PDA

Pogledaj punu verziju : Rasprava, Izdvojeno iz: Tužna vest



crow
09.05.12., 13:56
pogledajte na Akvarij.net-u ko je bio EL Djapo...kad ne mozete ovde..sramota!!

Borko
09.05.12., 16:29
Bravo Crow!!!
Kad nije imao mogucnosti ovdje da predstavlja svoju ljubav prema zmijama otisao je na akvarij net!
Odavde je otisao zbog zlih jezika!!!
Neka se srame one jajare koje su ga pljuvale iza ledja a predstavljale se kao da su mu drugari!!!
Sramota!!!

Geni
09.05.12., 16:39
O čemu se ovde priča? Zaista nije trenutak i tema da se ovako priča. Čovek je poginuo...

Njemu je jednostavno bilo bolje na akvarij netu. Tamo je odlična ekipa i mnogo odličnih poznavaoca i ljubitelja zmija i više mu je prijao taj forum. Šta fali tome? Ovde je imao i nalog Sepp i poslednja poseta mu je 17.04.2012. Samo mi je žao što ga više nećemo videti ni na jednom forumu :(

Borko
09.05.12., 17:22
Geni....nista na tvoj racun!
Izvini molim te,nije tebi bilo namjenjeno vec nekim drugim ljudima,prepoznace se oni.
Morao sam da kazem jer mi je krivo....pljuvali su ga iza ledja a danas ga kao zale!
Da ne pricam o nabacivanju inspekcije!!!
Cinicne jajare...nek vas je sramota!
Niste mu ni do koljena!
Izvini sto sam zalutao sa ovakvim komentarom al morao sam da kazem,nepravda me ubi!!!

Geni
09.05.12., 17:30
Ma nisam ni ja hteo oštro da zvučim nego mi stvarno nije da ovakvu temu pretvorimo u raspravu.

Daj da više iznesemo taj prljav veš. Nisam ni znao da je Djapu neko prijavio ali znam za Nanada i Celava i muka me uhvati kada se toga setim. Samo bih voleo da neko jednom javno kaže ko je to. Stalno kruže neke priče a niko ništa da kaže. Ja sam prvi da se to raščisti ali stvarno molim sve da ovo prebacimo van ove teme. Nekako mi ne ide da stoji ovde. Samo da se prebace postovi u novu temu i neka se ovo nastavi, treba da se nastavi...

Borko
09.05.12., 17:39
Naravno druze...nije ovo za tu temu.
Izvini molim te jos jednom!

Geni
09.05.12., 17:47
Izdvojio sam. Crow, izivni ako se ne slažeš i možeš slobodno da postaviš poruku u onoj temi ako to želiš.

Voleo bih da se neke stvari iznesu na videlo i ova tema može da bude za to... ili neka nova.

DigiNS
09.05.12., 20:33
Sad citam vesti i ne mogu da verujem da je neki magarac preticao neka kola naravno u mercedesu je bio covek i da je onda naleteo pedju i njegovog predpostavljam drugara,nisam ga poznavao ali su mi neki stariji clanovi pricali o njemu i da je imao veoma veliku kolekciju ! STRASNO

Borko
09.05.12., 20:52
To je stara vijest iz 2009god!
Slucajno se potrefilo da je isto ime i prezime.

El Djapo je imao udes vozeci skuter,prebacen je u urgentni centar al je podlegao od zadobijenih povreda! :(

SxOne
09.05.12., 20:54
...Daj da više iznesemo taj prljav veš. Nisam ni znao da je Djapu neko prijavio ali znam za Nanada i Celava i muka me uhvati kada se toga setim. Samo bih voleo da neko jednom javno kaže ko je to. Stalno kruže neke priče a niko ništa da kaže. Ja sam prvi da se to raščisti.........i neka se ovo nastavi, treba da se nastavi...
Verujem da bi svi voleli to da znaju, ali da li vi stvarno mislite da ce taj neko da kaze "da ja sam vas drukao" ???? da je drukanje za zvaku pa ok javio bi se,,, ali kapiram da su ovde ozbiljne krivicne prijave + oduzimanje retkih zivotinja ili kakvih god, nisam upucen...
naravno da se niko nece oglasiti, uzaludna borba... pre od usta do usta ako procuri, shto nikad nije iskljuceno...

a El Djapo-a nisam znao, eto shto sam pohvatao od ranije iz nekih tema da ima svashta od zivotinja i da je tata-mata u teraristici...
svakako je tuga... :(((

Geni
09.05.12., 21:31
Nisi me razumeo... svaki put se navodno zna ko je krivac ali niko neće to javno da kaže. Ne treba niko da prizna nego ako ima sumnju da je neko nešto loše uradio neka to i kaže.

sale78
09.05.12., 23:12
Znam pouzdano od Djapa za tu prijavu protiv njega i ko ga je prijavio.Ali mi samo nije jasno zasto je taj mislio da mu je Djapo konkurencija kad on nije ziveo od prodaje zivotinja?!Za razliku od te osobe.Poenta je da su mu ljudi zavideli i nista vise.Nazalost,Predraga vise nema,a mozda sto je jos zalije ljudi kao sto je on bio.Jer vecina vas se pretvorila samo u pare i nista vise.Mogu samo na kraju reci da mi je bila velika cast sto sam poznavao poslednjeg coveka u ovoj zemlji!
JEDAN JE EL DJAPO

rellik
09.05.12., 23:51
Pa kad znas sto ne kazes ?

sale78
10.05.12., 00:12
Nepotrebno je navoditi imena jer kako vidim stizu mu i naslednici na ovom forumu.Koji ce ga ubrzo i prestici sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!Jer u sustini spalo je na to da se par ljudi bavi teraristikom iz hobija,sto se da primetiti.Rezultat je upravo ovakva situacija na forumu i sa teraristikom uopste.Sto se mene tice ova tema moze da se zakljuca jer ne verujem da ce nesto da promeni a mnogi ce da se i dalje prave pametni.Svaka cast izuzecima,naravno.

JEDAN JE EL DJAPO
NEKA TI JE VECNA SLAVA PRIJATELJU

Borko
10.05.12., 00:27
Tacno Sale...
I ja sam upoznat sa tom prijavom protiv njega...i meni je pricao!
Totalno si u pravu!
Podrzavam svako slovo koje si napisao!
Sve je vise jajara koji vide samo novac u tome a sve ce uraditi da bi dobili koju susku vise u džepu!
Znamo svi da Djapo nije bio diler i da je to drzao iz ljubavi a oni koji su mu bili zavidni i koji su mu pravili zvrcke neka to nose cijeli zivot na dusi!
Nikada nece biti kao on...nikada!!!

Prijatelju moj pocivaj u miru :(

sale78
10.05.12., 00:56
Mislim da ce svako kome je stalo do teraristike i zivotinja koje drzi jednog dana(makar i kad se na vrbi rodi krokodil)shvatiti smisao hobija kojim se bavi.Ako vam je uopste namera da vam to bude hobi?U svakom slucaju,a predpostavljam da ce se svi sloziti,ova tema moze slobodno da se zakljuca da se ne bi koristila u 'razne' svrhe.Neka se ipak otvori nova tema tipa HAHA ALA SAM TE ZEZNUO ili JA SAM OVAJ MESEC ZARADIO 50 DINARA A TI SAMO 40!Hvala svima.

JEDAN JE EL DJAPO
NEKA TI JE VECNA SLAVA PRIJATELJU

rudios
10.05.12., 01:17
Svi koji mozete pogledajte na akvarij.net u djapinoj temi na 52 stranici njegov 4 post (odgovor 1286)

R.i.p.

dule87
10.05.12., 01:38
Nije ovo jedina ovakva cudna situacija u vezi njega.., cesto je u svojim postovim, na konstatacije kako je ovo cime se bavio "opasan hobi".., objasnjavao poredjenjam da je voznja motora puno opasnija... :S

R.I.P Djapo

Borko
10.05.12., 01:45
Naravno Rudios.
Dobro je da si to pronasao.

crow
10.05.12., 02:00
Ja sam samo hteo da kazem koliko je ljudi izrazilo zaljenje na Akvarij netu a koliko ovde..to je bila poenta price.Zalosno sto su ga vise cenili u drugoj drzavi i na tudjem forumu! A vec je 2. tema ko ga od ovih ovde stvarno zali i kome ce da fali...znam samo da sam izgubio velikog prijatelja i zelju da se i dalje bavim teraristikom jer ovde vise nemam sa kim ozbiljno da pricam o tome. A to da je otisao tamo jer mu je bilo bolje je jedna strana a druga jer nekima je smetao pa su mu brisali postove itd..

chalabin32
10.05.12., 04:26
ja ceo dan ne mogu da dodjem sebi,poznavao sam coveka i mnogo me je pogodilo:(((( stvarno je bio neponovljiv,kad sam prvi put video njegovu prostoriju sa zmijama ostao sam bez texta,tako nesto ne verujem da cu ikada vise videti,stvarno steta sto su ljudi iz Hrvatske bili mnogo vise upuceni nego odavde,al tako kako je,meni je velika cast sto sam imao tu priliku da ga upoznam:(((((((

crow
10.05.12., 12:53
slazem se..velika je cast bila poznavati Pedju!

