PDA

Pogledaj punu verziju : Ko moze i zna neka mi pomogne oko grammostola pulchripes



Shark
13.02.12., 21:43
E,pa ovako drugari ja sam nov u svemu ovome i mogu reci da malo sta znam...odlucio sam da uzmem tarantulu grammostola pulchripes pa me zanima kakvu zemlju treba da ubacim u terarijum,dal mi treba grejac,kakve biljke da ubacim i dal trebaju,kako se hrani(koliko treba puta dnevno) i sve vezano za ovu tarantulu sto mislite da bi mi koristilo...i jos nesto me zanima dal je mali terarijum dimenzija 35x20x24 mali za prvo vreme?
Eto drugari za pocetak toliko :)

Boogi
13.02.12., 22:18
Stavis joj kokosov treset ili obican treset,navlazis malo jedan deo zemlje,sobna temperatura,biljke mozes a i ne moras,ja sam vise za vestacke :) hrani se 1 u 2-3 dana ako je bas mala,ako hoce da jede moze i svaki dan,dok ne pocne da odbija hranu.Mislim da je taj terarijum i prevelik za malu t. . .eto to ja znam :D a mozes i da pretrazis forum mislim da ces naci mnogo vise o njoj i uopsteno o tarantulama ;)

Graciotello
13.02.12., 22:19
Evo ovde imas, pa procesljaj malo.. http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/5294-Teme-sa-naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljanim-pitanjima

filipj97
13.02.12., 22:52
Grejac ti nikako ne treba, to je bacanje para. Bitno ja da ti u toku noci temp ne pada ispod 17-18stepeni sobna temp joj skroz odgovara kao i svim tarantulama. Ja se isto slazem za kokosov treset najprakticniji je i najsigurniji. Ako je T mala taj terarijum je prevelik mislim da je cak dovoljan za odraslu jedinku male drzis u plasticnim posudicama. Mozes je hraniti svaki dan al imaj u vidu da veca temperatura i povecana kolicina hrane dovode do ubrzavanja metabolizma to jest i brzeg rasta tarantule, a to znaci automatski skracivanje zivotnog veka jedinke.

Vlada 71
13.02.12., 23:09
Evo ovde imas, pa procesljaj malo.. http://www.teraristika.org/forum/sho...anim-pitanjima (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/5294-Teme-sa-naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljanim-pitanjima)
Slazem se sa Graciotellom. Tarantulu ni malu ni veliku nemoj da hranis 1 u 2-3 dana nego jednom nedeljno, s tim sto mozes i jednom u 5 dana dok je mala.

DigiNS
13.02.12., 23:12
Ako ti je toplo kuci ne treba ti grejac,hrani je jednom u tri dana sa bubom polovinom njene velicine tako ja barem hranim :) prskaj terarijum dva puta nedeljno da bude 1/3 mokra,sto se tice dekoracije to kako zelis

loshme10
13.02.12., 23:20
Napisao sam ja sve o drzanju G. pulchra u temi "Rodovi i vrste"(tema je trenutno odmah ispod ove), eto ti procitaj to, pulchripes se drzi potpuno isto, samo sto drugacije izgleda... ;)

Boogi
14.02.12., 00:49
Ja se izvinjavam ako sam napisao nesto sto ne valja,pod tim 2-3 dana sam mislio da mu das ako hoce da jede,ako ne onda veci razmak izmedju ishrane :)

Shark
14.02.12., 01:01
Ljudi sta da vam kazem :) hvala vam pomogli ste mi :) uskoro stize tarantulica pa cu da okacim slike ;)
ja sam cak razmisljao da napravim terarijum 50x30x40 da drzim 2 zajedno :)

Vlada 71
14.02.12., 01:29
To nikako, postoje samo neke vrste koje mogu da se cuvaju zajedno, cak je i to rizicno. Poubijace se.

Wolf
14.02.12., 06:58
Napisao sam ja sve o drzanju G. pulchra u temi "Rodovi i vrste"(tema je trenutno odmah ispod ove), eto ti procitaj to, pulchripes se drzi potpuno isto, samo sto drugacije izgleda... ;)

tema ti je extra , mislim da bi trebala biti ''lepljiva''

Inače što se tiče G.p. u poslednje vreme pisalo je se dosta o njoj

filipj97
14.02.12., 21:23
Ako ces uzimati bas malu hranis je slingovima lateralisa(manjim jedinkama) mozes i tenebrijama(tenebrio molitor, brasneni crv). To je na tebi da odlucis jer koliko ja znam kod njih nije presudna raznovrsna ishrana. Naravno da je bolje davati sto raznovrsnije al nece smetati i da je hranis jednom vrstom. Ja sam moju genikulatu hranio tenebrijama pola godine nista joj nije falilo, lepo izgleda, normalno raste nikad ne odbija hranu.

Shark
20.02.12., 02:42
Mislim da ste mi sve objasnili koliko treba ;) zanima me samo jos jedna stvar koliku velicinu tarantula treba da dostigne da bi se prebacila iz plasticne posudice u terarijum?I kad smo vec tu iz kog razloga se male tarantule drze u malim posudicama i sta bi bilo kad bi se mala tarantula stavila u terarijum?

