PDA

Pogledaj punu verziju : Porblem avicularie!



Nikol
09.01.12., 14:16
Ovako. imam aviculari versiclor 2,5-3cm.Juce je pocela da se presvlaci i danas sam je video zaglavljenu u staru kosuljicu.Abdomen i zadnje noge je izvukla i prednji deo sve ono sa zubima ali, prednje noge i pedipalpe su ostale zaglavljene.Odbacila je jednu nogu i na tom mestu je izasla ona bela masa, a onda sam ja tu stavio malo lepka kako bi sanirao to mesto.Onda pocinje jos tezi deo, odbacila je sest nogu.

E sad moje pitanje: da li postoje sanse da prezivi i da li mogu da je hranim i kako???? :(

loshme10
09.01.12., 14:55
Auuu, steta... :( Da li si siguran da je jos ziva? Pazi, licnog iskustva oko ovakvih stvari nemam, ali sam citao o tome kako moze da prezivi. Bitno je da su joj se zubi razvili kako treba, pa bi onda mogao da joj dajes ubijen plen da ga sisa ako vec nema noge da ga ulovi. Hipoteticki je moguce da prezivi, ali pitanje je kako ce sve to da ide u praksi. I samo jos nesto(nemoj da mislis da te kritikujem, nego da znas za ubuduce) - najverovatnije joj se to desilo jer nije imala dovoljno vlage pa se zaglavila u presvlacenju, tako da za ubuduce povedes racuna(ne kazem da je sigurno zbog toga, ali postoji velika verovatnoca)...

Nikol
09.01.12., 15:02
Da ziva je sigurno, a zubi su razvijeni.Sto se tice uslova imala je dovoljno vlage, mislim da je problem bio u prostoru na vrhu kutijice je napravila mrezu i tokom presvlacenje nije sama imala prostora i posle nekog vremena stala u normalan polozaj da se presvlaci.Zato je prvo presvukla zanji deo i nogu.Znam da su one nogo osetljive na vlagu imala je dovoljno i vlage i ventilacije.

loshme10
09.01.12., 16:43
Pa ne znam sta da ti kazem, to mi je malo cudno za T, jer one same sebi naprave prostor i nikada nisam cuo da je sama sebi toliko ogranicila prostor da se zaglavi tokom presvlacenja... :/ ###, splet nesrecnih okolnosti. Probaj ono sto sam ti rekao, hrani je ubijenim plenom tako sto ces joj staviti mrtvu bubu kod zuba, a isto tako i za vodu...

darkomarkovic21
09.01.12., 16:50
avicularie su generalno za**bane za cuvanje,... Smeta im i manjak vlage i losa ventilacija... u slucaju da se ta ne izvuce, sledeci put nabavi neku poluodraslu... :icon_salut:

JOBAH
09.01.12., 21:26
hranu ne sisa kroz zube. kroz zube izlucuje otrov da bi savladala plen. kroz usta izlucuje enzime za varenje a zatim svarenu hranu usisava opet kroz usta. i sve tako u krug. procesi koji se desavaju pred presvlacenje i za vreme samog presvlacenja, su dosta komplikovani i svasta moze poci naopako. moje misljenje je da je mnogo vaznije da se tarantuli obezbedi voda za pice u toku premolta i da kada krene u proces presvlacenja, vlaznost u terarijumu ne igra veliku ulogu.

Bifrost
10.01.12., 01:46
Treba imati dovoljno vlage sve vreme ne samo na dan presvlacenja. A jesi okretao terarijum ili nesto za vreme presvlacenja, to isto moze da zezne stvar... Uglavnom ne ali avic su extremi, moja se povuce u bunker na zvuk...

sale1808
10.01.12., 13:09
Vlaga nekad nije presudna.A nekad se jednostavno ni ne zna zbog cega se desilo nesto neplanirano i lose,kada su svi uslovi ispunjeni.
Ja sam jednom davno pogresio tako sto sam hteo da posmatram pauka dok se presvlaci.Jednostavno,jako je bitno da se ni na koji nacin ne uznemirava pauk.Pre,za vreme,kao i jedan period posle poresvlacenja.....

Nikol
24.01.12., 21:47
Evo, da se javim Versi je ziva i zdrava nekim cudom je prezivela i evo jela je danas..:icon_cheers:

yowandbm
25.01.12., 14:57
Super da je preživela. Kod insekata je presvlačenja pod kontrolom hormona zvannog ekdizon, kod paukova ne znam da li je isti ili neki drugi hormon, ali možda se pojavio neki problem pa je varirala količina tog hormona..ko zna...samo joj titraj sad dobro.

darkomarkovic21
25.01.12., 16:29
Super! Samo joj daj izmorene ili mrtve bubice i sve ce biti ok :)

hey-ho
25.01.12., 17:05
Haha, kako da izmori bubice? :)

filipj97
25.01.12., 17:18
Nek stavi par minuta u zamrzivac ili frizider da se malo umire... Verovatno bi se tako smirile.