PDA

Pogledaj punu verziju : Chromatopelma cyano.



filipj97
18.01.12., 15:17
Planiram da kupim C. cyano oko 4-5 godina staru zenku temperatura u stanu mi je oko 22-3 stepena preko zime procitao sam da joj odgovara malo visa jer je iz pustinjskih predela. Preko noci ne pada ispod 19-20. Imam A. geniculatu kojoj ta temperatura odgovara normalno se ponasa zanima me za cyano dal joj odgovara i ako moze nesto vise da mi kazete o vrsti generalno o drzanju ili da mi date link ako vec ima tema.
Hvala.

loshme10
18.01.12., 16:07
23C je OK preko dana, a ako ti nocu ne pada ispod 17-18C, nemas razloga za brigu! Sa druge strane, uvek mozes da kupis folija grejac za 1000 dinara i da resis sve probleme. Sto se tice drzanja, za njih je bitno da im treba manja vlaga nego vecini drugih vrsta, sto je dobro jer redje moras da im vlazis treset, a ako planiras odraslu zenku, onda je stalno puna posuda sa vodom i vise nego dovoljna, bez kvasenja podloge.

filipj97
18.01.12., 16:10
Hvala. Imas li neki link da mi das da procitam ovako o vrsti malo vise posto nigde nisam nasao nista posebno i koje grane od kog drveca smem da stavljam u ter?

loshme10
18.01.12., 16:21
Oko grana ne znam, ja koristim samo vestacke biljke. A ovde na forumu imas nekoliko tema o cyaneo, koristi search opciju i lako ces naci sve sto te zanima. Ako nesto ne nadjes, pitaj. ;)

filipj97
18.01.12., 16:59
Pa ima svasta al nema generalno nista koliko vidim. Vestacke biljke cu kod kineza da uzmem a raspitacu se sta moze iz prirode.

darkomarkovic21
18.01.12., 19:03
Moze hrast, bukva stim sto je potrebno da te grane, panjevi ili sta vec budu suvi... jer ukoliko drvo nije suvo javice se budj i grinje zbog malo povece temperature u terarijumu... a naravno moze i kamenje...

Dule
18.01.12., 19:20
Bitno je da ne stavis nista zimzeleno.

filipj97
18.01.12., 20:52
Znam, zbog smole. I da nije suv u rerni ga malo ispecem i trebalo bi da bude dobro, a u svakom slucaju sve to ima kod kineza od vestackog bilja naci cu pa ako nesto ne nadjem u prirodi cu kamenja imam.

TheMaki
20.01.12., 17:42
I pazi da ne bude orah. Kamenje ti ne bih savetovala jer moze da se povredi
Ne bih da davim, ali zanima me sto zelis bas stariju zenku? :)

filipj97
20.01.12., 17:48
Jedino sam to nasao... Sad sam odustao. KUpicu fasciatu od 5-6cm i sacekacu dok naletim na cyano...