Za one koji nisu poznavali Pedju idite na Venomland forum pa pogledajte medju kakvim poznavaocima i kolekcionarima zmija je Pedja bio cenjen i izazivao divljenje sa svojom prostorijom i terariumima. Stvarno vise nemam volju da se bavim sa ovim jer on je bio covek od kojeg sam nabavljao zmije,koji je bio uvek tu za pomoci,za savet itd. Jednostavno osecam se da nemam sa kim da pricam i da podelim svoju ljubav prema otrovnim zmijama...

darkner
10.05.12., 18:27
kao prvo da kazem da momka nisam poznavao ali mi je jako zao i to je velika tragedija.
e sad da pitam ove momchine bahate.
na shta bre lichi da pljujete po ljudima koji prodaju zivotinje,da li iz razloga da pokriju svoje troshkove,da li iz razloga da neshto zarade?
pa shta mislish kad bi svako ko se nechim bavi,poklanjao svoj proizvod za dzabe.
stvarno nema smisla da se ovako ponashate,zato shto ce se direktno neki mnogo poshteni ljudi(odgajivachi) osecati prozvanim!
drugo ako vec znate ko ga je prijavio,recite to javno,nemoj da drobite bez veze i koristite nechiju tragichnu smrt za ovakvu raspravu!!!

Celav
10.05.12., 22:12
Jel otvarate novu temu ili u ovoj iznosimo prljav ves?

rellik
11.05.12., 00:18
Ova je otvorena za to ... Vec godinama se proteze neko prijavljuje, svi znaju, pa brate recite vise ...

Borko
11.05.12., 01:12
Darkner....sto si se ti nasao prozvan?
Izgleda da si preskocio Saletov jucerasnji post!
"sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!"

Ja znam par ljudi koji prodaju zivotinje...Kimo,Homer i jos neki... ak Kimu i Homera NIKAKO ne mogu staviti u tabor jajara,zato sto su uvijek ispali prema meni korektni i uvijek se drugarski ponasali al nalijetao sam i na ljude koji bi se j***li za 10din,e za takve ljude je onaj Saletov post!
Sjedio sam sa Kimom u autu kad je nekom preko telefona objasnjavao za agamu...i sve normalno,objasnio covijek sve sto treba da se zna,bez ikakvih problema,uopste mu nije bilo tesko.
Nije fazon dal neko prodaje il ne,pogresno si shvatio postove...fazon je u tome sto su odredjeni ljudi jajare i cilj im je samo da ti uvale robu i da pokupe pare a neku uslugu da ti ucine...to nikako! (osim ako imaju zaradu).
Njima nisu vazne zivotinje vazan im je samo kesh!
Zamisli...kupis on nekog nesto prvi put,prva zivotinja,sav si srecan...dodjes kuci i sve normalno i za dan-dva zivotinja se malo cudno ponasa.
Naravno posto si ostvario takoreci neki prijateljski odnos sa kupcem (u nadi da ces uzeti i drugu,treci i ko zna koliko jos zivotinja od njega) zoves ga da ga pitas sta bi moglo biti a on ti odgovori : "Zovi me za pola sata,u autu sam,nista te ne cujem."
Ti tako ocajno cekas tih pola sata i onda ga opet nazoves a on se ne javlja i onda treci put se javi sa odgovorom: "Aj nemoj da me uznemiravas,kad sam ti prodao zivotinju bila je zdrava"..................

E o takvim jajarama se radi!

marko
11.05.12., 09:12
Jel otvarate novu temu ili u ovoj iznosimo prljav ves?
Ova je otvorena upravo za to ali niko da počne.

darkner
11.05.12., 10:24
@Borko
Nisam se ja nashao prozvan,zato shto u zivotu nisam prodao zivotinju(za sada:)).
Samo mi je malo jadno da se uz ovu tragediju razvlache takve stvari.
Slazem se da postoje ljudi koji su spremni na sve da nekom unishte zivot zbog svog interesa i to se razvlachi od kada sam ja na forumu.
Mislim da bi svi voleli da se napokon iznesu imena,posle toga ce brat Moma i svi ostali koji rade kako treba imati josh vishe posla.
Jedino mi je glupo shto ovakve stvari moraju da se deshavaju u trenutku kad je dechko poginuo a kako chujem bio je jedan od najboljih terarista u zemlji!

Borko
11.05.12., 13:42
Pa jeste druze....zalosno je sto sad o tome pricamo al izgleda da nekima i nije zao!
Imama neke informacije da su vec htjeli da mu oduzmu zmije i to par sati nakon pogibije!!!!!!!!
Neko je znao sta ima i da je nastradao...pitam se ko?!?!?!
Ko li je to htijeo da se domogne njegovih zmija po svaku cijenu???
Eto....sta da ti vise pricam!

Jeste druze dobro si cuo,bio je najbolji,takav se vise ne radja.
Al pored toga sto je bio No1 u teraristici isto tako je bio i LjUDINA,pravi prijatelj!
Cast mi je sto sam ga poznavao!



Pocivaj u miru prijaelju :(

Igor Velevski
11.05.12., 15:20
Citam sve ovo i ne mogu da verujem.....Pa dobro jeste svesni da najvece jajare su bas one koje pricaju ovde o prljavim stvarima nekih clanova foruma, a nemaju mu.a da kazu ko su ti ljudi. Svi mi nabavljamo zivotinje od nekoga i zelimo da znamo ko je toliko pokvaren kao sto se predstavlja ovde. Sad su 2 strane, bice i 20 strana i sta vredi, covek se nacita gluposti i opet ne sazna pravi cilj teme. Kao prvo nije kulturno da se pocne rasprava o nekome, a da se ne kaze ko je to, jer to nikom nista ne znaci, jednostavno rasprava ne vredi, a kao drugo takve jajare koji su toliko hrabri da drndaju ovde 20 starana, a nemaju 3 ciste da kazu za koga to drndaju prave losu uslugu postenim clanovima koji prodaju zivotinje, a to nije uopste fer. Ili se javno kaze sve ili se cuti i trpi, trece nema. To trece je ovo, mlatanje prazne slame, nanosenje stete postenim ljudima i ono najprljavije mesanje Pedjine smrti sa ovim. Desila se tragedija, covek je poginuo, a otvara se tema koja nema blage veze sa tim covekom. Tema o njegove smrti je otvorena, svako ko mu lezi na srcu moze da izrazi saucesce, da kaze nesto o njemu lepo, da se potsetimo, kulturno i to je to! Drndate ovde vec 2 strane o prljavim stvarima i opet ne znamo ko su ti pokvarenjaci, a sto je najmanje ukusno spominjete ovde Djapa. Ovo je sasvim druga tema i ovde on ne treba uopste da se spominje, zna se ko treba ovde da se spominje, one koje znate i pricate o njima, a nemate 3 ciste da ih javno kazete! Darkner je apsolutno u pravu, svi mi zelimo da saznamo skim to imamo posla!

Borko
11.05.12., 15:39
Pa brate ako su tebi vece jajare oni ljudi koji nece da kazu ko je ta osoba (iz ko zna kojih razloga) od onih koji ti dodju da ti vide zmije a onda posalju inspekciju na tvoju kucu,onda stvarno ne znam sta da ti kazem!

Djapo je odredjenim ljudima rekao za tu osobu i da je se cuvaju da nebi i njima poslao inspekciju!
Da se pazi sta se prica i kome!!!

marko
11.05.12., 15:50
Ljudi, nema potrebe da se raspravljate međusobno, ovo je odlično rečeno:


...Drndate ovde vec 2 strane o prljavim stvarima i opet ne znamo ko su ti pokvarenjaci, a sto je najmanje ukusno spominjete ovde Djapa. Ovo je sasvim druga tema i ovde on ne treba uopste da se spominje, zna se ko treba ovde da se spominje...

loshme10
11.05.12., 16:24
Pa brate ako su tebi vece jajare oni ljudi koji nece da kazu ko je ta osoba (iz ko zna kojih razloga) od onih koji ti dodju da ti vide zmije a onda posalju inspekciju na tvoju kucu,onda stvarno ne znam sta da ti kazem!

Djapo je odredjenim ljudima rekao za tu osobu i da je se cuvaju da nebi i njima poslao inspekciju!
Da se pazi sta se prica i kome!!!

Pa kad je on vec nekoliko vas upozorio za tu osobu/osobe, mogli biste i vi nama da kazete ko je to, da i mi znamo sa kim imamo posla! Igor je u pravu, ili se kaze javno sve ili se cuti, a ovako kako je sada ispada najgore - znamo da neko druka na kvarno i da je aktivan na forumu, neki znaju ko je to, a vecina ne zna, sto dovodi do toga da mi sto ne znamo mozemo bez osnova da posumnjamo na bilo koga medju nama, zar ne? Mene da neko odruka i da saznam ko je to uradio(a pogotovo ako mi oduzmu nesto od zivotinja), prvo bih mu glavu razbio a onda bih napisao ko je to da svi znaju!

Borko
11.05.12., 16:38
Ma brate...nece on tebe il mene odrukati sto smo sitnarija...drzimo par skorpiona il tarantula,nekog koperheda il albolabrisa (a mozda i hoce)
Al ima ljud kojima je veci ulog u igri...mozda se boje,mozda nece zbog postovanja prema Djapi...ako on nije rekao,zasto da govori neko drugi?

Igor Velevski
11.05.12., 18:50
Ma brate...nece on tebe il mene odrukati sto smo sitnarija...drzimo par skorpiona il tarantula,nekog koperheda il albolabrisa (a mozda i hoce)
Al ima ljud kojima je veci ulog u igri...mozda se boje,mozda nece zbog postovanja prema Djapi...ako on nije rekao,zasto da govori neko drugi?

