PDA

Pogledaj punu verziju : Macka m jei usla u terarijum



kosta87
06.02.12., 13:09
Danas mi je macka u odsutnosti usla u terarijum, a keva kad je usla u sobu nije znala sta sisti pa je probudila sestru koja je izvalila da guster sisti na macku i ona frkce na njega ona je oodmah izbacila macku , ali nazalost guster nije prosao bez posledica. Vidno je uznemiren ne mogu da ga uzmem u ruke jer hoce da me ujede tako da nemogu da vidim kolike povrede ima ali vidim da povrsinski ima par ogrebotina po ledjima i par rupica na repu. U pitanju je leopard gecko star oko 3 ipo godine. Jel trebam da ga vodim kod veterinara ili mislite da ce samo da prodje? Jel imao neko slicno iskustvo?

Vlada 71
06.02.12., 13:23
Ja bih ti preporucio da ga odvedes kod veterinara, da ga on pregleda.

Aleksandar_Mk
06.02.12., 14:28
stabrze odneses na veterinara to bolje,sanse da gecko pogine ti su ogromne zasto mace u nokte imaju previse infekcijei bakteriju so koj ce da ti zaraze tvoj gecko... primer ako macka samoo grebeneka ptica,ptica je mrtva za veoma skoro vreme....

Mungos
06.02.12., 14:52
Ne mogu da verujem sta si ti napisao i to javno, ispade da macka ima toksine u noktima jace nego neka otrovnica. Svakako je bolje da posetis veterinara ali ne mora da znaci da su povrede kobne po zivot gekona,posebno ako nije povredjen nijedan vitalni organ a sto se infekcija tice sve je uglavnom resivo ako se reaguje prvovremeno
stabrze odneses na veterinara to bolje,sanse da gecko pogine ti su ogromne zasto mace u nokte imaju previse infekcijei bakteriju so koj ce da ti zaraze tvoj gecko... primer ako macka samoo grebeneka ptica,ptica je mrtva za veoma skoro vreme....

kosta87
06.02.12., 18:52
Zvao sam vet. faks i rekli su mi da pozovem sutra pre podne i da trazim prof. Petrovica, ili Denisa. Sto se tice guleta cini mi se da su povrsinske povrede vide se na nekim mestima na ledjima da ga je cacnula noktima, a po repu su dosta vidljivije povrede vide se rupice od noktiju(ne duboke). Vidljivo je da je pod stresom jer kad krenem da ga pipnem pokusava da me ujede, sto nikad nije radio i opusteno sam ga uvek mazio, bio je prava maza scucuri se na ruci i umiri kao da je na toplom kamenu i uziva, a sad ovako. Zovem sutra veterinarski faks da zakazem pregled jer imam malo frke sa vremenom zbog posla, pa javljamsta se desava. Valjda ce biti sve uredu...

Mungos
06.02.12., 19:16
Ma bice sve super, nemoj da brines.. Sto se trauma tice to je normalno i trajace neko vreme ali ce se i to srediti.
Kao sto sam ti vec rekao bitno je da nisu povredjeni vitalni organi a sve ostalo je lako resivo

Aleksandar_Mk
06.02.12., 22:07
Moj aleksandar papagaj ga grebnula macka i to grebotina povrsinska i za jedan dan je umruo!

Mungos
07.02.12., 11:57
Moj aleksandar papagaj ga grebnula macka i to grebotina povrsinska i za jedan dan je umruo!
Tvoja macka jc cudo. To nije pravilo i takvi slucajevi su malo verovatni
Moguce da je uginuo od stresa ili tako nesto

kosta87
07.02.12., 12:00
zvao sam profesora Popovica, rekao mi je da kupim gentamicin mast i da nista ne brinem.

kosta87
07.02.12., 21:16
Evo sad cu da ga malo okupam i da ga namazem gentamicinom na ranice. Jel jako ujeda ako me ujede, jer juce nisam mogao da ga pipnem i ne znam kakvo mu je danas raspolozenje?

Stiv
07.02.12., 21:25
pa znaju lepo da ujedu mada nije nista strasno, savi rukavice i nemas brige. Stavi mast na stapis za usi i probaj tako da mu namazes na rane.

kosta87
07.02.12., 22:32
Gotovo. Prvo smo se brckali to nismo radili od letos :), a zatim smo se susili na maramici na tea peci, a onda smo se mazali gentamicinom. Cini mi se da nema neke vece povrede najvise je stradao repic male ranice od uboda. Sto se tice divljastva, bila je malo ljuta u pocetku kada sam hteo da je izvadim iz kucice(zine ko azdaha i skace na prst), ali cim sam je uzeo u ruke smirila se. Malo se jos vrpoljila kad sam joj mackao repic, ali sad smo super i opet znamo da uzivamo :). Javljam kako se oporavlja, terapiju cu da primenjujem svaki drugi dan...

kosta87
10.02.12., 19:50
Danas je pojela 6 zacinjenih cvrcaka 3 multivit+d3 i 3 kalcijum gluk. Ranice se vise ni ne vide mada je mozda to zato sto cela sija od gentamicina. mislim da ce se oporaviti. Inace danas sam primetio neke detalje okrsaja, tragove nogica umazanih kalcijumom po terarijumu. okacicu slike posle.

