PDA

Pogledaj punu verziju : Chromatopelma cyaneopubescens i pletenje mreze



Jazzman
26.02.12., 08:57
Zapalio sam se da nabavim ovu tarantulu ali primetih da obozava da plete mrezu, sto mene odbija od kupovanja iste.Ne znam, nekako bi mi terarijum uvek izgledao prljavo i neuredno. :) Da li postoji nacin da se takvim tarantulama izbije pletenje mreza iz glave, recimo nekim posebnim skrovistem, svetlom, ili su jednostavno takve kakve su i tu nema nikakve pomoci?

filipj97
26.02.12., 09:17
Nece izgledati neuredno, pogledaj malo slike. Ja imam cyano 8cm i malo plete za sad. Logicno je da je zanimljivo posmatrati je dok plete a plus je uvek vidljiva T nikad se ne krije.

Wolf
26.02.12., 10:48
Ipak je to pauk njemu je u prirodi da plete sad neki plete manje a neki više

Dule
26.02.12., 10:53
Uzmi je,neces se pokajati.Mnogo zivahna zivuljka,skace na sve sto se mrda. Prelepa i kao sling,mozda i lepsa nego kad odraste.Sto rece filip97 nece izledati ni malo neuredno,cak sta vise,nekako je savrseno cisto.Ne vidis izmet,niti tebi besmislene gomilice zemje koje pauk ume da nanese tokom kopanja.Sve sami tuneli i tu i tamo viri nesto od dekoracije koju si ti stavio.Lepo je kad pored terarijuma sa Brachypelmom,Nhanduom ili Acantoscuriom imas takav jedan da razbije ustaljeni izgled habitata.

TheMaki
26.02.12., 11:22
Ja imam cyaneo i super je skroz vrsta i lepa i zivahna stvarno ali ova moja se dosta sakriva. Isplete mrezu, napravi tunel od mreze i zemlje i onda tu vegetira :p Kad joj ja raz##### mrezu onda je opet aktivna, uzme da je plete ali sad kako je veca sve brze isplete ponovo. Nije neuredno, ali mi je cudno, svi pricaju kako se nikad ne sakriva a ova moja isplete mrezu i zasteka se tu ne izlazi

mata biolog
26.02.12., 12:08
moja je jako aktivna, isto.. i vidljiva. oplete samo treset, i drvo koje sam joj ubacio,.. ne pravi nikakve tunele za skrivanje.. također kao i @Dule mislim da je zanimljivije da imaš jednu takvu koja ekstra plete, a ne ove od kojih nemaš ni m. od mreže, naposljetku to im je u prirodi.. zato i jesu paučnjaci.. ;)

filipj97
26.02.12., 12:29
Moja uglavnom boravi danju u jednom cosku jos nije pocela da plete prave mreze valjda se jos uvek nije adaptirala iako ima oko 25 dana da su stigle ona i regalis cyano je tek prekjuce pocela da jede. Uvece ima obicaj da sa popne na nekih 15cm visine na staklo i da skace odatle.

marko
26.02.12., 15:02
...Da li postoji nacin da se takvim tarantulama izbije pletenje mreza iz glave...
Kratko, ne. :) Takve su kakve su.

Vlada 71
26.02.12., 15:19
Ja imam cyaneo i mrezu koja je isplela samo ulepsava ter :D.

Jazzman
26.02.12., 18:28
Ubedili ste me. :D Samo da potvrdim i ovo-Ona je terestrijalna?Nemam gde da stavljam vertikalni terarijum. :) A planiram da uzmem i jednog Smitija.Neki vec verovatno znaju da imam malu auru (auratum) tako da cu imati sarenu kolekciju a to najvise i volim kod tarantula-zive boje.Sivkaste, potpuno crne ili tmurne boje me ne privlace.A ako imate neki predlog za terestrijalnu tarantulu zivih boja a da nije auratum, smithi ili cyano slobodno bacite predlog. :)

Kad sam vec ovde pa da iskoristim priliku i pitam (da ne otvaram sad nove teme za svako pitanje)-Imam jedan prostor za koji znam da je dovoljne visine, duzine 73 cm i sirine 35 cm-a.Je li to dovoljno za 3 terarijuma za odrasle jedinke tarantula koje sam naveo?Pretpostavljam da nije :) Znam da me od trenutka stavljanja paukova u finalni terarijum deli dobrih godinu i po dana (ako ne i vise) ali sam se navukao na njih pa smisljam i zamisljam u napred. :)

loshme10
26.02.12., 18:32
Za cyaneo ti je dovoljan terarijum 25x25x20cm, za auratuma recimo 30x25x25.

Jazzman
26.02.12., 18:37
A 18x25x25 nije dovoljno za Smitija?

hey-ho
26.02.12., 18:55
Jeste terestrijalna. Neki primeri sarenih terestrijalnih su Cyriocosmus ritae i ostali iz tog roda, zatim Hapalopus triseriatus, Xenesthis immanis i pored toga dosta ceste A. geniculata, Nhandu chromatus i Nhandu coloratovillosum i G. pulchripes.
Dovoljno je to veliko za 3 tarantule samo gledaj da bude bocne ventilacije na pregradama kako ne bi bio ustajalog vazduha u srednjem terarijumu.

filipj97
26.02.12., 18:59
E pa P. murinus je prelep al je retardirana tarantula koliko znam :)

Vlada 71
26.02.12., 19:38
Sto je murinus retardiran?

filipj97
26.02.12., 20:04
Pa valjda je relativno agresivna vrsta. Mislim u odnosu na druge T generalno ne mislim na pojedine primerke koji su mirni.

patak
26.02.12., 20:15
moj murinus pobesni i kad mu prskam ter tj. kutiju... oce vodu da napadne kolko je blesav :D

darkomarkovic21
26.02.12., 20:46
moj murinus pobesni i kad mu prskam ter tj. kutiju... oce vodu da napadne kolko je blesav :D
To i geniculata radi ;) .. . . Uzmi C.cyano nećeš se pokajati! Moćna T u svakom pogledu! ! !

Jazzman
26.02.12., 20:59
Hvala na predlozima i savetima.Uzimam cyano garantovano.I verovatno cu i smitija u paketu.A moj burazer ima vec hromatusa i smitija i planira da uzme regalisa.Pa cemo da se dogovorimo i porucimo od nekog sa foruma.

filipj97
26.02.12., 22:12
Regalis je zakon tarantula imam ja od 15cm jednostavno fenomenalna karakondzula :D

DigiNS
26.02.12., 22:54
E pa P. murinus je prelep al je retardirana tarantula koliko znam :)



Facepalm:
a sto se tice regalisa trebo si ga uzeti dok je mali ne ovako odma velikog :D

filipj97
27.02.12., 09:11
Pa za 45evra zenka od 15cm lepo je to nece se baciti ne brini ;)

loshme10
27.02.12., 13:13
Uvek je bolje uzeti veliku zenku nego slinga, ako imas para naravno! :D

Ager
04.03.12., 13:16
Evo da se nadovezem ja imam par dana C. cyaneopubescens i pauk plete prelepo iako je tek beba. Jedini problem je sto ume da se ucuti i da stoji u jednom mestu dugo. A kad se razbesni ne mozes ga pohvatati ocima po gajbi. :)

filipj97
04.03.12., 20:43
Moja boravi po ceo dan skoro u jednom cosku predvece i nocu seta i uvek se vrati u taj isti cosak ima oko 8cm. Desava se cak da se popne na staklo i da skace dole :)