PDA

Pogledaj punu verziju : gramostola pulchripes- nece da jede



Boza Bond
01.02.12., 02:11
Tek od skoro drzim par tarantulica, i citao sam dosta o njima, ali bih voleo da mi neko ipak iskusniji potvrdi/opovrgne. Dobio sam je kao slinga(nadam se da sam se dobro izrazio), ( mislim da ima 2 presvlacenja= oko 2,5cm), ali kod mene za skoro 3 meseca se nije jos presvukla. Citao sam, ako im je "stomak" taman i velik da je taj trenutak blizu, ali takva je vec dva meseca... + sto je nisam do sad video da je jela, a davao sam joj i cele, i seckane fobase, i nije nesto zainteresovana. Vlazim joj treset, na sobnoj je temperaturi, sad je to oko 20 stepeni, i ne grejem je... Da li ima neko savet ili nesto slicno? Hvala unapred :)

Ps. zaboravio sam ono mozda i najvaznije, drugar i ja smo dobili tarantulice iz istog kokona ( valjda se tako kaze) i njegova se presvukla pre dobrih 45 dana, plus mi rece da njegova napada plen, dok je moja nekako inertna...

JOBAH
01.02.12., 14:33
dobrodosao u svet teraristike! na razmake izmedju presvlacenja, izmedju ostalog, utice dosta i temperatura. u hladnijem periodu presvlacenja su redja. hocu da kazem da je situacija sa tvojom tarantulicom redovna ;) reci mi samo jel si joj obezbedio neku vrstu sklonista? predlazem ti da jos malo procesljas po forumu.

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/5294-Teme-sa-naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljanim-pitanjima

Boza Bond
01.02.12., 15:55
Hvala na dobrodoslici, i na odgovoru:) maleckoj nisam obezbedio skroviste jer su mi rekli da je drzim dok je tako mala u onim plasticnim kutijicama ( u njima sam dobijao fobase, nadam se da znas na sta mislim), ali sad cu procitati tu temu, pa cu joj nesto instalirati :) Hvala ti jos jednom...:)

Dzinic
01.02.12., 17:48
evo da i ja malo pomognem ;)
moja pulchripes ima isto 2,5 cm i nije se presvukla od 20.9.2011... pa ti sada vidi,i moja nije neka da napada plijen ali kada je gladna pojede 4 mala latarisa...tako da nista ne panici :D

filipj97
01.02.12., 19:20
Spoljasnja temperatura je od presudnog znacaja kod hladnokrvnih bice sve im zavisi od temperature okoline i logicno je da ce joj metabolizam biti dosta sporiji sto je temperatura niza. To ti je kao kad bi crve za pecanje stavio u frizider duze bi ziveli jer je dosta hladnije.

DigiNS
01.02.12., 19:56
To ti je kao kad bi crve za pecanje stavio u frizider duze bi ziveli jer je dosta hladnije.
Jer im se uspori metabolizam

filipj97
01.02.12., 20:56
Pa to sam i rekao... :)

P.S. Znam i ja nesto :P

darkomarkovic21
01.02.12., 23:08
A pored toga je Gramostola, a T iz te porodice obicno sporije rastu....

Boza Bond
01.02.12., 23:18
Mene je u sustini najvise zabrinulo to sto se njen "brat blizanac" presvukao pre dva meseca, i sto on napada svoj plen a moja vise voli da baca dlacice na mene kad pokusam da je nahranim :) Jasno mi je da metabolizam uveliko zavisi od temperature, jer dosta dugo drzim zmije pa to znam, ali za tarantule sam apsolutni pocetnik, pa sam zeleo misljenje iskusnijih. I hvala vam svima za pomoc:))

hey-ho
01.02.12., 23:20
Grammostola je rod a porodica je Theraphosidae :rolleyes:

Boza Bond
01.02.12., 23:20
Ps. Filipe imamo istu P. regalis, ukoliko dobro vidim tvoj avatar:P

darkomarkovic21
01.02.12., 23:23
Grammostola je rod a porodica je Theraphosidae :rolleyes:

:) Na to sam mislimo (rod) samo sto slabo baratam terminima......

Miroslav
02.02.12., 10:17
Pogledaj i kolike fobase joj dajes. Mozda su preveliki za njenu velicinu.

filipj97
02.02.12., 19:58
Ps. Filipe imamo istu P. regalis, ukoliko dobro vidim tvoj avatar:P

Jeste, to je P. regalis. Prelepa je tarantula. Sad ima izmedju 13-15cm u rasponu zenka je.