PDA

Pogledaj punu verziju : Farma miseva i pacova



Celav
12.04.12., 13:24
Par slika stare farme sa novom rack policom i granulama za pacove veterinarskog zavoda Subotice :)
Za jedno dve nedelje pocinjem sa prosirivanjem prostorije za jos 6m2 i postavljanjem gipsanih ploca iznutra kako bi to sve lepo izgledalo, dok ce izolacija biti sa spoljne strane. Ceo proces prosirenja cu slikati i postavljati svakodnevno u novoj temi :)

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image224.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image213.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image211.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image212.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image207.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image215.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image214.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image209.jpg

Celav
12.04.12., 13:29
http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image222.jpg

http://i784.photobucket.com/albums/yy128/celav86/Pacovi/Image223.jpg

jah
12.04.12., 13:50
Druze extra ti je farma samo prosiruj :) bless

marko_pa
12.04.12., 16:32
Bravo komsija!
Moracu da dodjem sa Goranom jedan dan da bacimo oko.
Jesi li smislio sta ces za grejanje?
Mozda da ubacis jedan tucani radijator, napunis ga uljem i stavis jedan MEK2000.
Izvucemo termostat kao za TA pec i pesma!
Nasao bih ti ja ulje koje trpi visoke temperature.

popke
12.04.12., 20:30
imam vise pitanja u vezi drzanja pacova , posto vidim da celav drzi pacove u plasticnim posudama . dali pacovi mogu da progrizu ovo korito i da pobegnu ? mislim na odrasle pacove u ovim vecim koritima ? i dali smem da probusim jednu rupu da provucem metalni deo od poilice, da je ne prosire i tuda pobegnu ? ja pacove drzim u metalnom kavezu i tu nemogu da drzim vise od 5 pacova od kojih je jedna skotna zenka koju moram ostaviti solo a ove sam mislio da stavljam u korito dok ne porastu za zamrzivac i tako u krug. imam u planu da kad male odvojim od majke da stavljam u korito ? imam i jedan okot oko 10 dana pa cu i njih morati da ubacim u korito za 15 tak dana. dali je to ok , tj dal ce se slagati ovi od 25 dana i ovi da kazem srednje velicine koji su vec polno zreli (neznam tacno koliko su stari ) ? ili da uzmem dva korita da odvajam manje i vece ?

i naravno da pohvalim celavog :) , farma je profi matori, kao i ona sa zmijama :)

NecrovoX
12.04.12., 20:54
Svi ih drže u tim plastičnim kutijama i još nisam čuo da su nekome progrizli i izašli, kod mene su u onim crnim plastičnim koritima koja koriste za mešanje maltera ili šta već. Ima ih u skoro svakoj prodavnici plastike. Mene zanima kako si to rešio te pojilice i gde ima tih metalnih pojilica? Kao i koje su to granule za pacove koje koristiš i koja im je cena? Vidim da si napisao da su iz Vet zavoda Subotica, ali baš su granule za pacove ili za neke druge životinje?

Satyr
13.04.12., 02:09
Kako rešavaš problem smrada, jel imaš Carbon filtere ili samo čišćenje jednom ili više puta nedeljno?

Celav
13.04.12., 16:11
Bravo komsija!
Moracu da dodjem sa Goranom jedan dan da bacimo oko.
Jesi li smislio sta ces za grejanje?
Mozda da ubacis jedan tucani radijator, napunis ga uljem i stavis jedan MEK2000.
Izvucemo termostat kao za TA pec i pesma!
Nasao bih ti ja ulje koje trpi visoke temperature.

