PDA

Pogledaj punu verziju : Odlučio sam da nabavim još jednu (Izdvojeno iz: b.vagans presvlacenje i ishrana)



Boogi
27.01.12., 11:52
E ovako,posto i sami kazete da je nemoguce zadrzati se na jednoj t. :D ja sam odlucio da nabavim jos jednu,ali me zanima vase misljenje, pa da vas cujem:

B.smithi
B.auratum
B.boehmei
:)

Graciotello
27.01.12., 13:01
Nemoras samo brachypelma rod, mozes i druge. Sa ove liste boehmei po meni :P :D

darkomarkovic21
27.01.12., 13:52
Auratum! Definitivo.... :)

Boogi
27.01.12., 13:57
pa neznam jos. . .najvise znam o tom rodu i nekako mi se cine savrsene za pocetnike,ako gresim ispravi me :)

Graciotello
27.01.12., 14:07
Ako imas 1 T, imas znanje o skoro svim tarantulama... :D Izaberi neku, bez obzira na rod, onu koja je najlepsaa :D

Boogi
27.01.12., 14:15
Auu. . .ja bi ih drzao na stotine koliko su mi lepe. . .ali naravno ne mogu,pa sam odlucio za sad da imam 2,pa dalje sta bude :D Auratum mi je nekako blizi od ostalih :)

DigiNS
27.01.12., 14:29
Uzmi regalisa :D

Boogi
27.01.12., 14:37
E mogu ti reci da sam imao i njega na umu,stvarno je prelep,samo jako malo znam o njima. :)

DigiNS
28.01.12., 12:48
Nisam ni ja puno znao o ostalim tarantulama pa sma ih uzimao :)

darkomarkovic21
28.01.12., 13:13
Naučićeš kad ga nabaviš! ;) Što kaže Graciotello ako imaš jednu, praktično si upoznat sa čuvanjem svih vrsta...

Boogi
28.01.12., 13:29
Mislim da cu na kraju poslusati @Digins ,vezano za regalisa . . .hahahah mislim da treba da imam i jednu arborealnu :D ali necu tu stati :D

DigiNS
28.01.12., 16:11
Mislim da cu na kraju poslusati @Digins ,vezano za regalisa . . .hahahah mislim da treba da imam i jednu arborealnu :D ali necu tu stati :D

Znas u cemu je fora samo kod arboeralnih tarantula,moras da se cuvas jer su jako jako brze znaci meni je licno pobego murnius mali ali je na kraju nadjen mrtav ubio sam ga slucajno kada sam jednom zatvorio vrata od kuhinje , no nebitno bitno je da se cuvas sto se tice brzine,izbegavaj potpuno otvaranje poklopca od posudice kao kod terestrijalnih jer arboeralne imaju naviku da beze dok terestrijalne i ne bas,videces kako reaguje tarantula na hranu,prskanje,cimanje pa ces i sam na kraju znati da li je nesto bezbedno da uradis ili nije :) puno srece sa regalisom,sledecu ti preporucujem P.rufilata ista po obliku kao regalis ali ima maslinastu boju stvarno je lepa,a i videces kasnije sta ces i kako ces,ja sam posle 6 meseci od prve tarantule uzeo L.violaceoeps iako sam bio neiskusan terarista, ali nije mi nista bilo jer sam pazio kod otvaranja i hranjenja samo sam otvarao da prodje buba i pinceta i to je to onako veoma pazljivo :icon_cheers:

filipj97
28.01.12., 16:30
Slazem se sa Digijem za regalisa ako ces arborealnu T. Ako vec imas jednu brahipelmu mogao bi da uzmes neku T koja brze raste i veca bude. Od teraristijalnih ti je genikulata mnogo dobra za posmatranje nije nesto posebno aktivna(bar kod mene) ali se ne krije gotovo nikad i zanimljiva je za posmatranje kad je hranis pa cak i kad prskas terarijum, jer juri mlaz vode. Meni veceras stizu od kima regalis i cyano pa cu podeliti iskustva ovih dana :D
Od ovih brahipelmi koje si naveo ja bih licno kupio auratum, ali sto kazu ovde uzmi T koja ti se najvise svidja ako si siguran da ces moci da je cuvas kako treba. Sledeca koju cu da nabavim kad tad ce biti P. murinus mnoooogo mi se svidja.

Boogi
28.01.12., 16:41
Znaci haaos,ja bi rado uzeo i regalisa i auratum. .. ali uzecu regalisa ovih dana.Ljudi hvala vam cim ga dobijem obavestavam vas o svemu. :D ;)

Vlada 71
28.01.12., 19:09
Ja glasam za B. smithi.

Boogi
28.01.12., 20:47
Hehehehehe. . . doce i ona na red :)

filipj97
30.01.12., 19:37
Evo kao sto rek0h podelicu iskustvo sa regalisom sa vama. Tarantula je fenomenalna lepsa nego na vecini slika, ali je mnogo brza i malo shituje po staklu al dobro :D Jednostavno ako si siguran da ces je dobro cuvati nemoj da je nisi kupio. Ja sam prvu uzeo genikulatu sad mi je lako za regalisa jer traze slicnu vlaznost. Ako bi uzimao dve T uzmi regalisa i cyano moj savet :)

Boogi
30.01.12., 21:15
Hocu brale,uzecu regalisa pa sta bude. . . :D :D