PDA

Pogledaj punu verziju : Zabrana drzanja pitona u Americi



Celav
20.01.12., 22:12
Ne znam da li je neko od vas upoznat sa pomenutom temom, ali od 17.01.2012. godine u Americi je izglasan zakon koji zabranjuje drzanje:
1. burmanskih pitona
2. severnoafrickih pitona
3. juznoafrickih pitona
4. zutih anakondi

iz razloga što je burmanski piton u velikom broju kao invazivna vrsta pronađen u nacionalnom parku Everglejd gde je uveliko smanjio broj aligatora kao i ostalih životinja koje su im na meniju.

''Zaštitnici životinja'' koji su izglasali ovaj zakon u predlogu za zabranu imali su i boe constriktor kao i mrežaste pitone, što ne znači da im u sledećem krugu neće uspeti pa čak i da ubace još neke vrste kao što su zeleni šumski pitoni i loptasti pitoni.

Opširnije o ovoj temi možete pročitati na ovom linku:
http://www.miamiherald.com/2012/01/17/2592593/us-set-to-approve-python-ban.html (http://www.miamiherald.com/2012/01/17/2592593/us-set-to-approve-python-ban.html)


Ovo dole vam je link gde se nalazi peticija koju bi svi članovi ovog foruma trebali da popune kako bi pomogli u odbrani ostalih vrsta zmija na kojoj će se uskoro naći i sve ostale vrste koje se nalaze i kod nas u kolekciji. Pomozimo ovoj retardiranoj naciji u kojoj svaka budala može da donese zakon kakav hoće, da se izbore za naša prava pošto sve loše što oni donesu donećemo i mi, jer kada su amerikanci spremni da ugase industriju sa ''zmijama'' koja teži preko 100 miliona dolara godišnje, šta će onda naši da urade

http://www.change.org/petitions/over-turn-the-python-ban-over-turn-the-python-ban-from-1-17-12#


Sa leve strane vam se nalaze polja koja terbate popuniti. na listi je i Srbija tako da slobodno popunite sva polja.

Geni
20.01.12., 22:22
Pa florida je jako specifična po nekim stvarima. Tamo su zabranjene čak i većina žohara koje ceo svet koristi kao hranu za guštere i tarantule. Zabranjene su i mnoge egzotične vreste bogomoljki i slično. Tamo je realna opasnost da se to zapati kao invazivna vrsta.

Zar nisu pitoni već odavno zabranjeni na floridi?

Celav
20.01.12., 22:24
Pročitaj prvi link. Sada je tek donet zakon ali za sve države u americi. Ako već mora da se stavlja zabrana na floridu zbog klime koja odgovara pitonima zašto se stavlja zabrana na sve ostale države kada ni u jednoj drugoj nisu pronađene.

Geni
20.01.12., 22:32
Znam, nije to nov predlog. Bakću se oni sa tim već par godina. Pisano je čak i ovde na forumu o tome...

Naravno da kreteni žele da iskoriste stvaran problem na floridi da bi zabranili držanje u celoj državi, nije im do sada uspevalo i ne verujem ni da će uspeti.

Zabrana se odnosi na zabranu prodaje iz jedne savezne države u drugu kao i potpunu zabranu držanja na floridi.

Problem je samo zabrana uvoza jer će to jako oštetiti tržište. Nadam se da taj deo neće proći da i da će se izboriti protiv toga.

IamWhoIam
20.01.12., 22:45
Gospodo, neki zakoni se ne uvode dzabe. Ne vidim problem izglasavanja ovog zakona,jer vec postoje posledice pustanja pitona u prirodu. Druga stvar je da je vecina pitona koji su uvezeni Wild caught, od svih bajnih uzgajivaca na podrucju Azije, postoji samo par odgajivacnica koje to stvarno rade... O tome vise kada sredim prezentacije od coveka koji vrsi monitoring nad prodajom divlje uhvacenih zivotinja na podrucju cele jugoistocne Azije. Vise o tome na http://www.traffic.org/

Celav
20.01.12., 22:59
Gospodo, neki zakoni se ne uvode dzabe. Ne vidim problem izglasavanja ovog zakona,jer vec postoje posledice pustanja pitona u prirodu. Druga stvar je da je vecina pitona koji su uvezeni Wild caught, od svih bajnih uzgajivaca na podrucju Azije, postoji samo par odgajivacnica koje to stvarno rade... O tome vise kada sredim prezentacije od coveka koji vrsi monitoring nad prodajom divlje uhvacenih zivotinja na podrucju cele jugoistocne Azije. Vise o tome na http://www.traffic.org/


Ako je tako, onda ne znam ni zašto sam postavio ovu temu. Ne znam da li vidiš onaj deo gde piše da su se pitoni uspešno nastanili samo u nacionalnom parku Everglejd i ni u jednoj državi više osim floride. Zašto onda zabraniti u celoj državi!!!

IamWhoIam
20.01.12., 23:06
Slazem se sa tobom, nemoj da mislis da nisam procitao, samo kazem, tamo gde su neke vrste invazivne i predstavljaju problem ako pobegnu u prirodu, tamo treba da se zabrani drzanje istih. U Americi ljudi takodje izmisljaju neke glupe zakone, kao i svugde drugde u svetu. Mislim da je to vise postao federalni problem, pa hoce da sve da prebace na federalni nivo. Mislim mogu da zamislim sta se desi ako zmija pobegne, negde na Aljasci recimo :D

Geni
20.01.12., 23:11
Upravo, problem je što se stvaran problem koristi za zabranu prometa odgajanih jedinki u područijima gde nema opasnosti od ugrožavanja autohtonih vrsta. Postoji paralela sa CITES-om kod nas koji se maltene pretvorio u zabranu egzotičnih životinja. Paradoks je da jedine životinje sa CITES papirima koje su se kod nas prodavale su bile uzete iz divljine (Srbine) a da se gomila odgajanih CB životinja vodi kao ugrožavanje iste divljine iz koje su uzete one sa papirima ::D

Apsolutno treba dati podršku da se ne dozvoli uvođenje bilo kakve zabrane van floride.

rudios
21.01.12., 16:57
dali netko zna koji su zakoni što se tiče držanja,uzgajanja i prodaje loptastih pitona u evropskoj uniji?