PDA

Pogledaj punu verziju : Kameleoni i ljudske prenosive bolesti



hopsy
29.12.11., 16:19
Na forumu sam svaki dan i do sada sam pronalazio odgovor na svako pitanje koje mi je palo na pamet, ali kao sto rekoh, do sada.

Kako kameleoni reaguju na ljudske viruse i prenosive bolesti (grip, kijavica itd) ? Da li reaguju uopste ?

Trenutno imam grip i za ljudsku vrstu sam Highly Contagious a kameleonce stize (nadam se) u ponedeljak :)

Procitao sam negde da zivotinjske bakterije ne deluju na ljudski organizam i obrnuto, a onda se setim besnila pa mi tek sad nista nije jasno. Ko tu kome sta kako kuda kada i gde ja pojma nemam.

Vlada 71
29.12.11., 16:40
Sve bolesti,bile one virusi ili bakterije,koje prelaze sa zivotinje na coveka nazivaju se zonoze.Tu spada i besnilo koje je ne izlecivo.Sto se tice tvoje prehlade,ne brini i slobodno sacekaj ponedeljak.Pozz.

poskok
29.12.11., 17:26
Osim ako ti prehlada ne izmutira u neki kameleonski grip :)

hopsy
29.12.11., 17:33
Pa s obzirom na nivo radioaktivnosti ovde kod mene sve je moguce. Mozda na kraju ja zavrsim u terarijumu i kameleon postane moj vlasnik... Osiromaseni uranijum je cuuudo :)

Hvala na odgovoru Vlado.

Dendzo
29.12.11., 19:45
Nemas sta da brines. Nijedan gmizavac nije prijemciv za humane viruse i bakterije, ali su zato ljudi prijemcivi za salmonelozu, kampilobakteriozu, kriptosporidiozu, jersiniozu, tuberkulozu, svrab izazvan zmijskim grinjama i druge bolesti od kojih obolevaju gmizavci.
Jedino kako covek moze da naudi gmizavcima je to da ih ubija i povredjuje, ili da im obezbedjuje lose uslove drzanja :-)

Chameleon
19.01.12., 21:33
Koliko znam na Gmizavce se nelijepe nikakve ljudske bolesti,osim sa Gmizavaca na ljude,tako da si ti bezbijedan

Novi Sam :P