PDA

Pogledaj punu verziju : Blatta lateralis



Toster
31.03.12., 02:26
Neznam pregrizu li ovi žohari plastiku pa se ih bojim stavljati u plastične kutije da ih ne skupljam kasnije po kući xD
Mogu li iz plastične pobjeći ili slobodno držim u njoj?
I čime da ih hranim i koliko često, želio bih ih imati malo više da ne kupujem stalno.

EDIT:
Pročitao sam sad na jednom forumu o lateralisima pa znam sad.
Zanima me za miševe (za pitona), mogu li se i oni uzgajati ili treba kupovati svaki put?
I koliko često ih piton jede, da znam koliko ću trošiti na njih?
Hvala :)

marko_pa
01.04.12., 10:36
Predpostavljam da mislis na loptastog ili kreljevskog pitona.
U poetku ce jesti miseve a kasnije pacove.
Najbolje je od pocetka da ga navikavas na odmrznute obicne miseve i pacove
a ne na grerbile jer ce kasnije odbijati bilo sta drugo.
To je moje skromno misljenje, ne iz licnog iskustva
vec iz iskustava drugih koji su ih gajili.

hey-ho
01.04.12., 16:33
Ako imas neku prostoriju poput podruma ili slicno, sa dobrom ventilacijim, mozes tamo gajiti miseve jer jako smrde i nisu nikako za gajenje u sobi. Iz tog razloga je mozda bolja opcija da kupujes zamrznute miseve.

SviRe
26.07.12., 21:06
jel se ikome desilo da mu umre pola kolonije lateralisa za jedan dan ? bili su na malo nizoj temperaturi nego obicno i sve su se izvrnule na ledja... ajde to komtam da sam pogresio i sve sam umrle povadio ... ali posle toga kada sam ih vratio na 25-30 stepeni taj prosec crkavanja se i dalje desava... procenjujem da mi je umrlo oko 100 jedinki pa sam se zabrinuo ... i da,da li je normalno da tokom dana ovako umre od 5 do 10 jedinki ? meni se to stalno desava li ne znam zasto...

marko_pa
26.07.12., 22:44
Danas je kolega zatekao horor prizor u svojoj koloniji latera.
Sigurno preko 20.000 i slovima dvadeset hiljada komada mrtvih.
Na novom "inkubatoru" nije ostavio dovoljno ventilacije i od previse vlage
I povisene temperature, svi su pocrkali.
Mozda je stotinak prezivelo pomor.
Meni se slicno dogodilo sa dubiom pre pola godine a mozda i malo vise.
Ja sam ih skuvao zive. Temperatura je bila preko 60 stepeni.

brane
27.07.12., 12:18
jel se ikome desilo da mu umre pola kolonije lateralisa za jedan dan ? bili su na malo nizoj temperaturi nego obicno i sve su se izvrnule na ledja... ajde to komtam da sam pogresio i sve sam umrle povadio ... ali posle toga kada sam ih vratio na 25-30 stepeni taj prosec crkavanja se i dalje desava... procenjujem da mi je umrlo oko 100 jedinki pa sam se zabrinuo ... i da,da li je normalno da tokom dana ovako umre od 5 do 10 jedinki ? meni se to stalno desava li ne znam zasto...
ne verujem da je u pitanju temperatura. celu zimu moji lateri su bili između 17 noću i 23 tokom dana kad se greje i nije bilo uginuća. doduše,nisu uopšte napredovali sve dok nije otoplilo. koliko ti je kolonija stara? ugibaju li odrasle jedinke ili sve. životni vek im je oko 18 meseci pa možda ta generacija ugiba.

hey-ho
27.07.12., 17:19
Je li ta temperatura 25-30 u sobi ili u kutiji gde se nalaze? Ako je u sobi tolika, vrlo verovatno je u kutiji jos veca, pogotovo ako nema dobre ventilacije, a uz toliku temperaturu i uz nedostatak svezeg voca jako lako ginu. Ako si davao jabuke ili neko drugo voce, mozda je bilo prskano..

SviRe
04.08.12., 15:52
drzim ih u kutiji za tortu i isekao sam ventilaciju...tog dana su poumirale i stare i mlade a obicno umiru samo stare i po nekada one srednje velicine... vidis moguce da je zbog prskanja posto je to bio jedini put da sam ih nahranio tom jabukom... imam mali termometar samo za njih i u kutiji je oko 25-30..