PDA

Pogledaj punu verziju : B.emilia-pitanje



999blitz999
22.02.12., 16:10
Imam jedno pitanje. Znam da se Brachypelme jako sporo presvlace tj. dug je period izmedju presvlacenja sad je meni cudno sto moja emilia ima nekih 2 mjeseca od kad sam ju dobio a taman je bila presvucena par dana prije. Ima nekih 7 cm i reko nema sanse da se moze vec presvlacit. Na abdomenu joj je pala boja ona crna i sad je nebi reko celava jer ima dlake samo je boja spala. Zatrpala se u skloniste i ulaz zatrpala. Jel moguce da ce se uskoro presvuc? Imam malu noehmeo oko 2 cm i trebalo joj je nekih 4 mjeseca da se presvuce. Sad mi je malo cudno da se ova ovako brzo moze presvuc.

Krivo sam napiso gore. Trebo sam napisat imam malu boehmei*

filipj97
22.02.12., 16:16
Pa ako je na zadnjem delu stomaka odbacila dlacice zbog nekih faktora i onaj svetli kruzic pocrneo ocekuj presvlacenje u narednim danima.

999blitz999
22.02.12., 16:23
E taj svjetli kruzic je skroz svijetal. Al reko bi da se priprema vidim kroz malu rupicu da pravi si mrezu u zaklonu. Neznam kako je moguce da je tako brzo.

filipj97
22.02.12., 16:28
E pa kad taj deo gde je odbacila dlake potamni onda ocekuj presvlacenje to ti je potpuno normalno da se sklanja brahipelme koliko znam vole i da kopaju kad su manje. Ne brini se sto se toga tice...

999blitz999
22.02.12., 16:30
Ne brinem se ja uopce nego mi nikako nije bilo jasno da se boehmei od 2cm presvuce nakon 4 mjeseca a emilia od 7cm nakon 2 i pol. A vjerovatno nece uskoro :)