PDA

Pogledaj punu verziju : Kako da prenesem tarantulu po ovoj hladnoći?



Aleksandar Pavlovic
31.01.12., 04:33
Pozdrav! Sledece nedelje treba da kupim svog prvenca.Izabrao sam da to bude A. geniculata. procitao sam poprilicno o tarantulama i na ovom i na mnogobrojnim drugim forumima, a ovaj mi se najvise svideo jer je OK ekipa i najaktivniji je od svih ostalih. E, sada, imam jedno pitanje. Posto ne zivim u Novom Sadu, a moracu ici po tarantulu u NS, interesuje me da li ce joj statiti jedno 2 sata na spoljnoj temperaturi koja ce sigurno biti malo ispod nule. Plasim se da mi se ne srzne dok ne stignem kuci. Eto, toliko za pocetak, pa se nadam da cu se prikljuciti druzenju na forumu.

filipj97
31.01.12., 08:33
Pa ja sam iz Cacka na primer meni su pre par dana stigle busom P. regalis i C. cyaneopubescens i nista im nije falilo. Ja imam geniculatu isto i pravo da ti kazem odlicna je tarantula ovako. Sigurno je da bi stetila ta temperatura pogotovo jer je to sok za njih jer su pre toga bile drzane u toplom aj na primer nek je tamo bila temperatura 23stepena opet ti pogledaj razliku. I za tebe bi bio sok sad u stanu/kuci ti 25 stepeni ti bez icega izadjes 2 sata napolje na 20 stepeni manje. Raspitaj se pa nek ti busom posalju.

marko
31.01.12., 09:43
Moraćeš malo bolje da objasniš šta tačno znači 2 sata na spoljnoj temperaturi. Ako bih ja bilo koju tarantulu izneo na terasu i ostavio je 2 sata to bi joj bio kraj. Temperature su konstantno u minusu ovih dana a tarantula je hladnokrvna životinja (temperatura tela joj zavisi od temperature okoline), dakle ishod je jasan. Mogao bi recimo da je staviš u neku mnogo manju posudu, dovoljno malu da može da stane u džep, pa da je nosiš u unutrašnjem džepu od jakne ( negde blizu tela, snađi se :D ).

Dobrodošao :)

filipj97
31.01.12., 09:48
Kad pogledas, coveku bi to smetalo koji je toplokrvno bice pa kome ne bi razlika 25 stepeni ne bi samo zimskim gumama :D

bandaur
31.01.12., 10:08
Slozio bih se sa markom, obavezno, ako moras vec da je pokupis ovih dana kada je minus napolju, da je nosis u unutrasnjem dzepu jakne, u dukserici i sl., sto blize telu. I ako je budes tako nosio, pozeljno bi bilo da sto manje provedes napolju.

darkomarkovic21
31.01.12., 11:10
Ja sam tako svoju T preneo... Mada ja sam bio napolju 30min i nije bio minus vec samo kisa i neko bedno vreme... Mala posuda, drzao sam je u saci i u dzepu.... i nista joj nije falilo... Mada sada su temp zeznute... Napravi neku kombinaciju da ides kolima jer 2sata je 2 sata, i minus je minus...

DigiNS
31.01.12., 11:24
Cimanje jeste,e sad ako si spreman da je nosis toliko dugo u dzepu,zavisi kolika je tarantula,uglavnom ja sam nosio jednu posudu od 30x20 do tela ispod jakne pa sam izgledo ko magarac,ali mi nije uginula,mada ja sam malo jako proveo napolju nekih 20 min mozda,mada bilo je iznad nule,ovih dana temperatura je od -5 do -15,umiru ljudi a ne tarantule

Aleksandar Pavlovic
31.01.12., 13:36
Pa bicu uglavnom u busu gde nije tako bajna temperatura, i to ce trajati oko 2 sata, eto, pokusacu na sve nacine samo da ostane ziva, a razmislicu i o varijanti sa kolima... Hvala vam svima na strpljenju!

CTale
31.01.12., 14:04
Ja bih ti preporučio neku termo-torbicu, unutra kutiju sa T, a pored makar bocu tople vode ako se ne snađeš za neki termofor.

sale1808
31.01.12., 15:55
Mozda bi mogao nesto da iskombinujes sa stiroporom.On ima standardnu temperaturu od 16 stepeni celzijusa.Da nekako pauka zastitis ili kutijicu stiroporom.....,ali opet,vazduh je hladan,tako da nikako nije dobro da ostane duze vremena na minusu....,ili recimo neka plasticna flasica sa vrelom vodom.Ona bi mogla neko vreme da odrzava temperaturu u kutijici ili gde bi ga vec prenosio,s time da nekako zastitis da se temperatura ne rasipa okolo....

marko
31.01.12., 16:35
Ko ima standardnu temperaturu od 16 stepeni?

filipj97
31.01.12., 20:18
Lepo das vozacu da stavi pored sebe obicno ima klima i greje osim ako nije krntija bus od pre 40 godina...