...onda nema potrebe od ovakvih rasprava i ove teme! Oni koji znaju "nepoznatog junaka" pljuvace ga, a oni koji ga ne znaju ili ce da citaju nepotrebno ili ce i od njih neko da se stavi u takvu situaciju da pljuje "nepoznatog junaka" sto je krajnje apsurdno, da pljujes neko, a ne znas koga! Osim toga, ova tema na ovakav nacin, nenamerno postaje sticenik pokvarenjaka, a u isto vreme ohrabruje i druge da rade prljave stvari u svoju korist, jer znaju da nece niko da ih javno prozove! Forum je zato, da bi se vodili fer razgovori i odnosi medju tog teraristickog drustva. Pokvarenjaci treba da budu javno ispljuvani i odbaceni iz tog drustva, jer od takvih svi imaju stete! Kako je Milos rekao, da mene neko zezne, ja ne bi mu razbio glavu, ali bi ga javno ispljuvao da mu stavim kraj (tacka) u teraristickom drustvu, a time da bih zastitio od njega i ostale potencijalne zrtve na ovom forumu! Ja nisam iz Srbije, ali vidim da postoji strah medju terarista u odnosu na nabavku zivotinja, e to je upravo zato sto se ti pokvarenjaci osecaju zasticeni. Produzite da ih stitite!

Celav
11.05.12., 22:48
Kad ste vec poceli onda hajde ovo da isteramo do samog kraja.

Kada sam ja prijavljen i kada mi je za malo operativa sa nalogom oduzela zivotinje, u roku od 24h primio sam vise poruka od, da kazem svih uticajnijih ljudi u teraristici Srbije i dalje ( Necu sada da ih imenujem ali bi bilo pozeljno sami da se jave i potvrde ovo sto pisem) koji su mi pisali ili obratili mi se sa manje vise slicnim pitanjima '' Da li je moguce da te je Pedja prijavio''!? + vise pogrdnih reci, izmedju ostalog. A pojedini su mi pisali kako je verovatno i njih on ranije prijavljivao, kao i da su imali ceste konflikte sa istim.

Istina je da nemam dokaza i ne optuzujem ga, ali sumnjam da je Pedja poslao inspekciju na moja vrata.

Sve sto se izdesavalo ukazuje na nejga.
1. Inspektorka za zastitu zivotne sredine mi je rekla da postupaju po prijavi iz beograda.
2. Kome ja u beogradu ili Srbiji smetam sa mojim zmijama kad niko nema ovo sto sam uzeo niti u skorije vreme planira da uzme osim Pedje koji kako i sam kaze ''Zivim od toga''
3. od mene je uzimao miseve na veliko a od kad su mi dosli u kontrolu, pa do sad nisam primio ni jedan njegov poziv niti poruku.
4. Od kad sam objavio slike zmija i sta mi se sve desilo niti je pustio komentar niti me je zvao.
5. Cak je i mom dobrom prijatelju sa foruma preko Djape pretio da ako jos jednom dobije nesto od zivotinja sa strane ima da mu posalje inspekciju posto mu time uzima posao. (Nadam se da ce i sam potvrditi ovu pricu).

Ima tu jos dosta toga ali nista bez ostalih ostecenih ili za malo ostecenih clanova koji sumnjaju na istog.

Samo ne mogu da verujem da neko moze da bude toliko glup, da vidi na slikama zmije i opremu, izracuna se malo i razmisli ....''Da li bi neko dao toliko para a da ne prijavi zmije???'', pa ako tako nesto hoces da uradis bar se malo raspitaj. A da ne pricamo sto je u teraristici sigurno vise od 10 godina.

Svi koji su na ovom forumu duze od godinu dana a pritom su imali vise kontakta sa Pedjom znaju ko je i kakav je Pedja tako da ako imate hrabrosti recite sta imate ili se vise ne javljajte u ovoj niti u bilo kojoj slicnoj temi.

Oko drzanja zmija, prodaje, ishrane i svega ostalog neka se javi neko drugi kao recimo Borko posto vidim da sve zna.

Aca Nikolic
12.05.12., 00:22
Jedan je El Djapo
neka ti je vecna slava prijatelju

Sinbad
12.05.12., 00:41
Ja sam cuo za tu pricu da je Pedja ali niko nema dokaze za to sto znaci da moze da bude bilo ko sa foruma...
Bila je prica i da to neko iz ministarstva prijavio podigao prijavu ( pricam konkretno za slucaj sto se Celav-om dogodilo ) ali ta prica nepije vodu jer ti ljudi iz ministarstva nisu mogli da znaju gde on radi ipa da odu direktno kod njega na posao a da neodu prvo kuci .
Kako god , krajne vreme je da se tom clanu foruma stane na put jer je to jajarski nacin da nekoga pokusas da sklonis kao konkurenciju (ili sta god) a znas da je ulozio velike pare , ko god to bio , jer se to desavalo i ranije (koliko sam cuo) a desice se opet ako se taj/ta sada neistera na videlo !!!
Niko od nas ne zna sta sve ima u Srbiji od zivotinja ali ce pre ili kasnije te zivotinje da se razmnoze ...
I sta to treba da znaci , da ce svi da popasu po prijavu ???
Nikoga negledam kao konkurenciju jer znam koliko vredim i znam da nikoga nisam zaj..a , prevario ni na forumu ni van njega , ako jesam neka slobodno kaze , i za svakoga imam dovoljno vremena da mu objasnim sve sto znam , bio on kupac ili ne !!!
Taj ko prijavljuje treba da svati da taj ko postalja slike svojih zivotinje na forum ili bilo koje drugo mesto , ima prijavljene zivotinje ili ima razlog zasto to radi , ali mu sigurno nije razlog da ga neko prijavi...
Tvrdim da ima mnogo upucenijih ljudi sto se tice ove teme tj. sto su bili prijavljivani pa neka oni kazu svoje...

Toliko od mene...

Borko
12.05.12., 00:49
@Celav...na kog Pedju mislis?

Sto mislis da ja sve znam...za drzanje i hranjenje,prodaju i tako to?
Nisam ja uopste neki sveznadar :)

Celav
13.05.12., 13:15
Cutite.....

Mislim da je vreme da se ova tema zatvori posto su ocigledno najvece jajare oni koji su ovu raspravu i zapoceli.

Borko
13.05.12., 14:23
Ne kontam sto ti imas nesto protiv onih ljudi koji nece da kazu nista iz ko zna kog razloga?
Ti si rekao svoje,bio si prijavljen i sumljas na njega i to je to.
Ne moze neko drugi da kaze "e i ja sumljam na njega" a pritom je imao samo jedan kontakt sa njim il ga ni ne poznaje a cuo je od nekog.
Aj reci mi molim te...evo primjer sad ovaj.
Ti si izneo i rekao da mislis da te je Pedja prijavio i ja sam to u ovom slucaju procitao ili u nekom drugom slucaju,dok smo pili pice cuo(neznajuci sta je izmedju vas dvoice i dal ti pricas istinu). Ne govorim da lazes!
Za neko odredjeno vrijeme opet bude nesto i krene prica ponovo i kako da ja tvrdim da odredjena osoba prijavila kad sam cuo od tebe da sumljas na nju?
Ja da imam dokaze ja bi odmah objavio i rekao koga da se cuvate i ko je taj al ovako bez dokaza necu nikog da spominjem i stavljam na crnu listu.
Ne mogu ja sad,eto Pedju,posto si ga ti spomenuo, da optuzim da je on to uradio a nemam nikakav dokaz.
I sta da me neko pita kako znam da je on...sta da kazem...cuo?
Ja sam samo rekao da sam upoznat sa pricom o prijavljivanju i ne vidim zasto bi morao da uperim prstom na nekoga ako sam samo to cuo.
Ti si drugo,ti si bio prijavljen i sumljas u odredjenu osobu i to si iznio javno (svaka ti cast na tome)
Ja mogu samo da iznesem javno moje iskustvo sa eto Pedjom posto si ga spomenuo i sa Kimom i Homerom koje sam ja pomenuo.
Naravno ako nekog to uopste i zanima!

Celav
17.05.12., 11:38
Cemu tema o prijavljivanju i jajarenju kao sto kazete ako ne spomenete ni jedno ime. ''Ja sam cuo da neko radi ovo, a video sam kod jednog da ima ono, jedan clan je rekao ono....'' i tako mozemo da izmisljamo glupe price koliko hocemo. Ako ste to hteli da uradite onda je u naslovu teme trebalo da stoji ''bez imena''.

Igor Velevski
17.05.12., 20:09
Borko izvini, ali moram da kazem da je ovo dvolicnost! :

Geni....nista na tvoj racun!
Izvini molim te,nije tebi bilo namjenjeno vec nekim drugim ljudima,prepoznace se oni.
Morao sam da kazem jer mi je krivo....pljuvali su ga iza ledja a danas ga kao zale!
Da ne pricam o nabacivanju inspekcije!!!
Cinicne jajare...nek vas je sramota!
Niste mu ni do koljena!
Izvini sto sam zalutao sa ovakvim komentarom al morao sam da kazem,nepravda me ubi!!!

Od ovoga se vidi da, ili pljujes nekoga i to zestoko, a neces da ga kazes da bio ostao "na lepo snjim" ili ono najstrasnije poljujes nekoga, a ne znas koga???? Kazes "nek vas je sramota"....kome da je sramota?..., ne znas i ti ili znas, a hoces da budes super stim ljudima. Bitno na forum da budes muskarac i ispljuvas pokvarenjake!!! Nemoj tako, svi koji zale za Djapa, mogu da se stave u tu kategoriju "pljuvanih", nije to posteno!

