PDA

Pogledaj punu verziju : zbunjen skroz



lasiodora
15.03.12., 17:41
Pozdrav svima...nov sam u ovome i nadam se da cete mi pomoci :)
Imam L.parahybanu ( teko oko 4cm) i presvukla se u nedelju...e sad..danas sam joj prvi put, nakon presvlacenja, dao dubia da vidim hoce li ga pojesti.. ne znam zasto, ali ona ne zeli da ga ujede.. par puta je helicerama pokusala da ga zgrabi ali ne ide..kao da grebe po povrsini dubia i nakon min-2 odustane .. ne znam sta da radim u vezi toga.. mozda joj egzoskelet jos nije ocvrsnuo ili je mozda karapaks dubia mnogo tvrd ..ne znam.. nadam se brzom odgovoru... unapred hvala!

JOBAH
15.03.12., 18:08
izvadi dubiu i sacekaj jos nedelju dana dok skroz ne ocvrsne

lasiodora
15.03.12., 18:11
izvadio sam je posle 5 min cim sam shvatio da od toga nema nista... sacekacu jos par dana pa cu probati ponovo

Vlada 71
15.03.12., 18:29
Probaj za nedelju dana i ubaci neku mnaju dubiu.

Boogi
15.03.12., 19:13
Moja b.vagans(5,5cm) nije jela nekih 15ak dana od presvlacenja i danas je uzela tenebriju. . .juce je nije htela a zato je danas cim sam je ubacio,nije joj dala ni jedan pokret da napravi. . .izgleda joj se otvorio apetit :D

lasiodora
15.03.12., 23:57
pa to .. do j :)

mata biolog
16.03.12., 01:12
dubije imaju puno tvrđi hitin koji izgrađuje njihov egzoskelet.. puno tvrđi nego kod lateralisa..
to sam i ja primjetio kad sam prešao s latera na dubije, u prehrani mojih tarantula..

lasiodora
16.03.12., 13:59
danas sam ponovo ubacio dubiu i nije joj pomogao tvrdji hitin :D sjebana je za 5 sekundi ^_^

Boogi
16.03.12., 15:57
Eto vidis :) Extra :D

Ager
16.03.12., 22:59
Moram da se ubacim i ako nije bas vezano za ovu tvoju temu. Koliko ja znam tarantuli smeta (zdravlje je u pitanju) kada seta po odeci, a kako vidim ti si ovu tvoju pustao da ti seta po duksu. Mozda i gresim, bas me zanima misljenje nekog iskusnijeg? Pozdrav!

hey-ho
17.03.12., 00:50
Nelagodno joj je da seta po odeci, cebadima i ostalim stvarima od tkanine jer se kaci za njih svojim kandzicama koje su na vrhu nogu a koje izvlaci kada seta po nestabilnoj ili hrapavoj vertikalnoj povrsini, da bi se bolje pricvrstila za podlogu

lasiodora
17.03.12., 02:00
nisam znao da joj smeta...mada nisam je ni terao da se penje na dux..ludak... Al hvala na savetu u svakom slucaju