PDA

Pogledaj punu verziju : Slike preko 1Mb



Volfgang
05.01.12., 23:43
Zasto ne mogu da se postave slike preko 1Mb?

Geni
06.01.12., 00:26
Kakvih bre 1mb? Pa ne mogu da se postavljaju slike preko 150kb.

marko
06.01.12., 08:04
Da ne misliš na ukupan prostor koji imaš za postavljanje slika?

Volfgang
06.01.12., 13:21
Svaka slika sa mog aparata zauzima po 1,2Mb-1,5Mb. Zato pitam,jer mi prijavljuje gresku kada hocu da ubacim.

darkomarkovic21
06.01.12., 13:41
Ako postavljas slike preko npr ImageShack nikako nemozes da imas problem... Pre 5min sam postavio slike, 8mpx, svajka slika je po 3-4MB. . .

nenad
06.01.12., 14:13
Svaka slika sa mog aparata zauzima po 1,2Mb-1,5Mb. Zato pitam,jer mi prijavljuje gresku kada hocu da ubacim.

Nabavi neki program kao što je Photoshop recimo. U njemu smanjiš sliku, vrlo je jednostavno, pa je onda postaviš. ;)

DigiNS
06.01.12., 14:24
Ako postavljas slike preko npr ImageShack nikako nemozes da imas problem... Pre 5min sam postavio slike, 8mpx, svajka slika je po 3-4MB. . .
Taj imageshack treba zakonom zabraniti, uzas je sajt bolje dodaj.rs

Geni
06.01.12., 15:23
Treba zakonom zabraniti postavljanje slika od po par megabajta. Ozbiljno.

Ljudi, post koji sadrži na primer pet takvih slika će imati skoro 10 megabajta. Jedan post. Zamislite strana u galeriji koja ima 20 postova i da svai post sardži po 10 megabajta slika... to je strana koja treba da se učita od skoro 200 megabajta. Niko normalan neće čekati da se to učita, samo ćete i sebi i drugima da upropastite ugođaj. Ne radite to.

DigiNS
06.01.12., 17:03
Treba zakonom zabraniti postavljanje slika od po par megabajta. Ozbiljno.

Ljudi, post koji sadrži na primer pet takvih slika će imati skoro 10 megabajta. Jedan post. Zamislite strana u galeriji koja ima 20 postova i da svai post sardži po 10 megabajta slika... to je strana koja treba da se učita od skoro 200 megabajta. Niko normalan neće čekati da se to učita, samo ćete i sebi i drugima da upropastite ugođaj. Ne radite to.


Naprotiv na sajtu dodaj.rs ima opcija "za forum sa pregledom" koja umanji sliku kao attachment i kome se svidja neka otvori pa mu otvori celoukupnu velicinu slike i to je to a pritom ne zagusuje forum sa svojom prevelikom velicinom prilikom otvaranja

Edit : evo primera,naravno nemojte drzati nikad tarantule u ruci to je los primer ali primer slike je sasvim odlican
http://www.dodaj.rs/t/3g/AY/4WUbJ2TU/1000999.jpg (http://www.dodaj.rs/?3g/AY/4WUbJ2TU/1000999.jpg)

Geni
06.01.12., 17:06
Naravno, to ima i imageshack i photobucket i svi normalni hostovi ali je pitanje zašto ne bi čovek normalno smanjio sliku na 1024 po dužoj stranici i oko 100KB veličine i time svima uštedeo trud i vreme a i stranice bi bile lepše sa lepo postavljenim slikama. niko ništa ne bi morao da klikće već bi se stranica lepo i brzo otvorila i sve bi odmah bilo vidljivo.

Volfgang
06.01.12., 22:58
Jel sam ja mozda rekao da necu? Ne znam Geni zasto me napadas bezveze,al dobro nema veze. Ionako ne moram da postavljam slike.

Geni
06.01.12., 23:01
Ako moj komentar da ne treba postavljati tolike slike smatraš napadom, potpuno si u pravu, ne trebaš da postavljaš slike.

marko
06.01.12., 23:22
:lol:


Lepo je Geni objasnio, najbolje bi bilo smanjiti slike u recimo 1024x768, pa tek onda upload na neki image host sajt (http://photobucket.com/).

