PDA

Pogledaj punu verziju : Uskoro Mi dolazi Kameleon



sascha
18.02.12., 00:00
pozdrav .
Pre nekolik o dana sam se dogovorio sa covekom za kameleona , pa ga mozda i sutra uzimam .
E ovako , Kao pocenik sa kameleon sam narucio terarium ovih dimensie
40Dugacak
25sirok
65 visok
Uglavnom kameleon je jos bebica :D
Pa azmisljam da kupim fogger za njega , posto uskoro krecem u skolu
( lol) i nebi mogao da mu prskam terr... svakih par sati ba bih kupio fogger i timer .
e sad ovako Stvar ove teme je da vas pitam , kako se brine o njemu , mislim kako se hrani i te stvari..
e sad video sam temu koja je postavljena pre nekoliko dana .
da je zenske kameleonke :D mogu sneti jaja , e sad ako zeka snese jaje , jel ce mali kameleon biti zdrav ako se uopste i rodii :D
tako da vas molim vas iskusnije da pomognete.
Hvala.

Vlada 71
18.02.12., 01:08
Prvo ako zenka snese neoplodjeno jaje, nista nece da izadje iz jajeta, a sto se tice hranjenja svaki dan mu daj po 6-7 buba( lateralisa, dubia, sta vec imas), svaki 3. dan mu daj vitamine tako sto bubu umocis u njih i to ti je to :). Ako sam nesto zaboravio neko drugi nek me dopuni :).

Boza Bond
18.02.12., 01:37
Imas dosta tema o drzanju kameleona, samo pogledaj malo pazljivije, izlistaj sve, od osvetljenja, temperature, vlage, preko ishrane, vitamina pa sve do eventualnog parenja... Ovde imas dosta ljudi sa puno iskustva bas sa kameleonima, a mogao si i vrstu za pocetak na navedes ;) I srecno... + dobronamerni savet, a to je da ne zuris sa preuzimanjem gustera, jer po tvojim pitanjima moze da se zakljuci da skoro ne znas nista o drzanju istih, a kameleoni su relativno osetljive zivotinjice ( u poredjenju sa npr. gekonima), pa bolje prvo izlistaj sve, nabavi "opremu", pitaj posle sta ti nije jasno, i onda kad se bar malo pripremis, uzimaj malisu i uzivaj :))

sascha
18.02.12., 10:55
Hvala Vam :) I Uzimam Jemenskog Kameleona

Proka
20.02.12., 20:29
Moj savet je da ga još ne uzimaš.
Bolje prelistaj još dosta oko iste zivotinje da bi mogao da joj priuštiš adekvatne uslove
"Pa azmisljam da kupim fogger za njega , posto uskoro krecem u skolu
( lol) i nebi mogao da mu prskam terr... svakih par sati ba bih kupio fogger i timer ."
Ove je mozda ok u nekom kraćem periodu, nikako ne moze da zameni ručno/automatsko fajtanje terarijuma.
Pozdrav,
Aleksandar

Vlada 71
20.02.12., 21:13
http://www.nsexotics.net/index.php?option=com_content&view=article&id=23&Itemid=70
Ovde imas sve sto ti treba u vezi cuvanja kameleona.