Pedja
18.05.12., 02:22
Kad ste vec poceli onda hajde ovo da isteramo do samog kraja.

Kada sam ja prijavljen i kada mi je za malo operativa sa nalogom oduzela zivotinje, u roku od 24h primio sam vise poruka od, da kazem svih uticajnijih ljudi u teraristici Srbije i dalje ( Necu sada da ih imenujem ali bi bilo pozeljno sami da se jave i potvrde ovo sto pisem) koji su mi pisali ili obratili mi se sa manje vise slicnim pitanjima '' Da li je moguce da te je Pedja prijavio''!? + vise pogrdnih reci, izmedju ostalog. A pojedini su mi pisali kako je verovatno i njih on ranije prijavljivao, kao i da su imali ceste konflikte sa istim.

Istina je da nemam dokaza i ne optuzujem ga, ali sumnjam da je Pedja poslao inspekciju na moja vrata.

Sve sto se izdesavalo ukazuje na nejga.
1. Inspektorka za zastitu zivotne sredine mi je rekla da postupaju po prijavi iz beograda.
2. Kome ja u beogradu ili Srbiji smetam sa mojim zmijama kad niko nema ovo sto sam uzeo niti u skorije vreme planira da uzme osim Pedje koji kako i sam kaze ''Zivim od toga''
3. od mene je uzimao miseve na veliko a od kad su mi dosli u kontrolu, pa do sad nisam primio ni jedan njegov poziv niti poruku.
4. Od kad sam objavio slike zmija i sta mi se sve desilo niti je pustio komentar niti me je zvao.
5. Cak je i mom dobrom prijatelju sa foruma preko Djape pretio da ako jos jednom dobije nesto od zivotinja sa strane ima da mu posalje inspekciju posto mu time uzima posao. (Nadam se da ce i sam potvrditi ovu pricu).

Ima tu jos dosta toga ali nista bez ostalih ostecenih ili za malo ostecenih clanova koji sumnjaju na istog.

Samo ne mogu da verujem da neko moze da bude toliko glup, da vidi na slikama zmije i opremu, izracuna se malo i razmisli ....''Da li bi neko dao toliko para a da ne prijavi zmije'', pa ako tako nesto hoces da uradis bar se malo raspitaj. A da ne pricamo sto je u teraristici sigurno vise od 10 godina.

Svi koji su na ovom forumu duze od godinu dana a pritom su imali vise kontakta sa Pedjom znaju ko je i kakav je Pedja tako da ako imate hrabrosti recite sta imate ili se vise ne javljajte u ovoj niti u bilo kojoj slicnoj temi.

Oko drzanja zmija, prodaje, ishrane i svega ostalog neka se javi neko drugi kao recimo Borko posto vidim da sve zna.


Da ti odgovorim po tackama kako si napisao :

1. Pre neki dan mi je neko rekao da je kod tebe bila pokrajinska inspekcija, pa kad oni kazu da su dosli po prijavi iz Beograda mozda misle po nalogu republicke inspekcije ili ministarstva, jer im je sediste u Beogradu?
2. Zvuci sasvim logicno.
3.-4. Da od tebe sam uzimao miseve i bas oko toga smo se culi dan ili dva pre nego sto si izbacio slike zmija na forum. Pricali smo i o loptastim pitonima a ti si mi rekao da si odustao od toga i da neces nabavljati loptaste i onda izbacis slike na forum?
I sta ocekujes da ti napisem komentar?
Bilo mi je jasno sta mislis pa nisam ni pisao nista a narocito mi ne pada napamet da te zovem ili saljem poruke posto ti je bila inspekcija.
5. Ovo je potpuna laz. Ja nikada nikome nisam pretio preko bilo koga, a ako sam pretio to sam radio direktno. Vise je nego neumesno sto pominjes Djapu koji vise nije medju nama i ne moze ovo da prokomentarise.
Znam na koga mislis.
Jedini koga sam ja hteo da prijavim je na ovom forumu cesto, i prodaje dosta zivotinja, i to da cu da ga prijavim sam njemu licno rekao.
A rekao sam i drugima za njega, nisam to mnogo krio. A koliko sam bio ozbiljan u tome svedoci cinjenica da mu jos uvek niko nije dosao da mu oduzima zivotinje iako znam odavno da je svercovao i prodavao zivotinje.
Saznao sam to od vise ljudi koji su kod njega kupovali zivotinje bez papira.
A on je to majstorski iskoristio protiv mene. Jedan koji je uzeo loptastog pitona bez papira od njega je pisao i u ovoj temi, a covek se sav isprepadao kada sam ja to saznao jer mu je ovaj napunio glavu kako ja to ne smem da saznam jer cu odmah da ga prijavim.
Ne pisem imena zbog toga sto Ministarstvo i inspekcija prate forum inace bi rado to uradio, a ako oni zele neka se jave.

Ja bih sada molio da se jave ti koji su tebi rekli da sumnjaju na mene da sam ih ranije prijavljivao.
Bas bih voleo da saznam ko su. Ako vec pricaju o tome neka to kazu i meni kao sto si i ti ovde to napisao.
Nadam se da ces izvrsiti pritisak na njih da se jave ili ces ti reci ko su oni jer ces u suprotnom ti ispasti lazov i da si to izmislio sa ciljem samo da me ispljujes.

Video sam da su neki pisali da im je Djapa pricao da zna ko ga je prijavio, pa posto je i meni to rekao, molio bih vas da napisete da to nisam ja jer ce ovde svasta pomisliti.
Ovo je apsurdno sto trazim jer mi je Djapo bio prijatelj i znali smo se godinama pre nego sto je uopste i poceo da nabavlja svoje zivotinje, ali vas molim da to napisete zbog drugih ovde koji ce verovatno pomisliti da sam i njega prijavio.

A u avgustu 2006g. je i meni inpekcija dosla na vrata. Mozda sam sam sebe prijavio posto tada nisam imao koga?

Borko
18.05.12., 02:30
Igore
Krenucu od kraja.
Da si npr ti napisao tako nesto kao ja...ja se nebi nasao prozvan,nebi zato sto nikad za njega nisam rekao ni jednu jedinu ruznu rijec.
Zasto bi se bojao da neko mene optuzuje ili pljuje ako sam sa njim bio super.
Drugo bi bilo da si ti mene pomenuo i napisao kako sam ga ja pljuvao...to je onda sasvim druga stvar.
Ti znas dal si ga pljuvao il ne...ako jesi tebi ide na dusu a ako nisi onda nemas razloga da se nadjes prozvanim!

A ta tvoja teorija koju si napisao je totalno besmislena.
Pa zar mislis da bi pisao ista na forumu i pljuvao po nekom a da hocu da ostanem dobar sa tom osobom?
Totalno nelogicno...zar i sama ta osoba nebi rekla "pljujes me na forumu a ovdje smo kao dobri"
Tako da ta teorija sto nisam imenovao nikog da bi ostao "na lepo snjim" ne prolazi...posto nema smisla,sto bi nas narod rekao -sam sebi bi skocio u stomak-
Nisam toliko lud da pricam protiv sebe a nisam ni dvolican da se uvlacim nekom u dupe ni zbog cega a kamo li zbog "prijateljstva" sa nekom takom osobom!

Pedja
18.05.12., 02:34
Jel na mene mislis ?
Molim te Borko da odgovoris.

Borko
18.05.12., 02:47
To sto sam napisao pred kraj je samo docaravanje situacije.
Ja nisam od tebe tarantule uzimao ni gustere ni zmije tako da to sto sam napisao pri kraju nisu dogadjaji koji su se meni desili vec samo docaravanje situacije!
Znas i sam tvoj i moj odnos i znas da sam ti nabacivao par musterija pre par godina.

Nisam vidio odma da si napisao poslije mene poruku.

Pedja
18.05.12., 03:20
Hvala ti sto si odgovorio.
Znam da nisi uzimao nista od mene a posto sam vec prozvan necu da se i ovo vezuje za mene.
Ali mi sad nije jasno , nije se to tebi desilo, neko je drugi to pricao, a ko i za koga?

Celav
18.05.12., 11:58
1. Pre neki dan ti niko nista pametno nije rekao posto su mi bile u inspekciju gospodje iz republicke (mislim da se zvala Ljiljana, koja mi je i rekla da je prijava iz Beograda) i pokrajinske inspekcije.

2. ///

3-4. Nisam imao nameru tebi nista da kazem, kao ni da postavljam slike na forum posto si sklon prijavljivanju, ali posle konsultacije sa nekim clanovima ipak sam se odlucio.
Da sam recimo ja na tvom mestu i kao sto kazes znam sta si mislio. Odmah bi zvao da objasnim situaciju i da kazem kako nisam kriv i odmah skinem odgovornost sa sebe, ili bar pokusam.

5. Mozda nisam trebao da uvlacim Djapu u ovo. Tu je jos jedan clan na forumu koji se takodje oglasio u ovoj temi a preko koga si pretio, pa ako hoce neka se sam oglasi, a ako ne, clan foruma kojem si pretio ce se uskoro javiti u ovoj temi. A za tog sto si hteo da prijavis iz Vojvodine znam.

