PDA

Pogledaj punu verziju : Kameleoni - vrste i cene



NeuS
27.02.12., 19:14
Moze li mi neko napisati sve vrste kameleona i kolike su njihove cene , samo za one koji se mogu naci u Srbiji.

Satyr
28.02.12., 00:16
Ono što je sigurno je Jemenski kameleon - Cameleo Calyptratus - cena je ~35€ za mladunce, ali njih možeš očekivati u drugoj polovini godine

bilo je ranije da se kupe ,kolko se sećam, Panter kameleona, ali oko toga ne znam ništa

NeuS
28.02.12., 00:29
Citao sam za pantera da kosta do 500e

Proka
28.02.12., 08:29
Za sada kod nas najsigurniji CB je Cameleo Calyptratus.
Cena kao što je naveo Satyr 35 (+-5e)

chovasie
09.03.12., 23:58
Citao sam za pantera da kosta do 500e
Ih bre! :) gde si to cuo?

Ja imam pantera i nije ni blizu toliko kostao. Necu da lupetam jer mozda i postoje neki retki morfovi pantera koji bi iz nekog razloga mogli i da kostaju toliko ali ko nas cini mi se da je cena pantera 100-150e. Zavisi koliko su stari i od pola... Isto tako ima i ljudi na ovom forumu koji mogu da ti ih nabave...

Mislim da ima i jacksona ( u Subotici cini mi se ) da se nabavi ali ne znam koja im je cena.. Kontam da je slicna kao i za pantera...

Poz

mata biolog
10.03.12., 12:27
jesu zahtjevni panther kameleoni za održavanje?
- tipa, da li traže neke posebne uvjete, različitije od C. calyptratusa?

chovasie
10.03.12., 13:43
jesu zahtjevni panther kameleoni za održavanje?
- tipa, da li traže neke posebne uvjete, različitije od C. calyptratusa?

Navodno jesu dosta tezi za odrzavanje od calyptratusa i uvek se napominje da nisu za pocetnike. Mislim da su kategorije uslova koje moras da ispunis iste i za pantera samo je ovaj mnogo osetljiviji i zahteva malo visu vlaznost od jemenskog. Ja ti ne mogu dati poredjenje posto nisam drzao jemenskog do sada.
Smatram da nije toliko bas frka za drzanje pantera koliko se govori ali definitivno moras pre nabavke dobro da se informises i obezbedis uslove koje treba da ima. Ukoliko ima sve nece mu faliti nista! Kada se kaze da nije za pocetnike, moje misljenje je da se misli na neodgovorne ljude i neinformisane a ne pocetnike kojima je stalo do zivotinje. Treba da mu posvetis vremena u svakom slucaju.
Ja sam pocetnik u teraristici ali se uvek dobro informisem i pazim na uslove i do sada nisam imao problema.
Podjednako je vazno i od koga nabavljas i u kakvom je stanju kada ga kupis. Ako sve ovo saberes i uradis kako treba.. mislim da neces imati problema sa njim :)

Poz

davco
10.03.12., 13:52
http://www.reptilechannel.com/care-sheets/panther-chameleon.aspx

http://www.reptilerepublic.com/university/caresheets/contrib-panther.html

Veća vlaga im je potrebna, osetljiviji su na više temperature, ako ti je prvi kameleon ja preporučujem jemenskog. Ali ako proučiš literaturu, sve uslove obezbediš, nećeš imati problema ni sa panterom.
Ako imaš dodatna pitanja piši mi u PM-u

NeuS
10.03.12., 16:05
Neka , neka , pre bi' za Jemenskog , nekako mi je smesniji kad se penje i ima taj smesni oblik tela , valjda ima Zare , a ?

Salepet
11.03.12., 20:39
Ja koliko znam Kimo je imao pantera..i tada koliko se secam mi je rekao da je cena negde oko 100e?
Jemenski ce biti polovinom godine i 35 e im je cena.
Trebam i ja kupiti pa sam se raspitao. :)

gamerlikemedude
01.05.16., 13:26
Zanima me Jemenski kameleon i gde mogu da ga kupim u Srbiji. Ako neko zna prodavca neka mi posalje njegov broj ili email

hey-ho
01.05.16., 19:06
Proveri na http://gekkogecko.rs