PDA

Pogledaj punu verziju : Izrada terarija



Toster
14.03.12., 22:25
Odlucio sam izraditi terarij za A. geniculatu, ali zanima me par stvari.
Bit ce od drveta, samo prednja strana od stakla (vrata).
- Kojim lijepilom da spajam drvene stranice, a da nije stetno za tarantulu?
- Kako da pricvrstim staklo na drvo?
- Dajte mi neki primjer za vrata od stakla (slike) ako netko ima. Hvala unaprijed. :D

Ager
14.03.12., 22:27
Mislim da je najbolje da drvo bude ukucano ekserima a ne lepljeno, i da u drvetu napravis ureze gde ces gurnuti, tj. provuci staklenu plocu do dna terarijuma. Sta misle ostali?

Vlada 71
14.03.12., 23:45
Mozes da kupis one klizace za staklo, pa da tako namestis staklo, obavezno napravi ventilaciju.

loshme10
14.03.12., 23:46
Slazem se da ne treba lepiti, ali se ne ukucava ekserima nego se srafi srafovima. A kao drugo, za vrata imas dve opcije: da stavis klizace i da stavis sarke. Sarke mozes da zalepis za staklo a mozes i da busis staklo, ali to je mnogo skupa varijanta. Ja sam samo busenje stakla za sarke za 6 terarijuma platio 5000...

Ager
15.03.12., 00:18
To loshme izrazio si sve sto sam ja hteo da kazem. Hehe :) I mislio sam na srafove i klizace nego sam bio u zurbi pa na brzinu napisao komentar. Pozdrav!

Toster
30.03.12., 23:20
Ovako bi to trebalo izgledati dok završim.
Ukupna veličina je 120x60x150cm (dšv).

​http://i.imgur.com/QU3Hu.png

Ovaj donji je za kraljevskog pitona 120x60x60cm.
Ova dva su po 60x60x60cm, za geniculatu i bradatu agamu.
Gore bez stakla je kao polica za hranu i to, 120x60x30cm.
Debljina drveta je 2cm, nadam se da neće neko od njih to izbušiti i pobjeći xD
Staklena vrata ću napraviti kao ormarić da se otvara prema dolje.
Još neki savjeti dodatni ili ideje? :D

patak
31.03.12., 00:04
meni se bas svidja ideja :)
koji program si koristio za ovo?

Toster
31.03.12., 00:13
Hvala, cekam sad materijal narucio sam po mjeri od kolege jedva cekam da dodje :)
Onda jos od jednog rodjaka staklo i gotovo.
Google Sketchup 8.

patak
31.03.12., 01:39
znaci, bice uskoro
a kako ces ventilaciju praviti, jer nisi napravio na skici? :)
i mislio sam da je taj program, al nisam bio 100% siguran

Toster
31.03.12., 01:52
E da, htio sam pitati za ventilaciju.
Jeli dosta da sa na svakom od ova tri probušim sa svake strane 10 malih rupica promjera oko 1 cm?
Da ne može izaći pauk ni ovi ostali, hoće li biti to dovoljan protok zraka? :/
Ili ima netko bolju ideju? :D

patak
31.03.12., 18:50
ae da pomognem :)
pa vidi, ja bi to ovako nekako odradio http://imageshack.us/f/441/qu3hu.png/
a za ventilaciju bi stavio ovako nesto http://www.izaberisajt.info/libela.rs/index.php?page=shop.product_details&product_id=178&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=27

e sad, a ako nebi da stavljas tu resetku, onda mozes i te rupe... evo ovako je kod mene odradjeno http://imageshack.us/f/854/dscf1024i.jpg/
samo izbusi te rupe tako horizontalno kao sto sam nacrtao, a ne ovako vertikalno...

sve ti zavisi sa koje strane ces imati grejanje... ventilacija ti mora biti u dijagonali da bi imala funkciju. znaci, ako imas spot lampu u gornjem desnom cosku, onda ti ide ventilacija sa desne strane da bude dole... jer logicno da toplota ide gore, tako da, ako ti je vetilacija gore kod lampe, veliki deo toplote ce izaci...
nadam se da nisam previse iskomplikovao :)

Toster
02.04.12., 13:15
Hvala, al samo sam pitao jeli dovoljan protok zraka kroz te rupe? :D
Vidim da i ti imas, funkcionira to dobro?

patak
02.04.12., 17:08
pa, kod mene ter jos nije u funkciji... tj. nije se jos niko uselio :D
ali, kod proslog vlasnika je unutra bila agama kolko znam, i verovatno je funkcionisalo

Rohlland
05.04.12., 03:04
ako jos uvek nisi naravio teraeijum, ja sam to jako zanimljivo resio, ali ne znam kako da ti opisem tj otkucam! nazovi me, pa cu ti objasniti! pozz

064 937 66 88 Nikola

Toster
10.05.12., 22:43
Napravio sam neki terarij za palicnjake, zanima me nesto s podlogom.
Kupio sam kokosov treset, na pakiranju pise da se stavi u vodu da se prosiri.
To sam napravio i dobro je, ali kako da ga sad sto prije osusim da stavim u terarij?

Jazzman
10.05.12., 23:01
Stavi u mikrotalasnu. :D Salim se.

Rasprostri najlon napolju i rasturi treset po njemu.Jedan dan na suncu i bice dobro.Obrati paznju da se nekako ne kontaminira.A mozda i dugogodisnji teraristi imaju neko bolje resenje.

Toster
13.05.12., 13:43
Hoce li smetati ako stavim u pecnicu?

Jazzman
13.05.12., 14:23
Pretpostavljam da ce se napraviti haos. :) Ako zatvoris vrata od rerne ima da isparava voda, da se stvara kondenz, na kraju krajeva da smrdi na vlagu. :)

Najbolje da potpalis smederevca pa da ispeces nekako na plotni, ako ti se bas zuri...