PDA

Pogledaj punu verziju : Problemi sa Lateralisima!!



Laki747
20.12.11., 16:44
Kao sto naslov kaze, imam jedan problem sa Lateralisima...

Ranije sam mislio da su mozda pobegla 2-3 lateralisa NAJVISE ali sam sada vec po malo zbunjen sto se tog broja tice...Ja sam do sada nasao bar 3-4 lateralisa u stanu ( srednje i velike velicine ) i otac takodje nekoliko povecih. Da li je moguce da su se razmnozili?!?! Nemoguce je da su pobegli bas u tolikom broju, ali sa druge strane mi nije jasno i ako su mozda stvarno pobegli svi oni kako su uspeli da porastu toliko?? Sta da radim??

DigiNS
20.12.11., 18:03
Kao sto naslov kaze, imam jedan problem sa Lateralisima...

Ranije sam mislio da su mozda pobegla 2-3 lateralisa NAJVISE ali sam sada vec po malo zbunjen sto se tog broja tice...Ja sam do sada nasao bar 3-4 lateralisa u stanu ( srednje i velike velicine ) i otac takodje nekoliko povecih. Da li je moguce da su se razmnozili?!?! Nemoguce je da su pobegli bas u tolikom broju, ali sa druge strane mi nije jasno i ako su mozda stvarno pobegli svi oni kako su uspeli da porastu toliko?? Sta da radim??

Prehraniti i narasti su mogli a da se razmnozavaju ne mogu zbog nedostatka vlage .... jedino N.cinarea moze koliko ja znam i to jako jako tesko

darkomarkovic21
20.12.11., 18:25
Nisu se razmnozili... Pobegli su ti... proveri posudu u kojoj ih drzis.. Meni su jednom pobegla 2-3 kom i 2 sam nasao posle nedelju dana, jednog nikad...

Laki747
20.12.11., 18:57
Znao sam za 2, mozda 3, ali bas 6-7 do sada...bas sam se iznenadio da ih je toliko bilo...

Sad mi je lakse kad znam da sigurno ne mogu da se razmnoze po stanu tek tako:)

marko_pa
20.12.11., 19:15
Vrlo je moguce da nemas problene sa lateralisima vec sa nekom drugom vrstom
koja po izgledu jako podseca na njih.

darkomarkovic21
20.12.11., 19:30
Vrlo je moguce da nemas problene sa lateralisima vec sa nekom drugom vrstom
koja po izgledu jako podseca na njih.

Vrlo moguće... Ja lično kući imam problem sa onim smrdi bubama i bubamarama... Ima ih na hiljadeeee :mad: :mad: :mad:

darkner
20.12.11., 19:59
mogu da se razmnoze,pricam iz licnog iskustva...ostavio sam letos burazeru stan na 15 dana,naravno da brine o zivotinjama....
pobegla mu je veca kolicina lateralisa....sa kojima josh uvek muku muchim...sobna temperatura im je idealna za razmnozavanje...a vlage ima u kupatilu,iza frizidera..u starijim zgradama u svakom coshku...
ne smem da ih prskam poshto imam psa,machku i neshto hladnokrvnih zivotinja...
uglavnom morash da im nadjesh bazu,neka pukotina,tamno,vlazno mesto....i nekako da ih se reshish....

Muffy
20.12.11., 20:23
Lepo kaze darkner.
Pustite vise tu pricu da se ne mogu razmnoziti, a pogotovo da ne mogu preziveti u stanu...nasao sam nekoliko ooteka u sobi, a 2 u kupatilu...a o bubasvabama da ne pricam. Ili su kod peci ili u wc-u, uvek znaju da odaberu pravo mesto...znaci pazite da vam ne beze...

Laki747
20.12.11., 20:35
Vrlo je moguce da nemas problene sa lateralisima vec sa nekom drugom vrstom
koja po izgledu jako podseca na njih.

Ovo su itekako Lateralisi, a ne nesto drugo!

WC sam ceo pregledao i tu ih nigde nema. Vlage u stanu s'obzirom da je veoma toplo nigde nema.Pogotovo ne po hodnicima radnoj sobi i slicno...