PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc u vezi Feretke



LemyKadir
25.12.11., 16:29
Kao shto i naslov kaze, treba mi pomoc sa Feretkom... Dobio sam skoro zenku Feretke od jednog uzgajivacha... Ona je 7 masesci starosti, kako mi je recheno, a i veoma je divlja... Izgrizla mi skroz i ruke i noge... :p Uvek ima dostupnu vodu a i hranim je hranom za machke... Whiskas iz kesice i obichno zechetinu... Chesto puta krene da divlja po vratima kaveza i ja je tada pustim napolje... Sada trenutno vrshlja po dnevnoj sobi... :P
Naime, na koji nachin mogu da je malo pripitomim, tj da prestane da grize ovoliko... :)

Unapred hvala...

Aleksandar88SU
25.12.11., 17:57
Ja sam mog malog seronju tako smirio sto sam lepo navuko debele rukavice i krenu da se zezam snjim posto kad primeti da te ne boli kad grize rukavicu prestat ce da grize (ako ti ugrize rukavicu uhvatis je iza vrata za kozu i cusnes je malo da vidi ko je glavni).
I tako jedno nedelju dana smo ja i on bil izatvoreni u malo kupatilo dok me nije prestao gristi, sada je skroz pitom i zna da sam mu ja glavni pa ne grize, a ne grize ni moje roditelje.

Eto moje malo grublje pitomljenje ali meni je uspelo.

LemyKadir
25.12.11., 18:38
E a meni je recheno da nikako ne budem grub sa njom jer je Zlopamtilo... :S Ali ono... Tako neshto mogu na kraju da pokusham ako ne uspem nishta mirnim putem.. :(

Celav
25.12.11., 19:22
Ja sam takodje moje u pocetku hvatao rukavicama ali cim me zagrizu lupim joj cvrgicu po sred nosa :D Zvuci grubo ali nije. Nos joj je najosetljivija tacka. 2-3 dana mi je za svaku bilo potrebno da prestane da grize. Ne znam za druge ali moje nisu zlopamtila i od kad sam ih pripitomio ne pamtim kad su me zadnji put ujele.

pufi puf
25.12.11., 23:49
moji nisu grizli nikad nesto jako jedino u igri znaju da gricnu ali ne jako:) mozes da probas da umocis prste u vodu ili maslinovo ulje i das joj da olize,rukavice i hvatanje za vrat kod nekih prouzrokoju dodatni bes,tj grizu i jure za rukavicom.takodje moram da ti skrenem paznju da je wiskas hrana los izbor za feretku,bolje je hrani sa royal caninom34,n&d,hill's ili taste of the wild hranama za macice.nadam se da cete se brzo sprijateljiti :)

LemyKadir
26.12.11., 23:09
E a ja sam i chuo da je Wiskas sranje hrana... Bash cu da se proshetam sutra do jednog pet shop-a u blizini i da kupim par kesica Royal Canin-a :) Sutra ce joj biti gotov ogroman kavez... 100cm visina 80cm duzina i 50cm shirina... Sa dosta stvari za pentranje :D kad zavrshim, kachim sliku ovde :D

pufi puf
28.12.11., 04:12
mala ce da ima svoj dvorac :) mozes i da joj mesas nekoliko vrsta granula(koje sam spomenula) da se ne bi navikla na jednu vrstu pa posle strajkovala gladju kad nema te hrane :) takodje trebao bi i da joj dajes kuvanu ili zivu piletinu,zecetinu,curetinu,pacetinu,mozes joj dati sve(meso,kozice,hrskavice,iznutrice(al iznutrice otprilike jednom nedeljno ili ako joj pravis hranu za nedelju dana mozes i njih ubaciti))takodje mozes da joj das pileci vrat isecen na nekoliko delova zajedno sa koskom u njemu,zumance,ako nadjes ad hill's pastetu daj joj i to povremeno.Ako imas nekih pitanja posalji mi poruku na pm,rado cu ti odgovoriti.a posto si iz Beograda mozemo i da upoznamo tvorove,kod mene u kraju imamo 5 tvorica tako da se cesto medjusobno druzimo :) pozdrav!

Cessa
05.01.12., 20:31
Imam jedno pitanje u vezi feretki.
Imam zenku staru skoro 3 meseca,kod mene je oko pola meseca.
Odvikao sam je vec od ujedanja,kavez ni ne koristim,spava u krevetu. Ali je jako plasljiva,treba joj vremena da se opusti da bi prisla,pogotovo ako su ljudi tu,nema sansi je dotaci.
Postoji li neki nacin kako srediti to,posto retko kada mogu je uzeti u ruke,pomaziti ili bilo sta....??? Hvala unapred

Celav
05.01.12., 23:29
Mislim da bi ti vecina savetovala da joj das jos vremena ali ja bi je uhvatio i drzao (mazio) dok ti se u rukama ne opusti kao kanap :) i tako vise puta dnevno :) Neka vidi da je u rukama sigurna i da joj neces nista. Prbaj i da joj ponudis hranu iz ruke. Nekam malo ogladni pa joj daj granule ili pilece meso iz ruke.

Cessa
06.01.12., 16:30
Toliko je razmazena posle ove dve nedelje,da samo i iz ruke hoce da jede,uzima sama samo ako nisam tu.
Bez problema htranim je,kazem ti nemam ni problema da grize,jedino to.
I sto se ova malo vise oseca nego predhodna feretka koju sam imao.
Pokusacu to da je drzim u ruci sto vise mogu.Do sada, kada god krenem da je uzmem u ruke bezi ili se otima,ali ajd polako cu,valjda ce se vremenom smiriti

pufi puf
07.01.12., 05:05
ili je uplasena ili joj drzanje paznje na jednom mestu nije jaca strana :) nemoj je siliti da se mazi da to ne bi dozivela kao moranje,sedi sa njom u sobu i igrajte se(kesom,skvicavom igrackom,lopticom,plasticnom flasom...) da bi pocela da te dozivljava kao nekoga ko joj nije pretnja,u prolazu je pomazi kad se dobro izmori i vidis da je gotova da ce zaspati,probaj da je uzmes u ruke i ceskaj je po vratu svi to vole i pocnu da zevaju odmah :D pa koliko izdrzi,kad vidis da se uznemirila pusti je pa probaj ponovo kasnije.hranjenje iz ruke bih ti preporucila da svedes na minimum da se ne bi previse navikla na to,pa da se desi da ti nemas vremena da je hranis a ona drugacije nece da jede.ako hoces da je podmitis kupi let's bite poslasticu za mace(100% meso bez aditiva)koju tvorici mnogo vole,pa joj to daj ponekad iz ruke ili kad je mirna u krilu.Al imaj na umu da si mozda dobio jednu od onih tvorica koje prosto ne vole da se maze :)

Luvrentina
12.01.12., 11:52
Pufi je u pravu, ja sam mog muzijaka previse navikla da jede iz ruke i sad smo na navikavanju na ciniju za hranu. Jednostavno je koristi minimalno a iz ruke obozava da njopa. Cak sam i menjala cinije misleci da mu ne odgovara miris plastike, metala, prala ih posle vake hrane koja stoji u njoj duze od sat vremena, ali on je navikao na ruku pa to ti je :) Sada je ok, odvikao se od ruke, ciniju koristi, ali ipak mu je draze kad mu dam nesto da gricne iz moje ruke