Cold_Beer
20.02.12., 07:23
Mislim da ste mi sve objasnili koliko treba ;) zanima me samo jos jedna stvar koliku velicinu tarantula treba da dostigne da bi se prebacila iz plasticne posudice u terarijum?I kad smo vec tu iz kog razloga se male tarantule drze u malim posudicama i sta bi bilo kad bi se mala tarantula stavila u terarijum?

Ti mozes i malu tarantulu od 1 cm da ubacis u terarijum,nije problem, s tim sto ona nece koristiti ceo terarijum, a i hranu ce malo teze nalaziti ako je ne uhvati iz prve, lakse je malu tarantulu paziti i nadgledati u manjoj posudi. Da bi tarantula 'popunila' lepo terarijum, ja ispod 10 cm raspona nogu T ne bih ubacivao u konacni ter. naravno mozes i manju da ubacis od 10 cm, ovo je samo moje misljenje.

Dule
20.02.12., 07:54
Stavis cep od plasticne flase kad bude mogla da ga opkoraci.Male T se cesto ukopavaju,pa je zato stavis u manju posudu,tako da ce bunker najverovatnije da joj bude negde uz ivicu i moci ces da je vidis i kad je unutra.Ovako ,u velikom,ako ne izlazi par dana,ne znas ni da li je ziva,ne vidis jer joj je gajba negde u sredini...e onda krece paranoja koja te tera da prekopavas terarijum...Ako je stavis u veci moraces mnogo zemlje da stavis da bi smanjio visinu sa koje bi mogla da padne i povredi se.

Shark
20.02.12., 16:11
Aha u tome je stos,da znam.Drzacu je u manjoj posudi ipak :) Hvala vam ljudi na pomoci ;)

Shark
25.02.12., 20:58
Drugari samo da javim stigla mi je grammostola pulchripes velicine je 1-1,5cm :) mogu vam reci izuzetno sam srecan :D

filipj97
25.02.12., 21:07
Cestitam :D Ali ima mnogo da se nacekas dok ona ne poraste :S

Shark
25.02.12., 21:28
Hvala:D Ma dobro to znam,kad se skupi malo parica pasce i neki veci primerak :D

Wolf
25.02.12., 22:50
Nećeš se pokajati i srećno ;)

Shark
25.02.12., 23:56
Hvala ;) ubacicu i slicice uskoro :D

Shark
26.02.12., 10:44
Evo bas sad vidim u jednom uglu prekopala treset do dna posudice(nije duboka)i tu stoji,verovatno hoce da se presvlaci pa se steka :)

Shark
01.03.12., 22:01
Kao sto sam i rekao evo slicica :Dhttp://www.dodaj.rs/f/2x/ca/1ASBXMp2/420610380613791949353100.jpg

darkomarkovic21
01.03.12., 23:41
Kolicna je :)

Shark
02.03.12., 18:11
Hahaha pa tu je oko 1,5cm :)

Wolf
02.03.12., 19:22
Kad potamni očekuj presvlačenje ali neće brzo ;)

Shark
02.03.12., 23:50
Hvala na obavestenju ;) drugaru se ista ovakva presvukla :) znaci kad potamni to je znak za presvlacenje?

hey-ho
03.03.12., 00:51
Kad mu stomak bude velik i kad počne da se sjaji poput ogledala tada znaš da će sigurno presvlačenje u roku od nekoliko dana i gledaj da joj treset održavaš vlažnijim i da kutijica stoji negde gde je toplo. Pod ovim ne mislim da je staviš na radijator ali je bitno da ne stoji npr na prozoru ili negde na promaji.

Shark
06.03.12., 00:33
Evo imam jos jednog clana moje skromne kolekcije :D
380138023803

mata biolog
06.03.12., 23:50
to je vagans.. lijepa tarantula, al mi se uređenje terarija ne sviđa.. mislim da nemaš potrebe za tim silnim kamenjem, osobito ako se tarantula penje po staklu, pri eventualnom padu bi se mogla ozljedit na to kamenje.. a i ima jako malo prostora za preuređivanje..

sad, kako ti želiš. ovo je samo moje mišljenje.

Ager
06.03.12., 23:58
Da se nadovezem, isto misljenje i sa moje strane. A od kog drveta je ova kora?

darkomarkovic21
07.03.12., 00:25
:( izbaci kamenje.... Uopste nije lepo na oko u toj kolicini...............................

Shark
07.03.12., 22:02
Kora je od nekog starog hrasta koliko mi ej poznato,pa sta znam ja ubacio malo kamencica reko kao dekoraciju al ae slusam iskusnije pa cu da povadim ;) zadovoljan sam ovim paukom ali je pozer i nije aktivan bas nekad se zapitam dal je ziv :D
Evo kamencice sam sklonio samo sam koru stavio naslonjenu na ivicu :)

Ager
07.03.12., 22:26
Raspitaj se da li kora tog drveta smeta pauku. Moze biti i da smeta.

hey-ho
07.03.12., 23:07
Ne smeta hrast. Mozes ubaciti neku granu i 2-3 kamencica u treset kao dekoraciju.

Shark
07.03.12., 23:38
Uskoro prebacujem u veci terarijum pa cu tamo vec malo ozbiljnije da dekorisem,a neke grancice obavezno ubacujem :D