Sa svima sam bio u kontaktu povodom ove teme (tebe) i neki vise nece da se pojavljuju na forumu a neki nece da ti se suprotstavljaju kako ne bi pogorsali situaciju izmedju vas samih.
I ne opterecujem se oko toga da li cu ispasti lazov. To sto niko ne odgovara na datu temu ne znaci da se ne slaze sa mnom, vec da se plasi ili nece da se zamera. A znam da se dosta njih slaze, tako da je meni to dovoljno, a ti zovi jednog po jednog i pitaj ih sta misle.

Da nisu mozda 2006 godine dosli zato sto si bio jedini u zemlji?


Ja znam par ljudi koji prodaju zivotinje...Kimo,Homer i jos neki... ak Kimu i Homera NIKAKO ne mogu staviti u tabor jajara,zato sto su uvijek ispali prema meni korektni i uvijek se drugarski ponasali al nalijetao sam i na ljude koji bi se j***li za 10din,e za takve ljude je onaj Saletov post!
Sjedio sam sa Kimom u autu kad je nekom preko telefona objasnjavao za agamu...i sve normalno,objasnio covijek sve sto treba da se zna,bez ikakvih problema,uopste mu nije bilo tesko.
Nije fazon dal neko prodaje il ne,pogresno si shvatio postove...fazon je u tome sto su odredjeni ljudi jajare i cilj im je samo da ti uvale robu i da pokupe pare a neku uslugu da ti ucine...to nikako! (osim ako imaju zaradu).
Njima nisu vazne zivotinje vazan im je samo kesh!
Zamisli...kupis on nekog nesto prvi put,prva zivotinja,sav si srecan...dodjes kuci i sve normalno i za dan-dva zivotinja se malo cudno ponasa.
Naravno posto si ostvario takoreci neki prijateljski odnos sa kupcem (u nadi da ces uzeti i drugu,treci i ko zna koliko jos zivotinja od njega) zoves ga da ga pitas sta bi moglo biti a on ti odgovori : "Zovi me za pola sata,u autu sam,nista te ne cujem."
Ti tako ocajno cekas tih pola sata i onda ga opet nazoves a on se ne javlja i onda treci put se javi sa odgovorom: "Aj nemoj da me uznemiravas,kad sam ti prodao zivotinju bila je zdrava"..................

Kako je tebe lako ubediti! :D

Pa citajuci ovaj post, samo sam na tebe mislio. Cak si se i sam osetio prozvanim :) Ko bi drugi bio ako nije Kimo ili Homer, a mislim da nije ni Zarko posto ga ovde nema vec ..... dugo.
Znaci ostajes samo ti :D Osim ako doticni lepo ne kaze na koga je mislio.

Borko
18.05.12., 13:57
To je navedeno kao primjer...to se nije desilo a mozda i jeste,otkud znam,nije valjda da sam pogodio stvaran dogadjaj!
Svako od vas (vas, zato sto se ja ne bavim prodajom) je sam odgovoran za onose sa drugima i lose il dobre kritike na forumu il van njega.

dark2
18.05.12., 14:21
Ovako sto se tice ovog poslednjeg posta(koji je iskopirao celav) na tu temu sam ja prozivao pedju pre par godina! samo ukratko da podsetim,kupio sam prvu zmiju od pedje(mladunca lampro.triang.sina.) i 10 pinkija zamrznutih!unapred sam ga pitao posto sam video da ih hrani zivim (a tada sam se razumeo u teraristiku kao u nuklearnu fiziku-znaci pocetnik do bola)hoce li jesti mrtve i dobio sam poz. odgovor.ta ista zmijica stara par meseci nije htela ni da onjusi pinkija(iako sam probao 1001metodu od mrcvarenja pinkija do setanja kao marionetu po teru,podgrevanja,itd),tako je gladovala 2,5meseca. pozvao sam pedju dva puta,prvi put sam dobio odgovor da je u guzvi,drugi put da ima drugu liniju.u glavnom ne zelim da se vracam na to jednostavno sam raskrstio sam sa sobom i dosao do zakljucka da mi pedja uopste neodgovara kao prodavac i da nikada nista vise necu kupiti od istog! hocu samo da kazem da sam jos te davne 2009 godine imao preko 10 poruka u inbox-u ''bravo care'',''ako si ga napljuvao'',''niko nema m..a'',...! a na javnom forumu imao sam od muva guzara samo takve kritike slihtarskog tipa,bilo je samo par ljudi koji su mi pruzili podrsku!!!poenta price je da se situacija nimalo nije promenila poslednjih 3 godina,sto je po meni veoma ZALOSNO. kako sam u ovom hobiju vec 3godine upoznao sam dosta ljudi i mogu reci ''ALI ODGOVORNO TVRDIM'' da nijednu pozitivnu stvar o pedji nisam cuo,ponovo ponavljam to su moja iskustva.ja samo hocu da postavim jedno pitanje pedji ''KO SI TI DA MOZES SEBI DATI ZA PRAVO DA PRIJAVLJUJES BILO KOGA JOS I JAVNO TO IZLAZES(nebitno da li je iz vojvodine ili iz panceva) I ZBOG CEGA BI TO RADIO''? moj ti je prijateljski savet bolje je da se promenis i na ok nacin pocnes da pridobijas musterije,jer veruj mi kao bratu ti govorim 90% ljudi te pljuju(zalosno je samo sto to rade iza ledja A NE U LICE).uskoro ces moci prodati zmiju samo neinformisanim musterijama koji su usli u pricu teraristia dan pre kupovine(kakav sam i sam bio).sto se tice trzista u srbiji na moju VELIKU SRECU pocelo je samo tako da raste,za neke se poput CELAVOG zna a ostali su samo tako u steku i spremaju se napraviti BOOM,ovom prilikom sve pozdravljam i zelim im profi uzgoj i naravno niske cene(sto je kod nas takodje problem)...

Celav
18.05.12., 15:10
Sta reci vise....

dark2
18.05.12., 18:36
p.s. IZVINJAVAM SE ZBOG MOJE NENAMERNE LAZI! REKAO SAM DA NIKADA NISTA POZITIVNO NISAM CUO ZA PEDJU(MADA SAM POMENUO OD TERARISTA ali nije ni btino) ZABORAVIO SAM NA PRIJATELJICU JELENU KOJA JE KUPILA BURMANCA OD PEDJE I IMA SAMO NAJLEPSA ISKUSTVA SA NJIM!!! IZVINI PEDJA,IZVINI JEKO...

Hellena
18.05.12., 22:54
Drago mi je sto si se ispravio Dare!!! Prihvatam izvinjenje!!! ;)

rellik
19.05.12., 00:19
I samo zbog tog posta se registrova ?

Hellena
19.05.12., 01:14
Hehe... Ne znam sto tebe zanima zasto sam ja registrovala? Volim zivotinje, a posebno egzoticne zivotinje, cula sam da je ovde uvek zanimljivo, pa sto da ne... :p :)

rellik
19.05.12., 01:57
Pa ono bez uvrede al jedino da sam sisao vesla pa da poverujem u tu pricu, pogotovo sto je ova tema u pitanju... Al dobro svako radi sta mu drago ;)

Hellena
19.05.12., 10:10
Naravno da se ne vredjam Rellik, drugar mi je preporucio ovaj forum, a kao sto kazes svako radi sta mu je volja... Meni je drago sto si ti primetio da sam se registrovala i sto si ostalim clanovima skrenuo paznju na to! :D

Masa
22.05.12., 23:55
Osecam se duznim da i ja na ovu temu nesto kazem, s obzirom da nisam bio prisutan na forumu zbog tehnickih smetnji od proslog ponedeljka, ali sam ipak redovno obavestavan, kako od clanova foruma tako i od samih ucesnika rasprave.
Posto sam ja taj koga Srdjan najavljuje da treba da se javi i potvrdi, konkretno, ja svoje probleme i nesuglasice resavam direktno lice u lice, pa sam tako i tu pretnju koju su mi preneli pokojni Djapo i jos jedan clan foruma raspravio direktno sa Pedjom gde smo razgovarajuci civilizovano ustanovili da je to ustvari bio jedan veliki nesporazum, tako da ja nemam obraza da tvrdim da mi je pretio.
Sto se tice samog Pedje i njegove reputacije /a to sam mu i otvoreno rekao/, prilicno je losa, kako kod nas tako i u inostranstvu, sto je ruku na srce i sam kriv, a i ne cini nista da to promeni, sto je opet njegova licna stvar.
Iza svega sto sam rekao cvrsto stojim.
A sto se tice prijavljivanja samog Djape, i ja znam koja je to osoba /licno mi je Djapa rekao u poverenju-sto cu i da ispostujem/, ali samo mogu da kazem da to nije Pedja u pitanju.
Djapo mi je pre svega bio prijatelj i stvarno je neumesno pominjati ga u bilo kom kontekstu, jer covek vise nije medju nama i svaka raspravka na tu temu vise nije teraristika vec klasicno vodjenje abrova.
Ima jedna izreka "Pametni ljudi uce na tudjim greskama, a glupi na svojim", ali naravno mi kao nacija u vecini slucajeva ucimo na svojim, a vi sami procenite kakvi smo mi to ljudi.
Na ovu temu necu vise da se oglasavam, i ovo sto sam napisao, nisam napisao da bih nekome dokazao da imam m..a, vec samo moje vidjenje cele situacije u koju sam ne svojom voljom umesan, a ko zeli /moji telefoni su na forumu dostupni/ moze slobodno da me pozove, bilo da me demantuje, pljuje ili nesto drugo.
Kada sam se prijavio na ovaj forum mislio sam da je to mesto u kome mogu razmeniti iskustva sa ljudima istog interesovanja, da prosirim vidike svog znanja u teraristici i pomognem onima koji su na pocetku, da ne prave greske na kojima sam se ja ucio, ali na zalost ono sto je ostalo od foruma najmanje lici na forum zaljubljenika u teraristiku, a sve vise lici na mesto onih koji svoje komplekse lece pljuvacinom na istom.
I umesto da budemo srecni koliko je teraristika uznapredovala u poslednjih nekoliko godina kod nas i koliko mladih ljudi sada drzi gmizavce kao ljubimce mi jedni u drugima vidimo konkurenciju i zelju za monopolom.

rellik
23.05.12., 00:53
Jes da nemam neke vajde od toga sto cu recim, ali realno preseravate se mnogo. Svi kao znaju svi sve znaju niko ne govori. Sta vama je u interesu da ta osoba i dalje prijavljuje ?