Kad god hoces, samo se najavite :) Nisam jos, ali kad budem radio grejanje kontaktiracu vas, oko struje se u opste ne razumem :) Sad razmisljam kako cu u prostoriji pored da postavim plocice na pod, posto mi se pre nekog vremena prosula veca kolicina nafte i sad je sve masno :) Mislim da cu da razbijem beton pa ponovo kosuljicu da radim.


imam vise pitanja u vezi drzanja pacova , posto vidim da celav drzi pacove u plasticnim posudama . dali pacovi mogu da progrizu ovo korito i da pobegnu ? mislim na odrasle pacove u ovim vecim koritima ? i dali smem da probusim jednu rupu da provucem metalni deo od poilice, da je ne prosire i tuda pobegnu ? ja pacove drzim u metalnom kavezu i tu nemogu da drzim vise od 5 pacova od kojih je jedna skotna zenka koju moram ostaviti solo a ove sam mislio da stavljam u korito dok ne porastu za zamrzivac i tako u krug. imam u planu da kad male odvojim od majke da stavljam u korito ? imam i jedan okot oko 10 dana pa cu i njih morati da ubacim u korito za 15 tak dana. dali je to ok , tj dal ce se slagati ovi od 25 dana i ovi da kazem srednje velicine koji su vec polno zreli (neznam tacno koliko su stari ) ? ili da uzmem dva korita da odvajam manje i vece ?

i naravno da pohvalim celavog :) , farma je profi matori, kao i ona sa zmijama :)

Do sada mi se samo jednom desilo da mi pacov progrize kutiju ali to se desilo kada mi je kutija skliznula sa profila pa je bilo oko 2cm lufta izmedju kutije i zice. Inace ako je razmak izmedju kutije i zice manji od 0,5cm nema sanse da se ista desi. Isto vazi i za korita. Ja ne bi busio korito da sam na tvom mestu. Lakse ti je da uzmes pletenu zicu sa okcima od 3mm i prekrijes korito, a posto je ta zica savitljivija nego ova od 12mm, mozes je saviti oko ivice korita kao poklopac pa odozgo stavi pojilicu. Ja u jednom koritu imam pacove koji su stari 25 i 45 dana i nikad nisam imao problema, slobodno ih stavi sve u jedno korito. Sa misevima je malo problem, odrasli i muzjaci i zenke mi jure nove miseve u koritu, ali srecom korito je veliko pa ima gde da se bezi :)


Svi ih drže u tim plastičnim kutijama i još nisam čuo da su nekome progrizli i izašli, kod mene su u onim crnim plastičnim koritima koja koriste za mešanje maltera ili šta već. Ima ih u skoro svakoj prodavnici plastike. Mene zanima kako si to rešio te pojilice i gde ima tih metalnih pojilica? Kao i koje su to granule za pacove koje koristiš i koja im je cena? Vidim da si napisao da su iz Vet zavoda Subotica, ali baš su granule za pacove ili za neke druge životinje?

Pojilice su metalne i vecne (150din/kom), Piljevina je presovana i dzak od 650l je 1850din, vrlo kvalitetna i sa veoma malo prašine. Sve to uzimam u Novom Sadu, ''Farmex'' 021/6411-960, Sve salju brzom postom. Granule za pacove su 1950din/25kg dzak, http://www.vetzavod.com/rs/10/PROIZVODI/49/Ostale smeše.htm


Kako rešavaš problem smrada, jel imaš Carbon filtere ili samo čišćenje jednom ili više puta nedeljno?

Imam jedan ventilator na zidu koji izbacuje vazduh iz prostorije napolje ali smrad ne moze da se izbaci u potpunosti :) Kad prosirim prostoriju ubacicu jos jedan ventilator i napravicu karbon filter od malo vece kante :) Vremenom se naviknes na smrad :) Cistim jednom nedeljno a kod nekih po potrebi.

Vlada 71
13.04.12., 19:09
Super ti je ovo :).

NecrovoX
15.04.12., 10:53
Još jedno pitanjce, kako si te pojilice sve povezao? Tj gde sve te cevi idu? Imaš neki rezervoar za vodu koji je zajednički ili je priključeno na vodovod pa je pod pritiskom? Meni je baš zezanje sa tom vodom, pa mi ovo izgleda kao super rešenje!
I nešto mi je skupa ta hrana, kontam da je nešto u čemu ima svega po malo ali za 2000 din mogu kupiti 100kg kukuruza! Ili kupiš 40kg kukuruza za 800din, za 500din pšenice, za 500din suncokreta i za 200din džak hleba, meni to nekako deluje isplativije i bolje. Ja lično ni svoje pse ne volim baš hraniti granulama, mada se to danas svugde forsira kao najbolja ishrana, prirodno je opet prirodno. Ali opet, svako treba da radi onako kako misli da je najbolje, ja sam samo izneo svoje mišljenje.
Inače sve ovo što si napravio izgleda mnogo dobro!

