PDA

Pogledaj punu verziju : Lampropelma violaceopes



Dule
05.01.12., 17:08
Je li ko cuvao kao slinga,pa do polne zrelosti?Zanima me kako se ponasala sve vreme.Uzeo sam malu nedavno i non-stop je skupljena u svojoj cevi od paucine.Mrdne kad pipnem kutiju,dakle ziva je.Kontam da slingovi umeju tako da se ponasaju,ali me zanima kada pocinje da izlazi i sl.

jovanbabic
05.01.12., 18:14
Nece skorije, nemoj da je maltretiras(drmas kutiju i sl.) samo je hrani i uzivaj u pogledu!

Dule
05.01.12., 19:06
Ma znam sta da joj radim/ne radim,zanima me necije licno iskustvo.

Vlada 71
05.01.12., 20:31
Nemoj da je diras, male tarantule su takve. Nudi joj hranu jednom nedeljno, ili mozes na 5 dana.

Dule
05.01.12., 23:03
Dobro,da preformulisem...Da li odrasla L.v. cesto izlazi ,u toku dana,iz skrovista ili to radi jednom mesecno ili jednom godisnje kao H,lividum? Da li bezi i na najmanji susanj ili ipak ne moras na prstima da hodas kad prilazis terarijumu?Imam H.maculatu,ona nije normalna koliko je plasljiva.Ne smes da dises dok gledas u terarijum.:)

jovanbabic
05.01.12., 23:11
Mozda su ti ocekivanja bila velika, sve tarantule su plasljiva stvorenja jer su pre svega aktivna tokom noci. Tako da ih neces tako cesto vidjati tokom dana jedino u toku hranjenja.

Dule
05.01.12., 23:29
Pojma nemam...Imam regalisa od od oko 5-6cm koj je stalno vidljiv,a maculata,koja je veca,izadje tek kad par sati niko ne bude u prostoriji.Zanima me u koju grupu ce ova da spada kad poraste.Inace,ne odustajem od L.v.,pa makar bila ko lividum!

mata biolog
05.01.12., 23:45
od kolega koji imaju L. violaceopes kažu da je stalno sakrivena, dakle u svojoj paučini.. ali svakako je vrijedno imati je u svojoj kolekciji! ;)

JOBAH
05.01.12., 23:58
Ja imam odraslu zenku (od malena je kod mene). Cesto je skrivena, ali redovno izlazi.. Sada je napolju, bleji :) Stvarno je prelepa, nikako neces pogresiti. Jeste dosta plasljiva i jako brza i nervozna, ali ako vec imas iskustva sa maculatom i regalisom, ne bi trebalo da imas problema.

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/7266-Moji-paukovi/page2

Dule
06.01.12., 00:48
To je to!Hvala drugari!

yowandbm
08.01.12., 18:09
Mali offtopic, JOBAH-E, onaj X. immanis ti je ispao totalno jednobojan na onoj slici, šteta, uopšte se ne vidi koliko je u stvari lep pauk :( Savetovao bih ti da na aparatu podesiš balans bele ili da u fotošopu podesiš da slika izgleda normalno, pritom ne mislim da budžiš boje itd. Kažem samo iz najbolje namere :)
Poz i srećna Nova svima :icon_cheers:

JOBAH
08.01.12., 18:35
jeste, immanis je prelep! lose mi je osvetljenje bilo kada sam ga slikao, evo obecavam da ce sledeca fotka biti mnogo bolja :) ps. imas na prvoj strani u mojoj galeriji jos fotki immanisa :)

EDIT:

odrasli muzijaci su mnogo zivahnijih boja..