Ps: sa 1 postom tesko se moze sta pomoci na forumu ... Nije cinizam nego jednostavno konstatacija, to mi zapalo za oko... Na forumu se pomaze i siri znanje pisanjem, a ne oglasima.

Satyr
23.05.12., 02:37
Ps: sa 1 postom tesko se moze sta pomoci na forumu ... Nije cinizam nego jednostavno konstatacija, to mi zapalo za oko... Na forumu se pomaze i siri znanje pisanjem, a ne oglasima.
Zamolio bih te da ako nemaš nešto zaista pametno da kažeš, bolje nemoj ništa, tvoja prethodna 3 posta su čisto spamovanje i trolovanje
To što Maša ima 1 post ovde, ne znači da je neko ko je nov ovde, on je prilično upućen u teraristiku srbije
Vremenom će se saznati ko je taj koji prijvaljuje, mi samo treba da čekamo :)

rellik
23.05.12., 03:04
Ne kazem ja da je nov, nisam ni ja od juce ovde... Nego konstatujem jednostavno, to sta je napisano, da nije realno stanje stvari ;) I ja sam sam od coveka se raspitivao za neke stvari, ali jednostavno ne lezi mi reci da je zbog toga dosao na forum, kad ne vidim ni 1 text o nekoj zivotinji, ni 1 pomoc o necem drugom ... Jel gresim ? Pricamo o forumu, ne o teraristici ...

Samo me nerviraju takve gluposti. Vec 2 godine se tako vice ovaj je onaj. Ova tema bukvalno nema smisla ... Sto spominjati kad svi cute. Ali najgore od svega je ja znam al necu da kazem. Pa sto onda spominjes? Moj je ovoliki njegov onoliki, pa izvadi da se meri brate. Nadam se da kontas na sta mislim, da se niko ne vredja. Ali to licemerje znam al necu da ti kazem je najgore od svega. Kome to donosi bolje ? Sta ispada da je neko pametniji od nas koji ne znamo?

tomahawk
24.05.12., 13:38
ozbiljno se premišljam da napustim forum...više mi je muka, posebno ovakve doze licemerstva i beskrupuloznosti.
ti, borko, ne znam te, ali na tebe prvo mislim. prvo iznosiš opaske i navodno proizvoljne optužbe poput metka ispaljenog u nebo, kao da ne znaš da 95% ljudi kapira na kog si mislio i ka kome je puška bila usmerena.

Reptile Whisperer
24.05.12., 15:41
Necu da se mesam , ali kolko ja shvatam ova tema je napravljena da bi ste upozorili ostale clanove foruma na to ko ih moze prijaviti i koga da se paze . Ako niko nece da kaze , ne vidim tu dalju raspravu , neka se onda tema zatvori.

kaplarm
26.05.12., 01:11
Totalni sam pocetnik u teraristici i nov na forumu i ovu temu pratim samo zbog jedne stvari a to je da vidim o kome se radi i ko je ta misticna osoba koju svi znate ali necete da kazete, sve ovo je zamajavanje i zaludjivanje clanova, to kao znam ko je a necu da kazem , pa to sam davno prevazisao, zato bih zamolio cana Borko da napise o kome se radi ili da lepo izbrise sve svoje postove i da se ova tema lepo zatvori pa da se vratim citanju korisnijih postova.
Pozdrav

Igor Velevski
26.05.12., 16:55
Dobro donosi jedino onima koji prijavljuju i koji imaju takvu zelju da to urade po prvi put. Dakle, kao sto vidite, slobodno prijavljujte one koje su vam konkurencija i koje donose nove vrste i pri tom unapredjuju teraristiku! Bicete sigurno zasticeni, niko vam nista ne moze. Pojavice ce se neki "pametnjakovic", koji ce da kaze da znam ko je, ali necu da vam kazem, a vi tada samo citajte, uzivajte i slatko smejete i naravno pratite ko ce da vam bude sledeca zrtva! Neko ce da kaze, sta ja sad pisem i sto mene "boli uvo" kad nisam iz Srbije. Epa boli me, jer mogu da budu prijavljeni moji prijatelji i ljudi preko kojima i ja uzimam po neku zivotinju, a sve dok placam za tu zivotinju imam itekako pravo da se mesam i da zelim da saznam ko to prijavljuje! Pitam se sta ce da se desi ako sad ja otvorim novu temu pod naslovom "video sam!!!", a u temi kazem "Ej drugari video sam nesto, ali necu ovom prilikom da vam kazem!" Ta tema (njen znacaj i cilj) bice ista kao ova, ali dali ce isto da bude tretirana ili obrisana isti sekund, kada moderator to vidi??? Pametni ljudi zblizava interes i ako interes je da se neutralise opasnost, onda se svi ti ljudi udruze da bi to uradili, tako se to radi, tako se stavlja do znanja, da nema mesta pokvarenjaka u ovom drustvu!

Jelena1983
26.05.12., 22:05
Otvorila sam nalog samo kako bih rekla šta imam a onda ću ga i zatvoriti jer moj brat Pegi ne bi ni voleo da se duže zadržavam na mestu poput ovog.Nikog od vas ne želim da ubeđujem i razuveravam u bilo šta što mislite.Oni koji su ga voleLi i cenili njegov rad, ljubav prema onome što je voleo, slušali njegove savete bez trunke ljubomore..voleće ga i pamtiti zauvek.A oni koji su se nazivali njegovim prijateljima..oni za početak nek postanu ljudi mada znam da su šanse za to nikakve.Jadno je to što su zarad jednog tapšanja po ramenu...pojedinci spremni na tako jadne korake.Takvima će i sopstveni ugriz po njih same biti otrovniji od svake otrovnice.Nek oni ostanu u svom začaranom krugu tražeći neke nove žrtve koje će nasamariti, izvući nečije nebitno"hvala na informaciji".
Pamtite mog brata kao jedno veliko i iskreno dete.Dete koje je prvu zmiju uhvatilo još u sedmoj godini i voleo ih do zadnjeg dana.

Borko
27.05.12., 02:03
Tomahawk:
Pa ako spadas u tih 95% sto onda ne kazes ime?
Ja nisam prema nikome okrenuo pusku...ja sam pricao o NN licu/licima a to sto mi je Djapo rekao (sto kaze Masa u poverenju) na koga sumlja to je sasvim druga prica.

Kaplarm:
Ja nisam UDBA pa da radim na principu "cuo sam"
Sto se ne raspitas malo,mozda dodjes do nekih imena pa onda slobodno napisi.

Igor Velevski
27.05.12., 03:05
Borko, poceo si temu, napisao si da znas ko je to i trebalo bi da javno kazes, jer izlazi da dzaba pises! Nemoj na taj nacin da stitis pokvarenjake i da nas dovodis u neprijatnu situaciju da svi mi sumljamo jedni u druge!

Borko
27.05.12., 05:02
Igore:
Ne stitim pokvarenjake,nit bi ih kad stitio!
Vec sam jednom napisao al izgleda da nisi citao.
Ja da imam dokaze,bilo kakve ko druka odmah bi to iznio ovdje (naravno ako bi mene nesto smijestao...prvo bi se obracunao sa njim na moj nacin)
Nikada nisam rekao da znam ko je osoba koja druka al sam rekao da sam cuo ko druka tj na koga se sumlja.
Celav je javno rekao na koga SUMLjA,zato sto se to njemu desilo!
Nije rekao da zna vec da sumlja al nema dokaza.
Zasto niko drugi nije rekao o kome se radi,jedino Celav?
Zato sto su drugi CULI od ko zna koga a Celav je bio prijavljen!

Geni
28.05.12., 10:52
UH...

Ajmo ovako, ovaj post je više za članove koji ne znaju o čemu se ovde priča i verovatno im je već preko glave ove teme. Malo da razjasnimo neke stvari jer smatram da je to preko potrebno. Razlog zašto sam u svom prethodnom postu u ovoj temi napisao da ovo treba da se razjasni je taj što sam očekivao da neko iz prve ruke kaže nešto o ovome ali izgleda da nema ništa od toga. Ovako, cela tema je još više zbunjujuća. Ajde što nema odgovora, ali je problem što nema ni pitanja! Još se ne zna šta je pitanje!

Ajmo redom... Prvo da vidimo šta je problem?


Neka se srame one jajare koje su ga pljuvale iza ledja a predstavljale se kao da su mu drugari!!!
Sramota!!!



