PDA

Pogledaj punu verziju : Orosavanje tera



Boza Bond
01.03.12., 21:52
Imam pitanje, da li moze da dodje do elektrolitskog disbalansa ukoliko orosavam staklo demineralizovanom vodom? Posto imam P. regalis-a i kao arborelna ( nadam se da sam dobro napisao) ona tu vodu pije sa stakla, i sad me zanima da li je to bezbedno? A koristio bih destilovanu da mi ne ostaju tragovi po terarijumu...

Proka
01.03.12., 23:36
Imam pitanje, da li moze da dodje do elektrolitskog disbalansa ukoliko orosavam staklo demineralizovanom vodom? (Nece)
Mozeš slobodno da orošavaš destilovanom vodom.
pozdrav,
Aleksandar.

Boza Bond
01.03.12., 23:40
Hvala puno Aleksandre!

Ager
02.03.12., 11:33
Jel to vazi za svaku vrstu T ili samo za P. regalis?

Igor Velevski
02.03.12., 11:50
Nema sanse da dodje do mineralni disbalans orosavanjem. Orosavanje imitira kisa, a kisa je isto voda bez minerala, samo sa raznim prljavstinama i gareza koje sakuplja dok pada kroz atmosferu....slobodno prskaj destiliranom vodom iako i ona nije bas to sto treba da bude......

Boza Bond
02.03.12., 16:59
da, ali ta kisa koja je relativno slicna kao i ova destilovana voda, prvo padne na tlo, ili gde vec, pa je tek onda zivotinje popiju, a ovu bi direktno sa stakla uzimali, tako da ne bi bilo sanse da se ta voda obogati mineralima... Zato sam nesto razmisljao da bi mogla da im steti :P Valjda ce onda sve potrebo dobiti iz hrane, hvala jos jednom :P

Proka
02.03.12., 22:42
Kod tarantula se sve to povrati hranom, kao što si i napisao.
Pozdrav,
Aleksandar.