PDA

Pogledaj punu verziju : Tenebrije - lateralisi?



Ager
04.04.12., 14:59
E ovako, znam da je ovo jedno od cesto postavljanih pitanja ali nisam nasao nigde adekvatan odgovor na svoja pitanja. Posto za sada imam samo jednu T i to C. cyaneo, zanima me da li je bolje da ga hranim lateralisima ili tenebrijama? Dobio sam lateralise uz njega ali su uginuli svi do jednog posto je ovaj mali bio pred presvlacenje, a ja nisam znao kako da se brinem o njima i koja je njima nega potrebna, pa bih sada da mi napisete par stvari i o jednim i o drugima, koja "hrana" je laksa za odrzavanje i "zdravija" za T?

ACO87
04.04.12., 15:10
Sve sto te zanima o njima imas ovde http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php/64-%C5%BDiva-hrana

Ager
04.04.12., 15:28
Ma ne treba meni zilion komada nego 50 cisto da imam u steku. A mnogo je drugacije drzati 50 komada i 100 000 ako me razumes?

filipj97
04.04.12., 20:24
Meni su trajali lateralisi skoro dva i po meseca(mozda je ostalo jos nekoliko zivih) samo ubacis malo jabuke ili zelene salate povremeni tako sam ja radio i odseces malo onog kartona od korneta za jaja i ubacis u teglu/posudu sa njima.

DigiNS
05.04.12., 02:26
Isto tako i tenebrijama das malo jabukice da ne smrsaju i to je to :D

SxOne
05.04.12., 03:06
zavisno od velicine T... ja manje hranim tenebrijama, a kad porastu da im telo bude ko lateralis onda im dajem lateralise...
o cuvanju nema neke nauke, sve shto treba da znash je da crve drzish u nekom supstratu: mekinje, psenicne klice, brasno, shta hocesh....... i na par dana komad voca / povrca onoliko koliko mogu da pojedu da se ne ubudja........

a za lateralise isto samo shto im ne stavljash supstrat i ubacish im karton od jaja da imaju da se kriju.... to je sve ;)

Ager
05.04.12., 14:09
Hvala puno, dosta ste mi pomogli, sada cu krenuti sa tenebrijama posto je moja T jos premala za lateralise. :)