PDA

Pogledaj punu verziju : T. blondi



filipj97
08.02.12., 14:03
Mozete li mi reci nesto vise o odrzavanju T. blondi vlaznost, podloga itd... i kako se krecu cene za manje jedinke citao sam negde 50evra male al sad mi vi recite ako znate posto su(velicine od 3-8cm). Hvala.

loshme10
08.02.12., 14:20
T. blondi je jedna od T koja zahteva jako veliku vlaznost. Pola terarijuma uvek treba da bude vlazno i ne sme da se dopusti da se osusi. Zato je najbolje da se stavi dosta treseta koji ce dobro da zadrzava vlagu.

filipj97
08.02.12., 14:55
A znas li cene kako se krecu? I procitao sam da rastu 25-30cm al meni to izgleda previse, logicnije do 25cm da rastu ne kontam kako bi izrasla 30cm.

P.S. a koliko se T. stirmi razlikuje od blondi?(velicina, nacin odrzavanja)

loshme10
08.02.12., 15:34
Koliko sam razumeo Genija, o cenama ovde vise ne sme da se pise. Kao drugo, rastu i 30cm, pa to je najveca T na svetu, sto ti je previse? Sto se tice razlike T. blondi, T. stirmi i T. apophysis, postoje velike rasprave o tome... Ocigledna je razlika dok su male(do 10cm), jer apophysis ima roze papucice na svih 8 nogu, stirmi samo na prednje 4, a blondi ni na jednoj. Ali kad porastu, skoro su identicne sve 3 vrste! Dugo se smatralo da su stirmi i apophysis samo podvrste blondi, ali nije tako. Blondi ima dlakavije noge od stirmi i apophysis, kao i drugaciju boju sara na nogama. A i po mom misljenju, stirmi i apophysis nikada ne mogu da imaju masu ko blondi, mada mogu da dostignu taj raspon, ali nikada nece imati toliki abdomen i tako masivne noge. Prednost stirmi i apophysis je sto ne traze bas tako ekstremnu vlagu kao blondi(mada opet zahtevaju vecu nego ostale vrste). U svakom slucaju, vrlo su slicne, ali ipak je blondi sa razlogom skuplja 30% od ove dve... ;)

filipj97
08.02.12., 15:41
Pa pisi na pp cene :)
Vidim da ih je tesko naci, pogotovo kod nas. Stirmi ima kod kima video sam al polako samo ima vremena i za njih... Sledece sto planiram u narednih 6-8 meseci da uzmem P. murinusa i parahybanu videcu nesto al nemam gde da drzim do tad cu valjda neku policu da montiram :S

marko
08.02.12., 21:11
Pa pisi na pp cene :)
Ili da ti postaviš pitanje o ceni na odgovarajućem mestu? ;)

T.blondi se "teško nađe" ako se čovek premišlja i nije 100% siguran.