princess
31.01.12., 23:57
Ako mogu da predlozim neki vuneni dzemper, da se kutija umota, jer ce vecina vozaca da pita sta to treba biti na toplom, i izbaciti te iz autobusa. Imala sam slicno iskustvo prevozivsi kornjace i to preko granice, napolju je bio sneg,ali nije bio bas ovoliki minus, bilo je prehladno ipak, a autobusom sam putovala skoro 8sati sa njima. Bile su naravno, tunjave kad su dosle kuci, iako sam se potrudila da im bude toplo, dosavsi kuci u duxu, a one umotane posle u moju jaknu od autobuske, i period prilagodjavanja je mislim mnogo bitniji pogotovo na ovim minusima. Pala mi je na pamet neka termos varijanta, da bude blizu nje, ili ako je kraci put da sipas vrelu vodu u flasu, i stavis blizu nje u kutiju, imas i one male od Jana vode, skvrcice se malo flasa naravno, ali da bar donekle drzi toplotu.

Aleksandar Pavlovic
01.02.12., 02:29
Nadam se da cu se snaci... Hvala vam na predlozima i javljam se kada stigne. Naravno na drugoj temi.:)

hey-ho
01.02.12., 16:35
To sa flasom ima i losu stranu ukoliko izolacija oko flase nije dobra. Voda u flasi moze dobro da se ohladi pa cak i zamrzne i tako vise naskodi ljubimcu nego sto pomogne :)
Na ovo sam mislio u slucaju da se zivotinja stavlja u deo busa za prtljag.

princess
01.02.12., 17:24
Ma, sto bi je stavljao dole, u torbu ciji gornji deo otvori kada se smesti, a ne moze mnogo da se ohladi za 2sata, koliko je Aleksandar napisao da bi isao od kupovnog mesta do kuce. Normalno, povede racuna da je fiksira, da okretanjem ne smrvi zivuljku :)

filipj97
01.02.12., 20:23
Das vozacu 100-200 dinara i ima da je stavi. Meni je kimo poslao tarantule busom i napisao na papir gore "Hrana za ribice". Sta ti skodi da lepo zamolis vozaca da stavi kod sebe.

princess
03.02.12., 04:16
Na ovim fenomenalnim temperaturama umiru i pingvini ako se dooooooooooobro ne povede racuna o temperaturnoj razlici, a da nece osetljiva tarantula. Ali, svako ima pravo na svoj izbor prenosa ljubimca...

Boza Bond
03.02.12., 15:10
Ako vec to nisi odradio, postoje Tuborgove ( verovatno i mnostvo drugih, ali ovo sam ja video) "kese" od nemam pojma koh termo-izolacionog materijala, i one nisu skupe! Ok, pravljene su da odrzavaju pivo hladnim, ali ako ubacis unutra nesto tipa kesica sa toplom vodom, ja bih ti cak preporucio i nesto drugo umesto kesica, cime ces moci sasvim da obavijes kutijicu sa T. ( sad ti pogodi na sta mislim), to bi joj sigurno odgovaralo...

darkomarkovic21
03.02.12., 17:30
Torbica izgleda ovako:
http://www.limundo.com/kupovina/TUBORG-TORBICA-ZELENA-/3760440

i mislim da bi mogla da posluzi.... naravno ako unutra stavis flasu sa topom vodom..

loshme10
04.02.12., 13:55
Sta vam je bre ljudi, sto se tripujete toliko oko toga?! Evo ja sam upravo sad stigao od druga i doneo 4 tarantule u stan, a trebalo mi je 2 sata od njega. Samo sam ih stavio u unutrasnji dzep od jakne i to je to! Nikakvi termosi, vuneni dzemperi, plinske boce, logorske vatre itd... :p :D

filipj97
04.02.12., 18:32
Pa i da je tolika temperatura napolju(u minusu) u busu je sigurno toplije... Al ako je hladno samo kazes vozacu da stavi pored ne komplikuj...

hey-ho
05.02.12., 13:16
Ili da ga drži međ' nogama :)

mata biolog
08.02.12., 11:58
Sta vam je bre ljudi, sto se tripujete toliko oko toga?! Evo ja sam upravo sad stigao od druga i doneo 4 tarantule u stan, a trebalo mi je 2 sata od njega. Samo sam ih stavio u unutrasnji dzep od jakne i to je to! Nikakvi termosi, vuneni dzemperi, plinske boce, logorske vatre itd... :p :D


:icon_thumright:

sale1808
08.02.12., 17:03
Ko ima standardnu temperaturu od 16 stepeni?



Osobina stiropora koliko se secam,je da ima konstantnu temperaturu,bez obzira na spoljasnje uticaje,ali opet to ne garantuje da se vazduh nece hladiti.....

marko
08.02.12., 22:13
Ne znam gde si to pročitao ali ako samo malo razmisliš o tome shvatićeš da nije istina.