PDA

Pogledaj punu verziju : Muve



filipj97
28.01.12., 12:43
Procitao sam negde da smem muvama da hranim tarantulu ali da ih ne uzimam napolju zbog potencijalnih parazita vec da ih izvodim iz crva.
Da li je to tacno?

DigiNS
28.01.12., 13:47
Procitao sam negde da smem muvama da hranim tarantulu ali da ih ne uzimam napolju zbog potencijalnih parazita vec da ih izvodim iz crva.
Da li je to tacno?
Mozes ali nisu hranljive jako ti preporucujem da hranis tarantulu, lateralisima,dubiama,cinareama,fobasima,tenebrijam a svim ovim sto se inace hrani jer muve nisu hranljive a i kako ces hvatati muve stalno pa im kidati krila samo bezveze cimanje...

filipj97
28.01.12., 16:34
Ma ne bih ih stalno hranio muvama nego bih dao povremeno da se zaslade malo :D I sta ima da hvatam muve kupim crve za pecanje eto ti larvi koliko hoces i u frizider desetak minuta da ne bi mogle da lete.

DigiNS
28.01.12., 17:15
Ma ne bih ih stalno hranio muvama nego bih dao povremeno da se zaslade malo :D I sta ima da hvatam muve kupim crve za pecanje eto ti larvi koliko hoces i u frizider desetak minuta da ne bi mogle da lete.

I nisu bas kao poslastica oni tamo ne hrane bas te crve u pecaroskim radnjama da budu kvalitetna hrana vec da se sto pre ugoje da mogu da ih prodaju jer pecaros ne hrani ribu nego je hvata,uglavnom mozes ako imas bas zelju da dajes ali ti ne preporucujem,kao i vecina terarista ovde =) mozda tarantula nece odma pojesti muvu,pa bi morao da joj otkines krila jer posle 5 minuta van frizidera ona je kao nova i letece.

filipj97
28.01.12., 17:24
Ma to bih ovako davao na primer ako je T jela lepo i cisto ako nekog zanima da vidi kako lovi da joj dam muvu ne bih je hranio njima ovako...

DigiNS
28.01.12., 19:17
Iskreno mislim da preterujes ako neko oce da vidi kako jede zovi ga kad hranis tarantulu,nekako mi je to kao kad bi keva tvoja zvala nekog kuci da vide kako ti jedes pa ti umesto tanjira pasulja kojeg si jeo prethodno baci ubudjali lebac

Vlada 71
28.01.12., 20:13
Mozes ali nisu hranljive jako ti preporucujem da hranis tarantulu, lateralisima,dubiama,cinareama,fobasima,tenebrijam a svim ovim sto se inace hrani jer muve nisu hranljive a i kako ces hvatati muve stalno pa im kidati krila samo bezveze cimanje...
Slazem se sa Digiem. Zasto bi ih hranio muvama, kad ima toliko razlicitih vrsta zive hrane u ponudi kod nas.

Volfgang
28.01.12., 22:46
Ja muve iskljucivo dajem Bogomoljkama,jer ih one obozavaju. Slazem se i sa Vladom i sa Digijem.

Boogi
28.01.12., 23:31
Takodje se slazem sa Digijem :D

DigiNS
29.01.12., 02:13
Ja muve iskljucivo dajem Bogomoljkama,jer ih one obozavaju. Slazem se i sa Vladom i sa Digijem.

Pa da one su namenjene boomoljkama jer lete pa im je to pravi izazov :)

Miroslav
30.01.12., 11:04
Zasto si toliko siguran da ako kupis crva, neces moci nista od bolesti da preneses na tarantule. Mnogi uzrocnici bolesti se prenose i na jaja, a odatle i na sve larvene oblike, lutke i nove adultne oblike. Isto tako ne znas sa cime su ti pecarosi hranili te crve. Mozda se pokupili neku lesinu i na tome ih odgajali. Kako god okrenes, nemas valjani razlog da bi hranio tarantule muvama, pa makar to bila i zabava. Nije vredno rizika.

DigiNS
30.01.12., 15:26
Pa crvi od muve jedu samo truli deo,oni koriste crve da bi nekim ljudima odstranili truli deo koze jer jedu samo trulo u prirodi,eh sad jedino je sigurno ako ti sam uzmes pa gajis pa im dajes nesto sto nije trulo onda ok ali ipak nisu za tarantule bas najbolja hrana,vise su za bogomoljke