PDA

Pogledaj punu verziju : Zenka Leopard Gekona ne jede



The Zaba
23.01.12., 12:33
imam normal leopard gekona zenkicu. bila je u hibernaciji 5 nedelja, na temperaturi 13-19'C, pre toga 10ak-15 dana bez hrane na pojacanoj temp, zbog cishcenja creva, smanjivanje svetla (trajanja dana) manje vishe sve sam odradio shto je trebalo. Tokom njene hibernacije sam otvarao posudu nekoliko puta, ona nikada nije spavala, ali Kimo me je uverio da je to normalno i da oni ne spavaju bash ko medvedi :) izmerio sam je nakon hibernacije, ima nekih 54 gr, izgubila je mozda par grama. Probudio sam je 17.02. ni jedan dan od tad nije htela da jede! Nudio sam je lateralisima i fobasima razlicitih velicina, medjutim uopshte nije pokazala interesovanje za hranu. Da li je neko imao slicnih iskustava i shta dalje raditi, poshto planiram u skorije vreme da je sparim sa muzijakom? Da li kljukati, cekati da se presvuce, davati Ca i vitamine na shpric? shta treba da sacekam i do kad treba da sacekam da bi ih upario?
Hvala puno svima!
Pozdrav

poskok
23.01.12., 15:50
Treba joj vremena da ponovo uspostavi normalan metabolizam, nudi joj redovno hranu pa ce verovatno uskoro i projesti. Ako si je uvodio u hibernaciju zarad stimulacije parenja (a zasto bi inace)nisi morao da ides sa tako niskim temperaturama, sobna temperatura, kraci dan i bez hrane dve-tri nedelje bi isto tako zavrsilo posao. Duge hibernacije na niskim temperaturama su rizicne

The Zaba
24.01.12., 03:26
hvala puno! :)