PDA

Pogledaj punu verziju : helpic oko lasidore :)



dzonika
14.02.12., 01:20
pozdrav svima...nov sam u ovom u ovom zanimanju.pre dvadesetak dana kupio sam lasidoru.i volim je vise nego sve u kuci :D. presvukla se kod mene vec jednom .i ima 6-7 cm ovako odokativno.hranim je dva puta dnevno i ne odbija nista :) stavio sam joj koru od drveta kao skloniste.ali ona uzme lepo isplete mrezu na izlazu i onda nabaci zemlju preko mreze i zatvori se u nutra.jel to normalno ? ne mrda nigde odatle ,i video sam da je iskopala dve ruppe u nutra i to je to ...temperatura je 25-26 stepeni .jel sa njom sve u redu ili ne ? hranim je ovim http://www.gotroaches.com/blog/wp-content/themes/benevolence/images/chart/roaches/blatta_lateralis.jpg

Boogi
14.02.12., 01:23
Sasvim normalno,moja b.vagans to uvek radi :D

DigiNS
14.02.12., 01:35
Hranis je Blatta lateralisima,ili skraceno kako ih mi ovde zovemo lateri ili samo lateralisi, uglavnom znaju da se zavuku,ako ima dovoljno mesta unutra presvucice se ako ne onda joj je to skloniste i tamo voli vise da kulira nego napolju :)

ACO87
14.02.12., 03:54
Dok su male ukopavaju se zbog osecaja sigurnosti :) Nista ne brini, kao sto su kelege :) rekle, normalno je.

gagi
14.02.12., 07:47
Ne treba preterivati sa ishranom.Dva puta dnevno je baš puno,dovoljno je jednom nedeljno jednim srednjim ili odraslim leteralisom.

filipj97
14.02.12., 07:59
Uzmi u obzir da ako je mnogo hranis da ce brzo raste(raste i ovako) a samim tim se skracuje zivotni vek pauka. Tako da ti je bolje da je hranis jednom u nekoliko dana. A to za skloniste, to radi i moj regalis(arborealna T) od 15cm polozio sam isecenu posudu ona je nanela zemlju na paucinu i dole se ukopava. Nemoj da te cudi i da ne izlazi po nekoliko dana.

dzonika
14.02.12., 10:37
hvala svima na savetima ... :)

darkomarkovic21
14.02.12., 22:49
hranim je dva puta dnevno i ne odbija nista :)

Hranis je dva puta dnevno?! WTF :D Nadam se ne svaki dan.....

ACO87
15.02.12., 00:02
Sta ti je to cudno ova moja je, pred proslo presvlacenje pojela 3 lateralisa jedan za drugim :) i onda je vise nisam hranio dok se nije presvukla :)

DigiNS
15.02.12., 01:45
U tome je fora,ti je natovis i onda ona kulira dok joj se ne cefne da se presvuce :) posle se ti smoris jer ne mozes da je hranis a ona nece da jede :)

Vlada 71
15.02.12., 01:45
Jednom nedeljno je sasvim dovoljno, ako se tarantula prehrani posle ne jede i po nekoliko meseci.

filipj97
15.02.12., 08:49
Hrani je na par dana na ne propadaju bube dzabe :D

darkomarkovic21
15.02.12., 10:33
U tome je fora,ti je natovis i onda ona kulira dok joj se ne cefne da se presvuce :) posle se ti smoris jer ne mozes da je hranis a ona nece da jede :)

Bas tako :) I onda sledi tema na forumu : ``imam T bla bla, nije jela mesec dana`` :p

dzonika
15.02.12., 11:04
jA je hranio svaki dan po dva pouta ...vidim ne odbija pa reko sto da ne .ali sad vidim da ne treba tako.od danas je na djeti :D

filipj97
15.02.12., 11:51
Dzonika iz kog dela Cacka si?

Mozes ti da je hranis koliko hoces al ce posle da odbija na duze vreme hranu...

terarist
15.02.12., 12:39
moja parahybana je jela po 5+dubija i tako 2x sedmicno.onda sam preuredjivao malo terarijum i od tada je sve prokopala i sve zaplela da joj se ne moze prici.abdomen je poprilicno velik ali jos nije pocrnio i evo drzi blokadu vec mj+,kontam ako je ne smakne ubrzoibice novi svjetski izmedju nas xD
da napomenem da ta parahtbana ima ogroman terarij ona je 18+cm i o5 se boji dok npr genikulata koja je 13+ sa malo manjim terarijumom toliko slobodna i agresivna da lovi bube u trku

filipj97
15.02.12., 13:41
Ja mojoj genikulati bacim lateralisa od oko 1cm duzine a ona je 7cm u rasponu bacim ga iza nje jedno 10cm ona bukvalno cim je pao scepala ga nije ni sekunda prosla. Kad joj prskam ter napada mlaz vode.

DigiNS
15.02.12., 15:08
Ta tvoja parahybana nece nekih 6 meseci sigurno se presvuci,zato sto je odrasla vec skoro ako ima 18+