PDA

Pogledaj punu verziju : pitanjce :) (belo meso u ishrani kukuruznog smuka)



jah
14.02.12., 21:27
Dal moze da se ubaci u ishranu kukuruznog smuka malo piletine tj. belo meso?

Stiv
14.02.12., 22:13
Mozes povremeno u nedostatku miseva ili pacova ali se ne preporucuje stalno zbog hranljivosti.

NecrovoX
14.02.12., 22:29
Bolje mu daj celo pilence nego samo tako deliće, naravno ako je smuk toliki da može da pojede pile. Mislim ništa mu neće faliti ni od čistog belog mesa, ali oni kada pojedu ovako ceo plen koriste i kalcijum iz kostiju itd, a u belom mesu nemaš sve to, a opet nekako je bezveze da to posipaš nekim vitaminskim ili mineralnim dodacima.
Tako da kratki odgovor bi bio, možeš ali se ne preporučuje to raditi osim u slučaju nužde.
Bio je tu neko na forumu ko je tvrdio da hrani zmije pilećim leđima i da je njima tako super. Da li je to stvarno tako bilo, ne znam, ali mislim da to ipak nije pravi način.

Igor Velevski
14.02.12., 23:50
Prvo neka proba da mu da, pa posle cemo raspravljati dali moze ili ne :) ! Jos nisam video kukuruznu da jede kad joj se ponudi pilece meso! Ako ne jede, onda i rasprava je suvisna :) !

jah
15.02.12., 10:00
Kod mene je problem sto sam pri kraju sa misevima, a zbog operacije nebi smeo bas da putujem po njih.
Probacu dat jedno parce belog mesa pa vam javim :)

Stiv
15.02.12., 14:56
ja sam hranio jednom smuka i getulu piletinom i jeli su, mogao sam isto tako da ih ostavim bez grane dok ne nabavim miseve i nista im ne bi falilo. U svakom slucaju parcici piletine ne bi smeli da budu osnovna hrana u ishrani zmija.

jah
15.03.12., 10:50
Pozdrav drugari, zbog greske hirurga koji mi je usio zivac prilikom operacije nisam bio u mogucnosti da napisem post,
probao sam da ponudim zmijama belo meso al nista. Cak sam probao meso da stavim pored zamrznutog misa i posle da ponudim opet al ni tad nije uspelo, al zato su miseve smazali..... :)
Svaka cas onom ko uspe, tj. Stiv svaka ti cast.....:)

Igor Velevski
15.03.12., 17:38
Zato sam ja rekao druze, prvo da probas pa posle da napravis temu, ovako ispada da je tema suvisna i bezveze. Ako bi uspeo i pitao dali da i dalje hranis kukuruznu sa pilecem mesom tad biti odgovorio da to ne radis. Pisali smo o ovome mnogo puta, pa mozes da procitas starije postove. Nema tu mnogo filozofije i kad bi bilo to tako i korisno sigurno bi ljudi to radili do sad. Svaki pocetnik zeli da proba ovako nesto, ne razmisljajuci dali je mozda jos neko to probao pre njega i svako malo pojavi se po neki ovakav post, dali da neko hrani zmiju sa pilecem, govednjem ili ne znam jos kakvo meso!

jah
15.03.12., 18:11
Nisam bas mislio da hranim zmiju belim mesom.... nego samo u slucaju nuzde, kao sto napisah bio sam pri kraju sa misevima pa rekoh da pregrme bar 2 nedelje
al zaglavio sam u bolnici tako da su pregrmile i vise.... :)
AStarije teme o ovom nisam uspeo da nadjem zato sam otvorio novu.
bless