PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje-Kukuruzna zmija presvlačenje



999blitz999
10.03.12., 22:17
Evo ovako pitanje vezano za presvlačenje. Jasno mi je da kad se presvlače poblijede i oči im se zamute i da dan prije presvlačenja se to povuče. Sad mi nije jasno jel se povuče to i na očima. Mojoj zmiji je bilo tako koji dan mutne oči skroz. I sad je pogledam ono skroz normalno, kao da se presvukla ali nema kože nigdje. Znači nije se presvukla. Inače ima nekih 45cm i kod mene je oko mjesec i pol dana i nije se ni jednom presvukla. Sad me samo zanima kad se zmija vrati u normalu dan prije presvlačenja jel joj se i oči vrate u normalu ili ostaju zamućene dok se ne presvuče?

Sinbad
10.03.12., 22:52
Kad joj se zamute oci , to je pocetak precesa presvlacenja , kroz par dana se vrati u "normalu" i par dana posle vraanja u "normalu" ce se presvuci . Videces 1000% kad se presvuce :) Povecaj vlagu u teru da se lakse presvuce ;)

NecrovoX
10.03.12., 22:55
Da, i oči se vrate u normalu i ne mora odmah dan nakon toga da se presvuče, može to da potraje i do nedelju dana maltene.

999blitz999
10.03.12., 23:32
Hvala vam puno. Znam da se vrati u normalu ali sam mislio da se oči ne vrate. Okej sad znam da će se presvući sigurno sutre prekosutra ili za koji dan :)

popke
11.03.12., 01:31
ja u pocetku nisam mogao da docekam da se presvuce sve sam se tripovao da nesto nije u redu :) u proseku kad se sve vrati u normalu treba joj jos 5 dana, bar kod moje zmije ali to varira svaki put, znaci nekad posle 3 nekad posle 7 . bitno je da povecas vlagu , da je ne uznemiravas ,i da ima nesto od sta ce da zapocne presvlacenje tipa panj tj neka grana, kamen ili nesto tako . moj smuk je jeo svaki put pred presvlacenje, tj nikad nije odbijao hranu, ali nebi trebao da ga hranis posto postoji mogucnost da ti se desi da nece da jede pa moras da bacis odledjenog misa :) naravno ako nemas jos neku zmiju ili ako hranis zivim plenom sto je jednako uznemiravanju :) znaci bolje nemoj da mu dajes nista dok se presvlaci pa i da oce da jede !

999blitz999
11.03.12., 12:50
Necu je hranit. Jeo je prije 2 dana pa kad se presvuce onda cu. Ima i granu i posudu s vodom i dovoljno vlage. Nebi trebalo bot komplikacija.