PDA

Pogledaj punu verziju : Inkubiranje kod Tokay Geckona



Proka
15.01.12., 10:42
Pozdrav ekipo , evo da se i ja opet javim posle 2godine (Mislim da ima toliko :) )
Javljam se iz sledećeg razloga , organizovao sam sa kimom napokon zenku Tokay geckon-a
Sada me interesuje sledeće : inkubiranje u terarijumu.

Pogledao sam dosta ljudi po netu ,nekih 40%-50% ljudi ostavlja jaja u terarijumu.
Od nekih šest jaja izleze oko tri do četri ,što generalno nije loše (50%)
Znam da bi inkubiranje trebalo da ide od 26c-30c ,kolika je i uglavnom temperatura u terarijumu.
Smatram da mogu slobodno da ostavim jaja u teratijumu , vlaznost me ne brini jer prskam na svaka 2 dana (i to dobro)
Jel ima neko da je ostavljao jaja u terarijumu i kako je prošlo ili je sve išlo preko inkubatora?
U svakom slucaju inkubator stoji spreman , ali ako moze i u terarijumu to bi bilo pun pogodak ;)


Pozdrav jos jednom za staru ekipu foruma ;):icon_cheers:

zarko
15.01.12., 14:05
ja sam izveo oko 8 komada
moja zenka je polagala jaja u jednoj kutiji kartonskoj od pegle tu se i krila..pa celu kutiju u inkubator na 29C i izlazili mali bez problema...ali mislim da moze i u teru da budu bitno je da ne probas da ih skidas....jer ona ih oblikuje nogama kad ih polozi...pa ih cuva dok se ne stvrdnu kad se stvrdnu nema skidanja...

Proka
15.01.12., 14:30
Da , znam ako ih polozi na staklo da tu i ostaju.
Imam dosta mesta u terarijumu koja su za skrivanje i u istu ruku portabilna , pa ce da vidimo gde polozi.
Verovatno ću prvu turu jaja ostaviti u terarijumu pa kako bude biće, ako prodje kako treba odlićno , ako ne onda sledece tura u inubator.
Sada samo isčekujem da zenka stigne pa da se čudim čudu.

zarko
16.01.12., 14:58
malci su prelepi glavata mala stovrenja....
srecno.
to mi je bila prva zelja u teraristici da razmnozim ...predivni su

Sinbad
16.01.12., 20:11
Meni su se 2 jaja od l.gekona izvela u teru (slucajno) i ti malci su bili najvitalniji i najbolje su napredovli :)

Proka
18.01.12., 01:39
Hvala Zarko , cekam februar pa se nadam da ce ici sve po nekom planu !
Bice izveshtaja cim stigne zenka i kako sve napreduje.