Celav
15.04.12., 13:40
Još jedno pitanjce, kako si te pojilice sve povezao? Tj gde sve te cevi idu? Imaš neki rezervoar za vodu koji je zajednički ili je priključeno na vodovod pa je pod pritiskom? Meni je baš zezanje sa tom vodom, pa mi ovo izgleda kao super rešenje!
I nešto mi je skupa ta hrana, kontam da je nešto u čemu ima svega po malo ali za 2000 din mogu kupiti 100kg kukuruza! Ili kupiš 40kg kukuruza za 800din, za 500din pšenice, za 500din suncokreta i za 200din džak hleba, meni to nekako deluje isplativije i bolje. Ja lično ni svoje pse ne volim baš hraniti granulama, mada se to danas svugde forsira kao najbolja ishrana, prirodno je opet prirodno. Ali opet, svako treba da radi onako kako misli da je najbolje, ja sam samo izneo svoje mišljenje.
Inače sve ovo što si napravio izgleda mnogo dobro!

sve pojilice su povezane crevima za akvarijum i plasticnim T spojnicama. Najbolje se vidi na slici br.8. Kantu sa vodom sam okacio na plafon tako da voda curi slobodnim padom. Nisam hteo da rizikujem sa vodokotlicom jer ako mi propusti pojilica sto mi se desavalo rizikujem da podavim sve pacove ili miseve u vertikali a i napravio bi poplavu u prostoriji. Ovako kad mi propusti pojilica napuni mi se samo jedna kutija gde je i pocelo da curi.
Upravu si da je skupa hrana, ali bolju neces nigde naci niti ces je sam napraviti. Nije cilj da u hrani imas od svega po malo vec da u hrani imas tacan odnos proteina, masti, UH kao i ostalih vitamina i minerala koji su potrebni za pravilan razvoj pacova koje ce na kraju pojesti moje zmije, zbog cega ih i hranim tim granulama :) Ako bi im davao samo kukuruz unosili bi previse ugljenih hidrata i bili bi masni, a samim tim i zmije bi mi bile masne. Inace imam i recept za pravljenje hrane za pacove i kad sve izracunam ustedeo bi oko 300din po dzaku, samo je problem sto nemam masinu za peletiranje :) Jos jedna prednost ovih granula je sto ih stavljam na zicu pa pacovi cupkaju koliko im treba a zrnevlje bi morao da sipam u kutije cime se brze prlja piljevina a i potrebno je vise vremena za prehranu, ovako im sipam svaki drugi dan :)

tomahawk
16.04.12., 01:33
bravo majstore;)
oduševljen sam napretkom!

NecrovoX
22.04.12., 19:34
Ma nisam ja ni rekao samo kukuruzom, daleko od toga!
Već gledam na to kao na neki koncentrat, a i ja kući sve svoje životinje gledam da hranim nekako prirodnije, pa čak ni psima ne volim da dajem granule za pse. Lepo je to sve što piše na deklaraciji, ali prirodno je ipak prirodno. Mada kontam kada imaš toliko komada kao ti nije sve tako lako, i treba biti i ekonomičan i praktičan.
Osnova hrane za moje su kukuruz, pšenica, suncokret, zob i stari hleb. E sad uz to uvek ide neki zeleniš, npr kupio sam džak šargarepa, pa džak jabuka, pa dobijaju deteline, čak sam skupljao i žireve po šumi! Imam i džak oraha što im dajem po malo. Ponekad upadne nešto i mesa malo, imam nešto što dajem psima, pa dotekne i njima malo, ili ponekad nekog goluba im očistim... Uz sve to se zatekne i još koješta. Npr danas sam nabavio soju, pa su dobili i toga malo, neko vreme sam imao neku količinu sušenih banana. Ali kao što rekoh, ja nemam nešto puno njih pa mogu ovako, kontam kada ih imaš mali milion onda je nezgodno. Onda je bitno biti i ekonomičan i pre svega praktičan. A i verujem da uz te granule brže rastu, što meni nije neka stavka, meni ovako taman. Organic rats :rolleyes:

