PDA

Pogledaj punu verziju : Zanima me ;)



Bjesomir
23.01.12., 21:10
Da li su tarantule(posto znam da imaju prost nerv. sistem) svesne naseg prisustva dok ih npr. drzimo u ruci ako znate sta hocu da kazem,da li znaju da su kod ,nekoga' :D?

Satyr
23.01.12., 22:22
ja kolko znam, nisu, jer je nemoguće pripitomiti tarantulu na držanje u ruci

loshme10
23.01.12., 22:54
Ne znam sta podrazumevas pod tim svesne. Ako samo hodaju po nama, onda im sluzimo kao i svaka druga podloga kojom se krecu. A ako ih cackas i provociras, onda te smatraju za napadaca i brane se bezanjem, bacanjem dlaka i eventualno ujedom...

filipj97
24.01.12., 15:33
Kod njih klasican vid nije dovoljno razvijen, ali prepoznaju termalnu sliku to jest osecaju toplotu sto im sluzi i za lovljenje plena i dobro osecaju vibracije. Tako bar mogu a prepoznaju potencijalnu opasnost ili plen.

loshme10
24.01.12., 16:50
prepoznaju termalnu sliku to jest osecaju toplotu sto im sluzi i za lovljenje plena.

Otkud ti ovo?

filipj97
24.01.12., 16:58
Animal planet...
(mozda i nije tako, ali ima tu i neke logike)

loshme10
24.01.12., 17:55
Mozda si to cuo za zmije, pa si pobrkao... ;)

filipj97
24.01.12., 18:16
Nisam pobrkao. Moguce da to vazi za odredjene vrste konkretno je emisija bila o australijskim tarantulama...

Bjesomir
24.01.12., 23:16
Ne znam sta podrazumevas pod tim svesne. Ako samo hodaju po nama, onda im sluzimo kao i svaka druga podloga kojom se krecu. A ako ih cackas i provociras, onda te smatraju za napadaca i brane se bezanjem, bacanjem dlaka i eventualno ujedom...
Ali ne osecaju neku toplotu ,pa prema tome da znaju da se ne nalaze na kamenu nego da kazem na zivom bicu? :)

Aleksandar88SU
24.01.12., 23:31
Kako nebi osecale toplotu, samo je bolje posmatraj ujutru kada upalis sijalice za grejanje odma su u tom kraju terarijuma gde je najvisa temperatura.
A sad ovo za toplotno navodjenje nikad nisam cuo xD

loshme10
25.01.12., 00:43
Osecaju toplotu, ali ne mogu da "prepoznaju termicku sliku" kao sto je napisano! Po ovome sto je napisano ispada kao da ispred sebe imaju plavu sliku oko sebe i kad im u vidokrug dodje nesto toplokrvno pojavi se crveno da mogu da napadnu... Pa nemaju toplotne senzore jbt! :D

Miroslav
25.01.12., 01:42
A s obzirom koliko su insekti topli, onda bi se baš najela :)Z
Pogrešno si ih razumeo u vezi termičke slike.

filipj97
25.01.12., 07:45
Moguce... Al 100% sam siguran da je to receno al moguce da samo neke vrste to mogu.

Geni
25.01.12., 08:44
One mogu da osete toplotu ali ne vide je na daljinu nego dodirom. Ne postoje ni jedna vrsta tarantula koja to može. To bi bila baš velika vest kada bi se tako nešto našlo. U pitanju je jako moderno i razvijeno čulo (u evolutivnom smislu) a tarantule su jako primitivne.

yowandbm
25.01.12., 15:44
Da, to nije tačno. Osećanje toplog vazduha je jedno a termalna slika je drugo...termolokatore imaju zmije, a evolutivno starije životinje mislim da ne. Ti si im svakako samo podloga, samo malo istripovana pošto se krećeš (neznatno), to je sve.