PDA

Pogledaj punu verziju : Hvala Zokisu + pitanje



Boza Bond
19.12.11., 22:17
Kao sto pise i u naslovu, prvo bih se i ovim putem zahvalio Zokisu za prelepu zenku P. regalis-a, i na savetima!
a kao drugo, voleo bih da me posavetujete kako da osvetlim terarijum, kupio sam danas stonu lampu, i jako lepo izgleda, ali sam procitao negde da je to svetlo stetno... naravno, nisam planirao da bude ukljicena 24/7, neko samo preko dana...:) nadam se da je neko upucen, i da moze da doprinese idejama...

Aleksandar88SU
19.12.11., 23:24
Stetno, pa kakva sijalica se nalazi u toj lampi?
Ja koristim jednu stedljivu sijalicu za svetli i za dodatno zagrevanje moje tarantule, mada joj ne svetli direktno u teratium.

Boza Bond
19.12.11., 23:53
ako ne gresim, negde sam procitao da je crveno svetlo adekvatno za tarantule, a sad nikako ne mogu da se setim ko je napisao post, trazim ga ceo dan... i ja imam stedljivu, ali iskljucivo zbog svetla, tanko da se pomocu nje moze zagrejati ter :)

Tarantula_Jagodina
20.12.11., 00:51
crvena ne steti tarantulama i ja je koristim za osnovno zagrevanje i osvetljenje :D

darkomarkovic21
20.12.11., 02:01
crvena ne steti tarantulama i ja je koristim za osnovno zagrevanje i osvetljenje :D

Takođe, koristim crvenu sijalicu, reflektorku... I mislim da ne smeta tarantulama, jer su uvek izložene njenoj svetlosti...

Boza Bond
20.12.11., 02:59
http://www.pik.ba/artikal/1074059/night-glo-moonlight-li-/
A da li ima neko mozda iskustva sa ovakvim lampama, jako su mi cool, pregledao sam par videa na youtube-u i lepo izgledaju. Da li zna mozda neko gde mogu kod nas da se uzmu, ili moram da narucujem...?
I hvala na odgovorima!