PDA

Pogledaj punu verziju : Crvenouha + ribice u istom akvarijumu?



lifefun
17.04.12., 14:51
Da li se crkvenouha vodena kornjača može čuvati zajedno sa ribicama u velikom akvarijumu ???

rellik
17.04.12., 16:25
Mozes, taman ce lepo da se nahrani :th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO:

legenda
17.04.12., 16:45
Kao sto rellik kaze neces morati da je hranis uopste,a ribice ce da nestaju jedna po jedna :D Ne moze nikako da budu zajedno !!

lifefun
17.04.12., 17:29
pih ..propade mi šansa da je udomim dečku koji ima vrhunski akvarijum i opremu.

hey-ho
17.04.12., 17:30
Ja sam ih drzao zajedno i nije bilo problema sve dok kornjaca nije porasla do velicine od 10-ak cm i tada pocela jako da prlja akvarijum svojim izmetom. Nisam primetio da je ijednu ribicu pojela niti da ih je jurila.

lifefun
17.04.12., 17:35
vidi sad :)

hey-ho
17.04.12., 18:20
Bolje je nemoj kupovati. Mnogi ljudi ne uzimaju u obzir da ona naraste velika, 20+ cm i onda kad vise nemaju gde da je drze, puste je u jezero. To je dovelo do toga da se broj domacih barskih kornjaca znatno smanjio jer su kompetitivno slabije od crvenouhih. Zbog toga je u poslednjih par godina zabranjena prodaja crvenouhih. Ako vec hoces da kupis za akvarijum nesto sto nije riba, raspitaj se za neke krabe, skampe ili kandzaste zabice koje su kompatibilne sa ribicama koje tvoj drugar ima.

legenda
17.04.12., 18:26
Ja sam ih drzao zajedno i nije bilo problema sve dok kornjaca nije porasla do velicine od 10-ak cm i tada pocela jako da prlja akvarijum svojim izmetom. Nisam primetio da je ijednu ribicu pojela niti da ih je jurila.


Kod mene je bilo skroz suprotno posto imam kuci nekoliko komada crvenouhih kornjaca i malih i velikic, cak i male jure ribice nije bitno da li su velike ili male,sve im peraja pojedu...

lifefun
17.04.12., 19:13
Bolje je nemoj kupovati. Mnogi ljudi ne uzimaju u obzir da ona naraste velika, 20+ cm i onda kad vise nemaju gde da je drze, puste je u jezero. To je dovelo do toga da se broj domacih barskih kornjaca znatno smanjio jer su kompetitivno slabije od crvenouhih. Zbog toga je u poslednjih par godina zabranjena prodaja crvenouhih. Ako vec hoces da kupis za akvarijum nesto sto nije riba, raspitaj se za neke krabe, skampe ili kandzaste zabice koje su kompatibilne sa ribicama koje tvoj drugar ima.
lol..ne želim da je kupim već da je udomim u prave ruke, ali mi nikako ne polazi za rukom. Napokon sam našao lika koji ima opasne akvarijume i ful opremu ali u njima ima i ribice pa sam zato pitao da li mogu zajedno da žive. Sad kad saznadoh da ne mogu, propade mi plan.

FlyKiwiFly
17.04.12., 20:50
Imao sam crvenouhu kojoj su omiljeno jelo bile ribice, samo je otvorila usta i cekala da koja pridje blize i capi u delicu sekunde, cas je vidis, cas je ne vidis :P

wazzup
17.04.12., 20:58
Hah, a ja imam sad jednu crvenouhu koja isto to radi ribicama-vija ih po akvarijumu i agresivno se ponasa otkidajuci im peraja

Reptile Whisperer
17.04.12., 23:01
Mi smo jedno vreme u prodavnici drzali male crvenouhe sa ribicama malo vecim , ali bez obzira na to , opet su ih grickale . Tako da po mom misljenju ti je najbolje da mu kazes ako vec ima veliki akvarijum da ga pregradi , pa na jednoj strani kornjaca , a na drugoj ribice :)

hey-ho
18.04.12., 00:11
Ili da kornjaci stavi korpu/brnjicu :)

Reptile Whisperer
18.04.12., 00:49
Ili da kornjaci stavi korpu/brnjicu :)
Ahahahhahha :D Mogu misliti kako bi to izgledalo xD

lifefun
18.04.12., 01:08
pa naravno da cu mu reci ;)) a to za brnjicu cemo uzeti u razmatranje :D :D :D