PDA

Pogledaj punu verziju : Koja je ovo zmija, Izdvojeno iz: Sta je ovo?



branchy
15.04.12., 17:59
Pozdrav svim clanovima foruma,
s obzirom da sam prvi put na forumu i nisam uspela da nadjem temu koja me interesuje jer je forum preobiman pa bi mi bilo potrebno bar godinu dana da nadjem ono sto me interesuje,bila bih Vam zahvalna ako bi neko zeleo da mi odgovori na moje pitanje (izvinjavam se ali nisam znala na kojoj temi da postavim pitanje pa mi je ova bila najprikladnija).
Interesuje me koja je vrstazmije koju sam pronasla prilikom kopanja rupe,bila je u zemlji,crne boje sa pravilinim jako zutim prstenovima...srecom je spavala pa sam imala vremena da "uteknem" :) Ako je bitna lokacija,zivim na periferiji grada Kragujevca ,400m nad.visine i oko moje kuce je suma.Prosle godine sam slucajno ispod sena nasla i dotakla jednu koja je bila tamne boje,jednobojna..skoro crna ali ne znam vise o njoj jer sam zbrisala istog momenta kad sam je videla,srecom ja na jednu a ona na drugu stranu.
Unapred zahvalna
Branchy

Reptile Whisperer
15.04.12., 19:20
Pa mogla si da napravis novu temu , uvek ima mesta za jos jednu :)

hey-ho
15.04.12., 19:23
jel mozda ovakva zmija?
http://www.nationalpark-donauauen.at/dateien/678_rept7.jpg

branchy
15.04.12., 20:47
...ma mogu ja da otvorim koliko hoces tema Phels,ali nisu iz ove oblasti :)
Hey-ho,pa ova nije ni crna niti ima zute pravilne prstenove kao moje zmijce :D

hey-ho
15.04.12., 21:33
Ovo je najpribliznije sto znam, prema tvom opisu :)
Probaj da je nacrtas u paint-u da vidimo kako je otprilike izgledala.

branchy
17.04.12., 17:11
Dok je budem nacrtala,evo slicke jedne slicne koju sam nasla na netu,s tim sto moja umesto crvene boje ima crnu...znaci dvobojna :) http://www.dodaj.rs/f/3Y/cs/4sW23fcm/zmije1.jpg

...a evo ga i zmice u crtanoj formi.Tamo gde sam je nasla sadila sam vinovu lozu i zemljiste je malo kamenito,nize je suma,ispod sume kazu mestani da ima potok koga zovu Zmijarnik (mada ja nisam bila tamo a i nesto ne nameravam u blizoj buducnosti :))tako da bi ljubitelji zmija koji su mi blize mogu i da ga obidju ali bez mene ;) http://www.dodaj.rs/f/2r/Od/14F2f2GH/zmice.jpg
Glavu zanemarite jer je nisam videla,bila je sklupcana.
P.S.Hvala Vam u svakom slucaju sto ste posetili ovu temu i potrudili se da nadjete odgovor

nenad
17.04.12., 18:01
Mogu samo da ti dam spisak vrsta koje žive u Srbiji, pa izguglaj latinske nazive...
- Natrix natrix
- Natrix tessellata
- Zamenis longissimus
- Dolichophis caspius
- Coronella austriaca
- Vipera ammodytes

.. su vrste koje mogu da se nađu u Kragujevcu. Od vrsta koje žive u zemlji, ali ne i u Kragujevcu i okolini, su Platyceps najadum, Elaphe quatuorlineata, Vipera berus i Vipera ursinii.
Ovo što si opisala ne izgleda kao neka naša vrsta. Verovatnoća da je neko čuvao zmiju sa drugog kontinenta, koja mu je posle pobegla i nastanila se u tvojoj bašti je zanemarljivo mala. To je sve što mogu da kažem ;)

wazzup
17.04.12., 19:53
I ja mislim da ovakva zmija ne zivi u Srbiji ili cak u Evropi, mislim da je to King Snake koja je garant nekom pobegla. To je moje misljenje, a sad, mozda je to samo obicna Belouska ili neka druga domaca vrsta...

branchy
18.04.12., 00:19
Hvala najlepse i sve najbolje...:)