PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa presvlacenjem



Dule
30.03.12., 11:19
P.murinus(oko 3-4cm) je oko24 sata zarobljen u kosuljici.Zarobljene su sve noge skoro celom duzinom,spinerete i koza je zalepljena za stomak.Pluca se malo vide van kosuljice i to je verovatno razlog sto je jos uvek ziv.Trenutno je na mokroj vati i upaljena mu je sijalica,mada je to sad verovatno dzabe,jer su se noge unutar kosuljice najverovatnije vec stvrdnule.Ne znam sta damu radim Ima li neko ideju?

darkomarkovic21
30.03.12., 12:28
FAK! Izgleda da si ga zenuo, nisi vlazio dovoljno... Nemam nista pametno da ti kazem... :( Srecno!

Dule
30.03.12., 13:14
Obicno nakvasim vise kad vidim da se presvlace,ali sad nisam bio kuci 4 dana.Nije bio potpuno suv treset,ne znam da li je do toga.Pre 4 dana sam ga kvasio.

Geni
30.03.12., 13:48
Nema tu mnogo pomoći - evo pogledaj moje prvo iskustvo sa tarantulom koja se zaglavila prilikom presvlačenja pre oko 4 godine: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/2826-Pomo%C4%87-oko-Iridopelma-sp-recife

Jedino što možeš da uradiš je da ukapaš malo vode i da podigneš temepraturu i vlažnost ali nije to tako prosto. Enzimi koji su tu da potpomognu proces razdvajanja košuljice i stvrdnjavanja stare nisu odradili posao kako treba (a razloga može da bude monogo) i to je sada gotovo. Novi sskelet ili nije forimiran ili je već razjeden ispod starog. Ako pokušaš na silu da razdvojiš, iscureće. Ako su izašle helicere i abdomen, mogao bi da iseceš ostatke koji su spali makazicama i da pustiš tarantulu da pokuša da preživi do sledećeg presvlačenja tako.

999blitz999
30.03.12., 18:28
Nije bitno povecavat vlagu kod presvlacenja i to nije problem. Jel mislite kad u prirodi zive da im netko povecava vlagu kad se presvlace. Pogotovo murinusu kojem je potrebna vrlo niska vlaga. Dovoljan je cep i malo prosut oko cepa i to je to. Ovo je zbog neceg drugog ne zbog vlage.

loshme10
30.03.12., 19:10
Ovo sto pises moze da bude tacno, ali i ne mora. Za murinusa koji zivi u suvljim predelima moze da bude tacno, ali sta je sa recimo T. blondi? Njoj niko ne povecava vlagu pred presvlacenje, ali joj je vlaga konstantno 95%! Ipak, murinusa treba jako zapostaviti da do ovoga dodje zbog nedostatka vlage i nedeljama mu ne kvasiti, pa ne verujem da je ovde to slucaj...

Dule
31.03.12., 00:00
Ziletom sam mo iseckao kosuljicu tako da moze da rasiri noge.Uspeo sam da ga ne povredim,nekim cudom.Sad samo lezi na stomaku i mlatara nozicama kad ga uznemirim.Bas mi ga je zao.

hey-ho
31.03.12., 01:28
aj nabaci neku sliku da vidimo kako tacno izgleda sada.

Dule
31.03.12., 16:27
Ne mogu sliq,tehnicki sam ustrojen.

Dule
31.03.12., 19:56
Abdomen je juce poceo da gubi oblik,bilo je pitanje vremena kad ce da ugine. Konacno je to danas uradila.Hvala Bogu,nisam mogao vise da je gledam kako se muci,jadnica.R.I.P.

Ager
31.03.12., 20:23
E ### :( Steta...

hey-ho
31.03.12., 21:01
E ###, bas mi zao.. :/ ako nista drugo, barem nisu skupi murinusi pa mozes uzeti mladu zenku vec za 20 evra.

Nije bitno povecavat vlagu kod presvlacenja i to nije problem. Jel mislite kad u prirodi zive da im netko povecava vlagu kad se presvlace. Pogotovo murinusu kojem je potrebna vrlo niska vlaga. Dovoljan je cep i malo prosut oko cepa i to je to. Ovo je zbog neceg drugog ne zbog vlage.

U prirodi je drugacije, tamo pauci biraju kad ce se presvlaciti na osnovu kolicine kise koja padne tj vlaznosti vazduha nakon kise a u prirodi kopaju dosta dublje rupe nego sto mogu iskopati u terarijumu, tako da se u dubini rupe vlaga dobro zadrzava te omogucava bezbedno presvlacenje. Tako da, mozda bi najbolje bilo, pored obezbedjivanja deblje podloge od treseta, vodu u terarijum povremeno dolivati u vecim kolicinama a zatim cekati da ispari skroz i onda ne prskati neko vreme pa opet poprskati i tako u krug.

darkomarkovic21
31.03.12., 21:20
:( zao mi je... R.I.P.