PDA

Pogledaj punu verziju : Grammostola rosea



Toster
02.03.12., 23:12
Odlučio sam kupiti G. Roseu, ali prije toga želim je detaljnije upoznati da nebi bilo problema kasnije.
Znam već dosta o njoj, ali imam još nekoliko pitanja.
- Smeta li joj UV lampa ili barem obična svijetiljka? (toliko da ljepše izgleda terarij)
- Kako velika smije biti posudica za vodu, bojim se da se ne utopi? (odrasli primjerak)
- Kako je najlakše i najsigurnije premještati kod čišćenja terarija?
Evo za početak to ako netko može odgovoriti, kako budem imao još pitanja samo ću dodavati.
Hvala ;)

Proka
02.03.12., 23:47
1: Nema potrebe za svetlom ali evo dogovora : Ako ima skorvište i veći terarijum neće smetati.
2: Moze da bude koliko god imaš mesta u terarijumu ali ne i duboka, 1-2cm ako nisi siguran ubaci par sitniih kamičaka u posudu sa vodom.
3: Isečeš flašu na pola, poklopiš tarantulu ispot provučeš papir i to je to. Mada mozeš ako je mirnija, polakim pipkanjem po nogama da je usmeravaš u pravcu gde zeliš.
Mada o gore već navedenim stvarima je pisano na forumu, samo detaljno prelistaj.
Pozdrav,
Aleksanar

Toster
03.03.12., 00:03
Hvala.
Ovo za lampu, terarij je 80x50x55cm i ima skrovište, znači može svijetiljka? :D
Aha sjetio sam se još jednog.
Može li tarantula pregristi kroz drvo, ako imam terarij sa stranicama od iverala?
Postoji li mogućnost da polako grize i pobjegne mi?

Proka
03.03.12., 00:09
Poveći je to terarijum za tarantulu, moze.
Ne moze pregristi ivericu, ako je debela par santima.
Pozdrav,
Aleksandar.

hey-ho
03.03.12., 00:44
Hvala.
Ovo za lampu, terarij je 80x50x55cm i ima skrovište, znači može svijetiljka? :D
Aha sjetio sam se još jednog.
Može li tarantula pregristi kroz drvo, ako imam terarij sa stranicama od iverala?
Postoji li mogućnost da polako grize i pobjegne mi?

To je baš ogroman terarijum, možeš ga pregraditi na pola i napraviti dva adekvatna terarijuma za 2 odrasle G. rosea-e. Nemaju tarantule tendenciju da grickaju stvari po terarijumu, poput glodara. Jedino se dešava da nekad kidaju plasticnu mrežu za komarce ukoliko se ona stavlja zbog ventilacije, tako da nemaš brige za ivericu.
Ako je još uvek nisi kupio, gledaj da uzmeš neku veću, otprilike 5-6cm ili veću, pošto rastu izuzetno sporo. Možda je bolje da odmah uzmeš od nekoga mladu ženku, po mogućnosti RCF (red color form) jer su lepše, nego da čekaš 3 godine u neizvesnosti da li će ti sling izrasti u mužjaka ili ženku. :)

Toster
03.03.12., 00:48
Namjerno sam taj veći terarij, ljepše mi izgleda kad vidim da ima mjesta, a ne kad su stisnuti u kutu malom :D
Mislio sam kupiti odraslu ženku, neda se meni to čekati da naraste xD

filipj97
03.03.12., 16:16
Pa onda bolje uzmi neku arborealnu terarijum je super za njih uzmi p ornatu rastu mislim do 24cm.

Ager
03.03.12., 16:23
Moj ti je predlog isti kao i hey-ho-ov. Da podelis ovaj ter na 2 polovine i uzmes dve odrasle T. Ova velicina tera je pre za zmiju nego za T.

marko
03.03.12., 16:58
Ma šta ste zapeli, neka je veliki terarijum. Više mesta za dekoraciju, za žive biljke i još štošta.

Toster
03.03.12., 17:29
Ma šta ste zapeli, neka je veliki terarijum. Više mesta za dekoraciju, za žive biljke i još štošta.

Zbog dekoracije baš i uzimam veće, ljepše izgleda, a i ona ima mjesta za kretanje :D

filipj97
03.03.12., 19:35
Zato je mozda lepse da uzmes neku arborealnu T ili neku koja dosta plete. Kad bi uredio arborealni terarijum i ubacio neku odraslu T prelepo bi izgledalo sigurno razmisli malo o tome :)

hey-ho
03.03.12., 21:21
Ili da ubaci 10-ak Holothele incei :)