PDA

Pogledaj punu verziju : Lasiodora parahybana problem



kica
17.01.12., 15:49
Imam Lasiodora parahybana, velika je oko 12cm, presvukla se pre neke 2 nedelje i kad god joj ubacim dubiu, ona joj pridje i napadne je al je ne uhvati nego pobegne...nisam siguran dal je to neko oboljenje ili nesto slicno...da li ima neko slicna iskustva?
P.S. Znam da one nece da jedu posle presvlacenja ali prvi put vidim da dapadne hranu pa je odmije...
Unapredhvala na odgovoru...

loshme10
17.01.12., 15:56
To je vec poluodrasla tarantula i njoj treba mnogo vise vremena nego slingovima da joj se osusi i stvrdne egzoskelet, pre svega zubi. To sto ona napadne dubiu je verovatno odbrana, a ne napad na hranu. Kada dovoljno ocvrsne projesce samo tako, nemoj nista da brines i ponudi joj opet za 5 dana, ne moras pre! ;)

Cold_Beer
17.01.12., 16:17
Imao sam isti problem sa parahybanom, moja nije htela da jede 3 meseca posle presvlacenja, ni sad bas nije neki zderonja. Dok je imala 10-12 cm jela je redovno dubie, posle joj vise nisu bile interesantne, lateralise jede kad god joj ponudim, dok dubie nece uvek da pojede. Ostavi je da bas izgladni jedno 2-3 nedelje, pa pokusaj onda da joj das hranu.

kica
17.01.12., 16:20
Hvala na odgovoru, zabrinuo sam se posto sam pre vise od mesec dana primetio da ima oko usta tri bele tacke, koje su nestale posle presvlacenja, ostale su na exoskeletu...gledao sam dal su nematode, al ne izgleda tako...posle presvlacenja je to nestalo, tarantula je zivahna..sad samo da pocne da jede i bice xtra :) ...

Miroslav
17.01.12., 16:48
Za te bele tackice, najveca verovatnoca je da su u pitanju samo grinje.

kica
17.01.12., 17:06
Za to nikad nisam ni cuo...od presvlacenja ih nema valjda...jel treba oko grinja da se nesto radi ili...

Aleksandar88SU
17.01.12., 17:30
Ostavi da ti se isusi terarijum, to bi trebalo da sredi grinje.

kica
17.01.12., 20:29
Posle presvlacenja nisam prskao terarijum da je ne uznemiravam, bio je suv, tako da je sada valjda ok...Hvala vam svima sad mi je lakse :D

Miroslav
17.01.12., 23:44
Bitno je samo da sada ne preterujes sa vlagom i da izvadis staru kosuljicu, sto si predpostavljam vec uradio.