DigiNS
11.02.12., 09:24
Bas mi je drago sto cujem da je sve ok,a ja da je moja macka mislim da bih je zaklao!!

kosta87
11.02.12., 11:36
I ja sam hteo da je udavim nego je keva spasila, a posle razmisljam nije ona kriva jer joj je u prirodi da lovi i istrazuje. Stalono na leto unosi gustere u kucu, ponekad i miseve... Nego danas sam primetio vece crvenilo sa donje strane repa blize kraju a sam rep joj je odatle pa do kraja suv onako nekako sasusen. Inace promenio je kozu u toku noci i verovatno se malo najeo gentamicina samo na tom delu gde je sasusen rep izgleda kao da nije promenio kozu. Mnogo se nerviram i ne znam sta da radim... Da li da mu otkinem taj deo repa?

dollmeNN
12.02.12., 22:30
Nemoj da kidas.Ako je nepresvuceno,stavi gekona u toplu vodu i malo sacekaj,pa probaj polako da skines pincetom .Ili slikaj rep pa okaci,znace neko iskusniji sta je to ...

kosta87
13.02.12., 10:50
evo slika repa i otisak na staklu od terarijuma verovatno kad ga je macka bacala. Molim vas pozurite sa odgovorom sta da cinim sa repom juce nije bio ovako cuv nego je imao jednu centralnu tacku crvene boje, a ostalo je bilo malo suvksto a sad se ceo donji deo repa sasusio. POMOC!!!375037513752

kosta87
13.02.12., 10:52
Slike repa375337543755

kosta87
13.02.12., 10:56
i jos 37563757

Mungos
13.02.12., 12:40
Moj ti je savet da posetis veterinarski fakultet sto pre. Sigurno je doslo do infekcije ubodne rane i razvoja anaerobnih bakterija koje mogu da budu opasne.
Onice ti dati najbolji moguci savet

kosta87
13.02.12., 13:12
Cuo sam se u medjuvremenu sa veterinarkom Natasom preko Nenada, i rekla je da je priroda sama napravila to da povredjeno mesto samo otpadne posle nekog vremena, a ako bude pocelo da se siri na gore odnecu ga kod nje. Gule je pazen i mazen i veceras ce da se kupa pa ponovo gentamimicin. Higijena je dobra, a danas cu da mu uzmem pinkija da ga malo oraspolozim. Upalio sam i lampu i kamen grejac u isto vreme da bih podigao temp. terarijuma a takodje sam mu malo vise nakvasio jazbinu da podignem vlagu. Javljam za dalje

kosta87
13.02.12., 20:19
Sad je jela pojela je 3 cvrcka. Trebao sam danas da odem do Pedje da uzmem pinkia, malo lateralisa i malo tenebria, jer sam ostao na 10tak cvrcaka pa da preguram dok Milosu malo ne porastu cvrcci. Inace opet se kupala i namazane je gentamicinom. Sad se malo odmara na TEA peci.

kosta87
27.02.12., 22:21
Od juce je zvanicno skinuta sa terapije vidno je bolje a onaj deo repa je poceo da se odvaja. Deluje mi kao da je vec sve gotovo i da ce sutra prekosutra da bude kao nova. Koliko vremena treba da joj poraste taj novi deo repa i hoce li biti iste duzine kao stari???

Proka
27.02.12., 22:47
Lepe vesti, rep bi trebalo kroz 2 meseca da se vrati u "normalu".
Nazalost rep nikada više neće biti kao što je bio.

kosta87
28.02.12., 18:12
A hoce li taj deo repa sto izraste da bude iste duzine i obima? sad mu je taj deo roze boje.

Proka
28.02.12., 21:52
Taj deo će biti malo zdepastiji.
Evo primera :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Leopard_gecko_with_new_tail.JPG
Pozdrav,
Aleksandar.

Bifrost
16.05.12., 22:42
Macke su opasne zivotinje. I kad su pred smrt uvek ubiju svog vlasnika. Ljudi obicno misle da kad donese pacova, fazana... ispred vlasnika da hoce da se pohvali, ali ustvari pokazuje koliko je sposobna. Ja bih se toga resio... xD

ACO87
20.05.12., 03:30
Macke su opasne zivotinje. I kad su pred smrt uvek ubiju svog vlasnika.
Nadam se da se salis :)

poskok
21.05.12., 17:36
Macke su opasne zivotinje. I kad su pred smrt uvek ubiju svog vlasnika. Ljudi obicno misle da kad donese pacova, fazana... ispred vlasnika da hoce da se pohvali, ali ustvari pokazuje koliko je sposobna. Ja bih se toga resio... xD

Ziva istina, teraj to iz kuce :)

vladimir
21.05.12., 21:21
drago mi je da se malisa oporavio , moze slika kako sad izgleda repic