PDA

Pogledaj punu verziju : p. cambridgei nece da jede?



kidswithaids
05.01.12., 16:52
Nahranio sam malog pauka sa malom tenebrijom pre par dana i vidim da i dalje stoji zakopan u zemlji ziv. Izgleda kao da se pauk plasi kada prolazi pored njega. :)

Da li je problem ili ce ga pojesti eventualno?

jovanbabic
05.01.12., 17:59
Probaj da zgnjecis glavu tenebriji.

yowandbm
08.01.12., 18:20
Možda treba da se presvuče. Čitaj malo forum, imaš brdo tema o tome (kažem ti zato što svi novi pitaju to tvoje pitanje) :)

biljanski
09.01.12., 00:05
Kod cambridgei-a ne mora da znaci da ce se presvlaciti.. Cesto oni tako kuliraju hranu, i kao sto kaze babic, zgnjeci ga malo cisto da se mice toliko, jer se recimo moj bojao svega sto se krece ma koliko manje od njega da je bilo.. Sada ima oko 15,16 pa vlada terarijumom :)

kidswithaids
11.01.12., 01:53
Evo zgnjecio sam mu glavu, stavio na mrezu i dalje stoji tu vec 2. dan.

Nije jeo od kada sam ga doneo, vec vise od 10 dana. Da panicim?

Sa izuzetkom jedne manje bube koju sam ubacio u ter koja je valjda pojedena.

marko
11.01.12., 09:26
Nije problem. Kad prođe par meseci počni pa paničiš. ;)

DigiNS
15.01.12., 04:08
Ma da verovatno hoce da se presvuce,meni odrasli murinus ne jede vec 3-4 meseci a nije mrsav :)

Dzinic
15.01.12., 13:34
moja MALA Grammostola ne jede od Septembra,skontao sam-saam da se treba presvuci ali kad jede onda bas jede :D ( 4 mala latarisa za jednu noc,i onda miruje)

loshme10
15.01.12., 14:05
Pa zato ti ni ne jede mesecima, zato sto preterujes u hranjenju kad hoce da jede, nema to veze sa presvlacenjem... Treba da je hranis jednim letaralisom odgovarajuce velicine nedeljno. Pogotovo sto je to rod koji je jedan od najsporijih po rastu.

Rohlland
24.01.12., 13:41
i moja zenka p.cambridgei jede jednom u 10-15 dana :D

filipj97
24.01.12., 15:24
Ja koliko znam, ako si je hranio previse(svaki dAn) ili taj neko od koga si je uzeo nece ti jesti u skorije vreme. Nekad zavisi i od kolicine hrane koju dajes ali moze i da se desi da se "prejede" ako je hranis svakodnevno. Ja sam mojoj geniculati posle nekoliko dana za koje nije nista jela dao dve povece tenebrije i crvica za pecanje(larva muve) i pojela ih je brzo a u rasponu ima oko 7-8cm. Inace sve zavisi od vrste do vrste neke i da hranis svaki dan opet ce jesti.

kidswithaids
08.02.12., 00:27
Ja i dalje nisam siguran da je jela od kada sam je uzeo. MOZDA je pojela neku bubu, a tenebrije ni male ni velike. Samo se osuse posle par dana...

Usput, ni ne vidim pauka od paucine i treseta pa ne mogu da znam da li se presvlaci.

?

filipj97
08.02.12., 13:43
Povecaj malo vlaznost za svaki slucaj ako mislis da je vreme presvlacenja :)

marko
08.02.12., 22:06
^ Zašto da poveća vlažnost?



Ja i dalje nisam siguran da je jela od kada sam je uzeo. MOZDA je pojela neku bubu, a tenebrije ni male ni velike. Samo se osuse posle par dana...

Usput, ni ne vidim pauka od paucine i treseta pa ne mogu da znam da li se presvlaci?
Nemoj ništa da diraš, pogotovo nemoj da je otkopavaš ili nešto slično.
Sačekaj pa ćemo videti šta je u pitanju. :)
Nema veze što nije jela, to ne treba da te brine. Da je gladna sigurno bi jela.

filipj97
09.02.12., 12:10
Pa ako misli da je vreme presvlacenja da poveca malo za svaki slucaj...

Miroslav
09.02.12., 21:23
Ako mu je u terarijumu dovoljna vlaznost, onda nema potrebe da se dodatno povecava. I u prirodi im se ne povecava vlaga pred presvlacenje, niti ga one tempiraju u vreme kada je povecana vlaznost.

mata biolog
10.02.12., 00:47
Ako mu je u terarijumu dovoljna vlaznost, onda nema potrebe da se dodatno povecava. I u prirodi im se ne povecava vlaga pred presvlacenje, niti ga one tempiraju u vreme kada je povecana vlaznost.

moja A. versicolor se uspješno i bez ikakvog problema presvukla u posudici bez podizanja vlažnosti.. nisam ni skužio da će se presvlačiti. čak sam mislio da će proći gore jer nisam poveo računa o podizanju vlage, ali ništa..
tako da te teorije ne drže vodu..

DigiNS
10.02.12., 02:53
A.versicolor mogu biti osetljive sto se tice vlage

mata biolog
10.02.12., 10:38
poznate su po tome,.. ali ne mora biti generalno za svaku jedinku!!

DigiNS
10.02.12., 15:53
Pa imao si srece mozda,a mozda i nisi mozda je tvoja izdrzljivija :D

mata biolog
10.02.12., 18:52
Pa imao si srece mozda,a mozda i nisi mozda je tvoja izdrzljivija :D

vidjet ćemo s vremenom kako bude napredovala.; da ne odemo dalje u offtopic!!

kidswithaids
24.02.12., 14:34
Glupo pitanje: a da nije mozda problem velicina brasnara? Kao, veci plen pa nece da napadne?

darkomarkovic21
24.02.12., 22:22
Glupo pitanje: a da nije mozda problem velicina brasnara? Kao, veci plen pa nece da napadne?

Nije uopste glupo pitanje... Ja sam takav problem imao sa chromatusom, koji nije napadao lateralise koji su normalne velicine u odnosu na njegovu (mislim kad je T malko veca, dajem im malo vece bube, logicno)... napadao je samo manje, mnogo manje..... :(

Ager
27.02.12., 14:01
Pa probaj da mu das manje, ako njih jede znaces u cemu je problem. Dok ne probas neces znati. :)