popke
24.04.12., 17:28
kontam da su te granule za pacove i da su bolje , ali na novom beogradu u pet centru imaju granule za pse koje kostaju 1000 din 15 kg pa ko je iz bg a ili ide tamo usput moze uzeti i te granule ! inace nisu lose pacovi lepo napreduju !

Celav
24.04.12., 21:50
Ma nisam ja ni rekao samo kukuruzom, daleko od toga!
Već gledam na to kao na neki koncentrat, a i ja kući sve svoje životinje gledam da hranim nekako prirodnije, pa čak ni psima ne volim da dajem granule za pse. Lepo je to sve što piše na deklaraciji, ali prirodno je ipak prirodno. Mada kontam kada imaš toliko komada kao ti nije sve tako lako, i treba biti i ekonomičan i praktičan.
Osnova hrane za moje su kukuruz, pšenica, suncokret, zob i stari hleb. E sad uz to uvek ide neki zeleniš, npr kupio sam džak šargarepa, pa džak jabuka, pa dobijaju deteline, čak sam skupljao i žireve po šumi! Imam i džak oraha što im dajem po malo. Ponekad upadne nešto i mesa malo, imam nešto što dajem psima, pa dotekne i njima malo, ili ponekad nekog goluba im očistim... Uz sve to se zatekne i još koješta. Npr danas sam nabavio soju, pa su dobili i toga malo, neko vreme sam imao neku količinu sušenih banana. Ali kao što rekoh, ja nemam nešto puno njih pa mogu ovako, kontam kada ih imaš mali milion onda je nezgodno. Onda je bitno biti i ekonomičan i pre svega praktičan. A i verujem da uz te granule brže rastu, što meni nije neka stavka, meni ovako taman. Organic rats :rolleyes:

Bas kao sto si rekao :) Kad ih nemas mnogo mozes da ih hranis sa cim stignes. Ja ih ranije nisam hranio toliko raznovrsnom hranom kao ti ali su imali kukuruz, zito, hleb i granule za kerove. Sada kad ih imam mnogo sa ovim granulama nahranim ih za 5min a i naravno brze rastu. :)


kontam da su te granule za pacove i da su bolje , ali na novom beogradu u pet centru imaju granule za pse koje kostaju 1000 din 15 kg pa ko je iz bg a ili ide tamo usput moze uzeti i te granule ! inace nisu lose pacovi lepo napreduju !

Kao sto sam i rekao ranije, mozes ih hraniti cime god, sto sam i sam ranije radio ali sada je vec druga stvar tako da gledam samo najbolje. Inace hrana za kerove je puna masti a i pacovi nisu karnivori :) mnogo masti / masni pacovi / masne zmije... i da, ja sam kod nas u Pa hranu za pse placao 900din za 15kg :)

vuk
11.05.12., 22:46
Pozdrav!
Svaka cast za sistem, deluje savrseno!
Zanima me na cemu se drze ove plasticne kutije, jel to ima neki zleb na njima? Deluje kao da vise u vazduhu.
Gde nabavljas pojilice? Ja sam nalazio samo one sa flasicom i zatvaracem, a ovo kod tebe je mnogo prakticnije za masovni uzgoj.

Celav
12.05.12., 00:17
Hvala! :) Kutije leze na 4 L profila 2x2cm. Dva na levoj letvici i dva na desnoj. Pojilice uzimam iz Farmexa, Novi Sad. 021/6411-960. 150din/kom, i vecne su.

vuk
12.05.12., 13:35
Hvala puno na odgovoru!
Sve najbolje!