PDA

Pogledaj punu verziju : Hrana bg?



Zlatan Bisercic
18.03.12., 20:39
Sutra mi stize prva tarantula (Brachypelma smithi), pa bih da postavim pitanje gde mogu naci u bgu hranu za T? Da li u pocetku da je drzim u maloj kutici sa rupicama za vazduh i malo treseta pa kad naraste prebacim u terarijum? Da li vodu pije tako sto kvasim treset zbog vlage pa uzima preko kapljica (msm dok je jos mala)? Jel treba neko svetlo da joj obezbedim? Nije da nisam citao al ova pitanja su mi vazna pa eto,hvala unapred.

loshme10
18.03.12., 21:13
Za drzanje si napisao i sam u pitanjima kako treba, kao i za vodu. Svetlo joj ne treba. A za hranu pogledaj u oglasima... Dobrodosao! ;)

hey-ho
18.03.12., 21:19
Za hranu u Bg se javis Milosu 063 77 99 117, evo njegove ponude;
http://www.teraristika.org/oglasi/entry.php/10-Najveća-ponuda-žive-hrane-Beograd

Za pocetak je dobro da je drzis u manjoj kutijici dok god je ne preraste a onda je stavis u vecu kutijicu sa izbusenim rupicama odozgo i sa strane i na kraju kad bude veca stavis je u terarijum. Vodu, dok su mali, piju iz treseta tako da povremeno prskaj jedan deo u kutijici a svetlo poput neke sijalice nije neophodno ali je opet bolje da ga stavis blize izvoru dnevne svetlosti cisto da nije stalno u mraku vec da bi se nekako orijentisao kad je dan a kad noc.

Jazzman
18.03.12., 21:21
Pozdrav!

Da, u pocetku je drzi u maloj kutijici sa rupicama i tresetom.S vremena na vreme joj kvasi treset (ne preterano, ne zelis da napravis blato).I ne moras da kvasis celu povrsinu, ostavi jedan deo treseta (1/4) suvim.I obrati paznju na ventilaciju, treba ta voda da isparava negde a ne da se kondenzuje.:) Nikako nemoj da kvasis tarantulu.

Kako bude rasla tako ces je ti prebacivati u vece kutijice dok ne dostigne neku solidnu velicinu kako bi je premestio u finalni terarijum.

Dok je tako mala vodu ce piti preko kapljica.Kada dovoljno poraste da moze da nogama obuhvata npr cep od koka kole onda joj stavi taj cep i napuni ga vodom.Opet, pazi da je dovoljno velika kako se ne bi udavila u cepu.

Svetlo im ne treba, uopste.Temperatura u toku dana 25-30 a u toku noci moze da bude i 20 stepeni.

Sto se nabavke hrane tice tu ne mogu da ti pomognem (znam da ima ovde ljudi iz razlicitih krajeva Srbije koji proizvode hranu i salju je postom ili busom, tako da ako ne nadjes u Beogradu nacices negde sigurno).


Obrati paznju da plen koji joj dajes nije veci od nje a ako je veci onda ga ubij odrubljivanjem glave.

Dakle, vlaga temperatura i ventilacija! :)

I ne brini ako nece da jede odmah, probaj posle nedelju dana.

Inace, cenim da apsolutno sve sto moze da interesuje pocetnika imas na ovom forumu.Samo listaj i citaj teme.

Zlatan Bisercic
19.03.12., 00:31
Hvala,to je sve sto me zanimalo ;)

Zlatan Bisercic
20.03.12., 21:50
Aj da ne otvaram novu temu, a vezano je za hranu pitacu ovde. Da li mogu pauku da se daju one crvene stenice kojih ima svuda kad krene prolece, ili bubasvabe ko ih ima u stanu? :D

loshme10
21.03.12., 00:16
NE! Samo uzgajanu hranu daj, nikako iz prirode!!!