PDA

Pogledaj punu verziju : Koje biljke da ubacim (Izdvojeno iz: Ko moze i zna neka mi pomogne oko G.pulchripes)



filipj97
07.03.12., 23:42
Cetinare ne smes... ovo listopadno mozes sve al za svaki slucaj ispeci malo u rerni.

I samo ja da se nadovezem. Smem li d uzmem brsljen iz sume i da ubacim u terarijum a pre toga da ga isperem dobro?

DigiNS
08.03.12., 01:19
Isusice ti se i uvenuce i sta onda?

hey-ho
08.03.12., 11:14
Da, osušiće se, a ako ga nekako posadiš opet će se osušiti jer mu treba dnevne svetlosti.

filipj97
08.03.12., 12:28
A koje zive biljke mogu da se ubace i da opstanu u terarijumu?

DigiNS
08.03.12., 18:00
Ako drzis terarijum pored prozora (sto sumnjam) mozes cuvarkucu ili mahovinu,a posto ne drzis ne preostaje ti nista osim plasticnog bilja,koje ne moras ni da zalivas niti da trimujes kada poraste

filipj97
08.03.12., 18:45
Terarijumi su na TA peći odmah kod prozora. Ne bije im direktna svetlost sunca, ali nije ni mrak tako da bi mozda nesto i opstalo. Mozda jedino cuvarkucu kod cyano da stavim tu nema mnogo vlage.

darkomarkovic21
08.03.12., 22:52
Terarijumi su na TA peći odmah kod prozora. Ne bije im direktna svetlost sunca, ali nije ni mrak tako da bi mozda nesto i opstalo. Mozda jedino cuvarkucu kod cyano da stavim tu nema mnogo vlage.

Džaba ćeš bilo koju biljk da staviš kod cyano... Ima da isplete mrežu preko nje, i ništa nisi postigao.... Kod njega možeš da staviš samo neke grane, ili od vinove loze one grane (to mnogo dobro izgleda)... A od biljaka samo veštačke, ali ne kod cyano....

mata biolog
08.03.12., 23:30
Džaba ćeš bilo koju biljk da staviš kod cyano... Ima da isplete mrežu preko nje, i ništa nisi postigao.... Kod njega možeš da staviš samo neke grane, ili od vinove loze one grane (to mnogo dobro izgleda)... A od biljaka samo veštačke, ali ne kod cyano....

ovo se 100% slažem s kolegom.. kod cyana samo postavi treset i eventualno neku granu/kokos kao skrovište, jer će tlo svo prekriti paučinom.. tak da ti uopće ne vredi kod njega ništa sadit, osim možda nekih višljih biljaka..

Shark
09.03.12., 01:41
Naravno oprao sam koru i malo je ispekao ;)

filipj97
09.03.12., 10:05
pa kod cyano nemam skroviste. Ona boravi u jednom cosku non stop i nigde nije isplela vidljivu mrezu. Da li treba da joj ubacim nesto da se sakrije?

Dule
09.03.12., 10:57
Dovoljno je da stavis neku granu ili vestacku biljku da strci,ona ce oko toga da isplete mrezu i podigne treset gde joj fali.

darkomarkovic21
09.03.12., 10:59
pa kod cyano nemam skroviste. Ona boravi u jednom cosku non stop i nigde nije isplela vidljivu mrezu. Da li treba da joj ubacim nesto da se sakrije?

Ako je mala (čini mi se da tvoja jeste) onda nije loše da ima neko skrovište.. Mada ja kod svoje cyano od početka nisam stavio, tako da ni sada nema.... Tvoja volja... Moj nikad ne miruje osim pred presvlačenje, tad skoro i da se ne kreće.....

Rohlland
13.03.12., 19:44
ja sam mom pauku ubacio "bonsai" i mogu ti reci, jako lepo izgleda, ali ovo drvo je malo skuplje...

ovde mozes pogledati kako drvo izgleda: http://www.google.rs/search?q=bonsai&hl=sr&client=firefox-a&hs=QsW&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvnslb&source=lnms&tbm=isch&ei=LodfT9iIG4TtsgaTx6WiBg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=946

darkomarkovic21
13.03.12., 19:45
ja sam mom pauku ubacio "bonsai" i mogu ti reci, jako lepo izgleda, ali ovo drvo je malo skuplje...

ovde mozes pogledati kako drvo izgleda: http://www.google.rs/search?q=bonsai&hl=sr&client=firefox-a&hs=QsW&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvnslb&source=lnms&tbm=isch&ei=LodfT9iIG4TtsgaTx6WiBg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=946

eeee gde si nabavio ovo drvce???

DigiNS
14.03.12., 13:12
Spremis od 2000-20 000 dinara i mozes da ga kupis,jako je jako tesko za odrzavanje i nije terarijumsko bilje jer zahteva previse paznje i nege bukvalno je teze za odrzavanje od tarantule,ne preporucujem nikome ovo jedino neku PLASTICNU VERZIJU sto bi mnooooogoooo dobro izgledalo samo sto nema toga :(