....pljuvali su ga iza ledja a danas ga kao zale!
Da ne pricam o nabacivanju inspekcije!!!
Cinicne jajare...nek vas je sramota!



Dakle, za sada je problem u tome što su ga neki pljuvali iza leđa mada se ne kaže ko je to radio i zašto bi ga neko pljuvao. Pominju se jajare, dakle u pitanju je više ljudi. Ko su ti ljudi i šta su uradili? Razumem da neće neko da kaže imena ali bar da znamo šta su radili da zasluže ovaj epitet. Napominjem da je u pitanju više ljudi!


Znam pouzdano od Djapa za tu prijavu protiv njega i ko ga je prijavio.Ali mi samo nije jasno zasto je taj mislio da mu je Djapo konkurencija kad on nije ziveo od prodaje zivotinja?!Za razliku od te osobe.Poenta je da su mu ljudi zavideli i nista vise.Nazalost,Predraga vise nema,a mozda sto je jos zalije ljudi kao sto je on bio.Jer vecina vas se pretvorila samo u pare i nista vise.Mogu samo na kraju reci da mi je bila velika cast sto sam poznavao poslednjeg coveka u ovoj zemlji!
JEDAN JE EL DJAPO

Evo ovde se pominje i ta prijava i u ovom slučaju je u pitanju jedna osoba. Da li je to ista osoba koja se ubraja u gore-pomenute jajare ili je ovo nezavisno od toga? Ako jeste, onda imamo minimum tri osobe do sada sa različitim grehovima.


Nepotrebno je navoditi imena jer kako vidim stizu mu i naslednici na ovom forumu.Koji ce ga ubrzo i prestici sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!


Sve je vise jajara koji vide samo novac u tome a sve ce uraditi da bi dobili koju susku vise u džepu!
Znamo svi da Djapo nije bio diler i da je to drzao iz ljubavi a oni koji su mu bili zavidni i koji su mu pravili zvrcke neka to nose cijeli zivot na dusi!
Nikada nece biti kao on...nikada!!!


Ovde imamo naslednike osobe koja ga je prijavila valjda i ne znamo da li je to vezano za one gore-pomenute ali opet množina. Dakle dolazimo do minimuma od pet ljudi ukoliko to nisu oni gore-pomenuti. Ovde se već iznosi i podatak da prodaju crkotine dakle prodavci?!? Prodavci koji su naslednici nekog prodavca koji je prijavio Đapu? Na prste se mogu nabrojati prodavci zmija na ovom našem prostoru koji redovno imaju nešto u ponudi. Peđa, Žarko, Kimo i Sinbad. To su redovni i još par njih koji povremeno imaju. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio postavljanjem u sekciju prodavaca sa privremenom prodajom zmija.


"sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!"

Ja znam par ljudi koji prodaju zivotinje...Kimo,Homer i jos neki... ak Kimu i Homera NIKAKO ne mogu staviti u tabor jajara,zato sto su uvijek ispali prema meni korektni i uvijek se drugarski ponasali al nalijetao sam i na ljude koji bi se j***li za 10din,e za takve ljude je onaj Saletov post!


Dakel, ode i Kimo iz liste? Ostali su Peđa, Žarko i Sinbad? Da li je to glavni i naslednici? Ako nije, nema ko drugi. Do sada su prozvani prodavci zmija i to jedan i naslednici a ima ih ukupno troje. Da li smo otkrili nešto ili ima prodavaca koji ne prodaju preko foruma pa zato ne znam za njih (a ovde su)?


A to da je otisao tamo jer mu je bilo bolje je jedna strana a druga jer nekima je smetao pa su mu brisali postove itd..

Sada imamo i brisanje postova od strane ljudi kojima je smetao? Jedini ljudi koji su brisali postove ovde su Marko, Nenad i ja. Marko i ja ne poznajemo Đapu, nikada nismo imali kontakte sa njim sem par poruka preko foruma, ne držimo zmije i nikada nas one nisu ni interesovale. Takođe, Ni Marko ni ja nikada ništa nismo prodavali. Čak ni neku svoju tarantulu tako da ostaje Nenad. Nenad je bio Đapov kućni prijatelj i takođe nije bio prodavac a takođe je i čovek koji je prvi prijavljen. Bez obzira, ovde se očigledno misli na njega i na još nekoga jer je u pitanju množina ali ja ne znam ko bi to mogao da bude. Takođe, po potrebi, koga baš interesuje može da dobije sve Đapine obrisane postove (ima ih nekoliko), čisto da vidi šta je to pokušano da se ukloni (a nema ništa, obrisane su samo neki postovi koji nemaju veze sa temema u kojima su bili). Čak i da se na Nenada misli, to je samo dokaz da ljudi koji se pominju u prvim postovima nisu i oni koji su ga prijavili jer je Nenad bio prijavljen. Dakle, imamo za sada dve prozvane grupe?

Kažem vam, ja jako dobro poznajem i situaciju i većinu ljudi u ovoj priči. Trebalo mi je preko sat vremena pažljivog čitanja da uopšte pohvatam šta se ovde iznosi od optužbi. I to samo ovako uopšteno, o čemu se zaista radi ja i dalje nemam predstavu a situaciju poznajem bolje i duže od 90% ljudi koji posećuju ovaj forum. Ovo čisto da neko ko čita i kome ništa nije jasno ne pomisli da ovde ima toliko mnogo tajni koje znaju upućeniji ljudi... - nema! Nemamo pojma o čemu se ovde priča.


Da pređemo sada na ono što ja znam. Troje ljudi je prijavljeno, s tim da sam za prijavu protiv Đape sada prvi put čuo. Nenad je prvi a posle njega Celav. Kada je Nenad prijavljen, obrisane su mnoge fotografije ljudi koji su se slikali sa otrovnicama uglavnom Nenada i Đape da se ne bi izlagali daljem riziku (Nenadova prijava je sadržala odštampane teme sa foruma sa sve fotografijama Nenada sa zmijama).

Celav je prijavljen i on je jasno rekao da sumnja na Peđu. Svaka čast na tome! Izneo je svoje razloge zašto tako misli pa svi možete da pročitate. Naknadno smo saznali da je i Đapo imao neku prijavu...

E sad, da ne ulazim u priču oko Celava, Đapo i Peđa su bili jako dobri jedan sa drugim. Imali su različita interesovanja tako da nisu bili konkurencija jer jedan drži otrovnice i ne prodaje a drugi je odgajivač neotrovnih zmija. Peđa nije prijavio Đapu a ni Nenada. Dakle, imamo li više prijavljivača?

Većina tih priča su dobile krila nakon trećeg kolena koje ih je prepričavalo. Nije ovo prvi put da se prepričavaju priče. Mnoge su razjašnjene do sada (pogledajte stare postove, ima par takvih tema) a i Peđa se lepo javio kao i par ljudi koji su pomenuti pa možete sami pročitati. Uvek je lakše kada oni koji su direktno umešani kažu pravu verziju. Uglavnom se vidi da tu nikada ničega nije bilo sem ponekog nesporazuma koji je prepričavanjem otišao u potpuno drugom smeru. I javno da se zahvalim Celavu, Peđi, Maši, Dark2 i Helleni koji su lepo rekli šta su imali. Direktno i bez uvijanja. Kada bi svi tako, svega ovoga ne bi bilo.

Ovo je moja fina verzija, naročito jer, kako se ne bavim zmijama, cela situacija mene ne pogađa ali mislim da Velevski mnogo jasnije izražava stav velikog broja ljudi koji posečuju ovaj forum i bave se zmijama a to je da su na neki način svi oni prozvani (pošto se ne kaže ko se pljuje nego se pljuje redom) a čak i kada se to zanemari, ostaje taj gorak ukus da neko kaže da zna ko prijavljuje ljude sa zmijama (nezavisna priča od tzv jajara koji se pominju u prvim postovima ove teme) a neće da ih upozori.

Najgore od svega je, što sam naknadno čuo preko nekog petog lica za koga se sumnja da je prijavio Đapu (član koji se jako dugo nije pojavio na forumu, nije aktivan nikada bio i nije bio prodavac) te ne znam kako se iz te priče izrodilo sve ono gore.

Kao što rekoh, ja jako dobro poznajem prilike i glava me zabole od pokušaja da ukapiram o čemu se sve ovde priča. Svi koji ovo čitaju a ne kapiraju i misle da su negde nešto propustili - NISU!

Nezahvalna je ovo situacija, brisanje teme je poziv da joj se prida mističnosti i sigurno bi krenula priča o zataškavanju i pomaganju (videti početak teme), zaključavanje je nesvrsishodno jer onda tema gubi poentu, ništa nije rečeno a ne dozvoljava se da neko zaista i kaže o čemu se radi. Ostaje nam da se nadamo da će neko bar malo razjasniti stvari. Ako možemo nešto malo konkretnije od sada... ne imena, razumem da to niko neće, već samo da se razjasni šta su to svi oni koji su pomenuti u ovim postovima navodno uradili. Bar da znamo o čemu se priča... bilo bi nam svima mnogo jasnije.

Ko je sve pročitao - hvala.

Sinbad
28.05.12., 19:01
UH...
Ovde imamo naslednike osobe koja ga je prijavila valjda i ne znamo da li je to vezano za one gore-pomenute ali opet množina. Dakle dolazimo do minimuma od pet ljudi ukoliko to nisu oni gore-pomenuti. Ovde se već iznosi i podatak da prodaju crkotine dakle prodavci?!? Prodavci koji su naslednici nekog prodavca koji je prijavio Đapu? Na prste se mogu nabrojati prodavci zmija na ovom našem prostoru koji redovno imaju nešto u ponudi. Peđa, Žarko, Kimo i Sinbad. To su redovni i još par njih koji povremeno imaju. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio postavljanjem u sekciju prodavaca sa privremenom prodajom zmija.



