PDA

Pogledaj punu verziju : Hitno hrcak ima ranu!



ACO87
01.04.12., 01:24
MAlopre sam primetio da mi hrcak ima povecu ranu ispod desnog obrazamozda nekih 8mm dugacku i 2mm siroku. kao da je oguljena koza..Cime bi valjalo da mu namazem tu ranu? :(

NecrovoX
01.04.12., 20:40
Ispereš jodom, to kao prvo. Posle u apoteci pitaj za neku mast za brzo zarastanje rana, mada videćeš, možda i to prođe samo od sebe. Jer možda on krene da liže tu mast.

ACO87
01.04.12., 22:49
Namazao sam hidrociklin mast....ma ne znam sav sam se uspanicio, najgore sto ne znam od cega mu je to :/

NecrovoX
06.04.12., 10:15
Ako je u kavezu možda je negde probao da se izvuče pa se posekao, pogledaj da negde nema neka oštra žica.

ACO87
07.04.12., 02:01
Nije, nema zice nigde, drzao sam ga u ter, kao za gustere, al uginuo je pod nerazjasnjenim okolnostima

aleksa.stankovic
07.04.12., 11:51
U slučaju da ga drziš u kavezu,moguce je da je kao moj hrčak pokušavao da izađe i prilikom toga zadobio ranu na nekoj ivici ili mestu koje je sam izgrizao.:D

Nadam se da je moj savet pomogao.

princess
12.04.12., 05:47
To je neka bakterija koju je verovatno pokupio jos u leglu, desava se od lose higijene i nebrige po pet shopovima, trebao si da mu na ranu mazes flogocid 2x dnevno.
Svakako, hrcici su osetljivi i ja nikad ne bih volela da opet zateknem hrckica posle 3 dana kod mene mrtvog, kako mi se desavalo, tako da, ako bi novog, ja preporucujem Mladena odgajivaca, ili da uzmes od nekog ko ih privatno drzi pa ih je razmnozio.
Pet centar za kupovinu zivotinjica, nikako.
A ovo pisem iz iskustva.

aleksa.stankovic
12.04.12., 11:01
To je tačno.Moj hrčak je sinoć uginuo od gušenja...U mojim rukama sam je gledao kako cvili i pokušava da uzme vazduh...To je teško gledati pogotovo kada se vežeš za njega ili nju...:(

ACO87
12.04.12., 18:17
Ma znam kakav je osecaj. :( @ Princess hvala na savetu :)