PDA

Pogledaj punu verziju : oklop kornjace kao pecina



kaplarm
31.03.12., 21:13
Uskoro ce biti gotov moj prvi terarijum , polako skupljam stvarcice koje ce sluziti za dekoraciju, danas u dvoristu nadjoh oklop od kornjace koji imam vec dugo, u prilicno dobrom je stanju, interesuje me da li ga mogu koristit kao pecinu za leopard gekona, naravno obradicu ga malo , ima tu dostra ostrih ivica ali nista sto se ne moze srediti. Da li je neko pokusavao nesto slicno i da li to moze da uspe ?

marko_pa
01.04.12., 10:50
Potopi u mlaku vodu ne par sati da omeknu svi moguci ostatci merog tkiva u oklopu.
Dok se natapa, odes u prodavnicu mamaca i opreme za ribolov.
Tamo ces kupiti dve kasike crvica za pecanje. Izvadi oklop iz vode, prosusi ga ubrusom
ubaci crvice unutra. Posle par sati okreni oklop da crvi odrade i sa donje strane i trebalo bi da bude bezbedno.
Ako poznajes vlasnika radnje, mozes i da ubacis oklop u kadu sa crvima.

kaplarm
01.04.12., 14:08
Hvala na odgovoru, vidi ovako oklop je star 5-6 godina i apsolutno je cist. Trenutno je u vodi , kasnije cu da ga prokuvam da ocistim od necistoca. Mada dobra je ideja ovo sa crvicima, usput vlasnik sam radnje sa ribolovackom opremom.:)
Mene je vise interesovalo da li ce ovaj oklop odgovarati gusteru.

hey-ho
01.04.12., 16:28
Znaci, ako dobro poznajes sebe ubaci oklop u kutiju sa crvima :) Odgovarace gusteru, sve dok je te velicine da moze bez problema da udje i izadje iz oklopa a da se ne zaglavi, samo je bitno da se ociste ti organski ostaci da ne bi doslo do neprijatnih mirisa ako nekad bude povecana vlaga u terarijumu.

kaplarm
02.04.12., 00:38
OK uradicu tako, juche stigli svezi crvici. Ne verujem da ima bilo kakvih ostataka jer je taj oklop nadjen u shumi dosta davno i stojao je tu po dvoristu sigurno 3-4 god i na suncu i na kisi, otvor ( tamo gde je glava kornjacina nekad bila ) sam malo prosirio i obradio ostre ivice i za par dana ce biti spreman. Ovo mi je prvi terarijum i pocetnik sam pa me ineteresuju mnoge stvari, koje drvo mogu ubaciti za dekoraciju, mogu li ova domaca drva ( imam prelep koren sljive )ili to mora biti neki mopan ili nesto slicno. Pozz

marko_pa
21.04.12., 09:17
Tek sada vidim da niko nije odgovorio!
Moze koren sljive.
Aj pa baci neku slicicu tera da vidimo na sta lici!

kaplarm
23.04.12., 00:46
Ukratko terarijum je gotov, odustao sam od oklopa nabavio pecinu tj improvizovao, slikacu prvo taj koren pre nego ga stavim pa da mi kazete tj. kazes misljenje, a veceras je stigao i guster leopard gekon ( albino tremper ) i upravo mu spremam dom. Bice slika uskoro.