Surova realnost, možda 5% slika koje su okačene na forumu zaslužuju da budu prikazane u punoj rezoluciji i da zauzimaju preko 1MB. Ostatak slika toliko odiše kvalitetom da bi se sve opušteno mogle spakovati na ispod 100KB. Evo ja inače u slobodno vreme obožavam da gledam slike teške 2-3MB, blago mutne, obavezno van fokusa. Nema veze što je fokus otišao po burek, bitno da je slika što veće rezolucije. ::)

Inače, slike okačene direktno na forum ne mogu biti veće od 150KB po slici, to je pisalo ranije pri upload-u, mislim da više ne piše.

Geni
06.01.12., 23:27
Nije uopšte stvar u kvalitetu, mada je istina da imamo jako puno fotografija kojima čak ni fokus nije na mestu. Umesto da se obrišu odmah na aparatu kao neuspele, neko ih nakači na forum.

Ali sto se tiče samog kvaliteta, tu je stvar ličnog izbora i ukusa onog ko ih postavlja i tu ne treba ulaziti.

Problem je što tako postavljene velike fotografije onemogućavaju ostalima da lepo otvore strane foruma. Time se samo muče ljudi koji bi takve slike da pogledaju.

Na prethodnoj verziji foruma smo imali proces koji je takve fotografije smanjivao d bi bar stale u ovir foruma, sada to ne postoji pa neka neko pogleda neku stranu sa slikama te rezolucije da vidi da to ni na šta ne liči.

hey-ho
07.01.12., 00:51
Ma kacis slike na photobucket i nemas frke, nego evo jedan trik - kada ubacite sliku u paint i na nju u bilo kom delu dodate jednu tackicu olovkicom i tako je sacuvate, velicina ce biti 2-3 puta manja. Neretko se slika od 3,5 MB smanji na 900 KB.

DigiNS
07.01.12., 01:02
Ako si mislio na moju sliku marko sto se tice bureka i fokusa slikao sam sa jednom rukom koja je drhtala tako da ### :D A i slika ima 300 kb

Geni
07.01.12., 01:07
Najlakši način za obradu je faststone image viewer - besplatan program za pregleda i na jedno dugme - F3 otvara podešavanje za sve odabrane fotke. Kada se jednom podesi kompresija, veliina, preimenovanje i gde da ih snima, to ostaje upamćeno. Svaki naredni put je dovoljno samo jedno dugme i sve odabrane fotografije će biti kompresovane, smanjene, snimljene pod željenim imenom i spremne za postavljanje. Zaista ne može lakše od toga.

DigiNS
07.01.12., 01:27
Najlakši način za obradu je faststone image viewer - besplatan program za pregleda i na jedno dugme - F3 otvara podešavanje za sve odabrane fotke. Kada se jednom podesi kompresija, veliina, preimenovanje i gde da ih snima, to ostaje upamćeno. Svaki naredni put je dovoljno samo jedno dugme i sve odabrane fotografije će biti kompresovane, smanjene, snimljene pod željenim imenom i spremne za postavljanje. Zaista ne može lakše od toga.
Hvala geni skinucu sada taj programcic

Muffy
07.01.12., 09:22
Nije uopšte stvar u kvalitetu, mada je istina da imamo jako puno fotografija kojima čak ni fokus nije na mestu. Umesto da se obrišu odmah na aparatu kao neuspele, neko ih nakači na forum.

Ali sto se tiče samog kvaliteta, tu je stvar ličnog izbora i ukusa onog ko ih postavlja i tu ne treba ulaziti.

Problem je što tako postavljene velike fotografije onemogućavaju ostalima da lepo otvore strane foruma. Time se samo muče ljudi koji bi takve slike da pogledaju.

Na prethodnoj verziji foruma smo imali proces koji je takve fotografije smanjivao d bi bar stale u ovir foruma, sada to ne postoji pa neka neko pogleda neku stranu sa slikama te rezolucije da vidi da to ni na šta ne liči.

To mi se bas svidjalo na prethodnoj verziji, mnogo je pomagalo...ne mozes opet to da ubacis?

marko
07.01.12., 12:03
Ma kacis slike na photobucket i nemas frke, nego evo jedan trik - kada ubacite sliku u paint i na nju u bilo kom delu dodate jednu tackicu olovkicom i tako je sacuvate, velicina ce biti 2-3 puta manja. Neretko se slika od 3,5 MB smanji na 900 KB.Nema to veza sa tim pikselom koji se doda na fotku, poenta je u ponovnom snimanju pod drugim opcijama (obično dodata kompresija).



Ako si mislio na moju sliku marko sto se tice bureka i fokusa slikao sam sa jednom rukom koja je drhtala tako da ### :D A i slika ima 300 kb:) Nisam mislio na nikoga određeno, govorio sam uopšteno.