Dakel, ode i Kimo iz liste? Ostali su Peđa, Žarko i Sinbad? Da li je to glavni i naslednici? Ako nije, nema ko drugi. Do sada su prozvani prodavci zmija i to jedan i naslednici a ima ih ukupno troje. Da li smo otkrili nešto ili ima prodavaca koji ne prodaju preko foruma pa zato ne znam za njih (a ovde su)?

Da razjasnimo ovo...

Pozivam sve koje misle da sam ja jajara , da sam nekoga prevario , da sam nekome prodao "crkotinu" , da ga nisam saslusao ili nisam dao savet i odgovorio na svako postavljeno pitanje i na forumu i preko tel. ili drugo lose iskustvo samnom !

Neka se jave oni koji su poslovali samnom i neka iznesu svoj stav o ovome !

Geni
28.05.12., 19:21
Pa o tome i pricam, iz tih pljuvačina ispada da ste ti, Pedja i žarko u pitanju. Bar iz onoga sto se do sada reklo. Sto se onda lepo ne kaže? Ovako ispada da su svi prodavci jajare a to stvarno nije u redu. Neka onaj ko je tu optužbu izneo kaže zašto tako misli a ne da se ti braniš!

Najlakše je reći da su svi jajare (a tek što ne znam ni šta ta reč znači u ovom kontekstu) a kada se neko nađe prozvanim, da se kaže "E pa nisam na tebe mislio". Ne ide to tako, bar ne bi trebalo. Ja sam dugo razmišljao i ako odbacimo Kima, jasno sam pročitao da je rečeno da je:


Nepotrebno je navoditi imena jer kako vidim stizu mu i naslednici na ovom forumu.Koji ce ga ubrzo i prestici sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!

Jedan i naslednici. Ja ne znam nikakve prodavce sem Peđe, Žarka i Sinbada i ovaj tekst doživljavam kao da je upućen njima. Jako bi voleo da znam šta je svaki od njih skrivio jer evo gore lepo Sinbad napisa da svako ko tako misli o njemu to javno napiše. Ja ne znam da je on ikoga izradio i ajde da ako se već čovek napljuje da s ei napiše zašto i šta je uradio.

Sinbad
28.05.12., 19:39
Zato i jesam to napisao , da se razjasni vec jednom bar taj deo .

Geni
28.05.12., 20:41
Naravno! Napljuvana gomila ljudi ni krivih ni dužnih. Šta će članovi da pomisle kada trebaju da kupe neku životinju od prodavaca sa ovog foruma? Ako nekoga za nešto optužujemo, osnovni red je da to javno kažemo da bi čovek mogao da se odbrani a ne da uvijemo celu stvar u neku kao anonimnost gde su ljudi izvređani a nikome se ime nije pomenulo pa se pravimo da je to u redu. Nije!

Da ne pomisli neko da sam besan na nekoga ili tako nešto nego ja stvarno ne znam o čemu se priča i ovo sam ja izveo iz dosadašnjih postova u ovoj temi. Mislim da sličan utisak imaju i drugi članovi.

Bilo bi lepo da malo više saznamo o čemu se ovde radi.

Borko
28.05.12., 20:57
O cemu se radi...
Radi se o tome da je dosta ljudi sa foruma culo ko prijavljuje al nece niko da nekog stavlja na crnu listu samo zato sto je culo od nekoga!
Te price kruze vec sto godina al se cuti.
Potpuno ih razumijem zasto cute,zato sto i ja cutim iz istog razloga.
Ne zbog straha il neke koristi (bar ja) vec zbog dokaza.

Meni samo nije jasno zasto se drugi ljudi cimaju ako sami znaju da su ok sa svima i da nikom nista ne smijestaju a pri tom niko nije napisao njihovo ime.

Satyr
28.05.12., 21:41
pa bolje je reći na koga se sumnja, pa ako taj "krivac" nije kriv, on će lepo reći ko je u pitanju, kao što je za Peđu bilo, kraj priče.

Geni
28.05.12., 22:14
Ajde da sada pustimo prijavljivača. nema veze, neka on ostane po strani. Nije ni bitan.

Ajmo da rešimo ko su ovi:


Nepotrebno je navoditi imena jer kako vidim stizu mu i naslednici na ovom forumu.Koji ce ga ubrzo i prestici sto se tice jajarenja,nadom za lakom zaradom,prodavanjem crkotina i prodavanjem d..eta za dinar!


Sve je vise jajara koji vide samo novac u tome a sve ce uraditi da bi dobili koju susku vise u džepu!
Znamo svi da Djapo nije bio diler i da je to drzao iz ljubavi a oni koji su mu bili zavidni i koji su mu pravili zvrcke neka to nose cijeli zivot na dusi!
Nikada nece biti kao on...nikada!!!

Čak ni ne mora ko su oni nego šta su uradili. To je pitanje. Jasno ste naveli nekoliko ljudi >=3 koje ste prozvali jajarama a ni reč o tome šta su uradili. Ajmo bar to da rešimo. Prijavljivač neka ostane po strani, nije ni bitan. Ko su te jajare i zašto su jajare? Ako nema ko su, bar šta su skrivili. Eto toliko.

Luka 94.
28.05.12., 22:55
Borko,u svakom svom postu si rekao jednu te istu stvar.

I jos nesto...
Kada sumnjam u skoli da mi je netko od prijatelja uzeo gumicu,pitam ga (u ovom slucaju ''optuzim ga''),a
on ce reci sta ima za rec (ja mu mogu i ne moram vjerovati) ili mi vrati gumicu ako ju je uzeo (prizna).

Nadam se da razumijete sto sam htio reci..

Borko
29.05.12., 00:25
Satyr:
Pa zar mislis da bi taj neko ako bi ga ja imenovao,rekao "Da ja sam drukao" ?
Gluposti...kako da se dokaze da je taj kriv?

Geni:
To sto sam rekao za jajare i dalje stojim iza toga!
Jer kad sa nekim mjenjas tarantule (a on insistira da mu kazes dal je zenka,vjerovatno zbog zarade il ko zna cega)
a ti (u ovom slucaju ja) ne znas pa mu kazes da ne znas pol al da zbog toga dajes dve iste tarantule (po cijeni jedne) u zamjenu za jednu zenku H.maculatu.
-Znaci ako hoces da das zenku maculate za dva cyanopubenscens-a kojima se ne zna pol ok. a ako ti se ne rizikuje da ne izrastu u muzijake onda se ne mijenjas jer neces da rizikujes....zar ne?.-
Medjutim....posto ne mozes da se nadjes sa osobom (zbog kratkog vremena i posla) pa iskombinujes da to uradi mjesto tebe devojka.
Znaci najprostije preuzimanje robe...ona da dve kutijice a uzme jednu...i to je to.
I na kraju ti donese muzijaka i to bez jedne noge!
Htjeo sam da ga pitam da mi vrati tarantule a ja njemu muzijaka maculate i da ga usput castim zbog korektne saradnje al se vise nije javljao.
To se meni desilo prije jedno 3god...ne sjecam se tacno datuma!

Luka94:
Te skolske optuzbe sam davno prevazisao al ajd...objasnicu ti.
Da neko tebi uzme tu gumicu,i sad ti meni,onako dok smo isli iz skole kroz pricu kazes da mislis da ti je Pera Peric uzeo gumicu al nemas dokaze,nisi ga vidio.
Sto bi ja onda morao da vicem pred cijelim razredom da je Pera Peric Luki ukrao gumicu?

Igor Velevski
29.05.12., 05:41
Ne! Ali ces da kazes da se SUMNJA da je Pera Peric ukrao gumicu, a to nije presuda. Ako kazem da sumljam da je Pera Peric ukrao, onda on nema pravo da mene tuzi, jer ja samo sumnjam i pri tome jos kazem da nemam dokaze, ali sumnjam. E sad ovakvo stanje samo po sebi nije znacajno, ALI ako se jave jos nekoliko ljudi ili decaka koje kazu da isto SUMNJAJU u Pera Peric, e to je vec druga stvar. Ovo nije sud, da se Pera Peric sudi zato sto je ukrao gumicu, ali zato svako ce da ima pravo da razmisli zasto toliko sumnju SAMO na Peru, od toliko ljudi! Imak tu nesto smrdi, jer nije moguce da bas svi sumnjaju u nevinu licnost! To je ono sto ili ne shvatas ili neces da shvatis! Geni je sve lepo prostudirao, objasnio i protumacio, a isti odgovori cak i njega teraju da se ponavlja i da udje u taj zacarani krug gde se stvari ponavlaju, a sve je prazno, bezveze i izlisno! Evo imam jedan predlog, da se prekrati sumnja u svakoga i toliko ljudi da se stavljaju u neprijatnu situaciju ni krivi ni duzni (jer jasno je sad da u svakoga sumljamo) i da se bar malo konkretizira tema, svako ko zna nesto o nekome ili sumnja (ovo nije optuzba, vec sumnja) i naravno da da objasnjenje i razlog zasto sumnja (kao Celav), neka otvori novi nalog iz nekog internet kafea i neka napise sve sto mu lezi na dusu! Da se pisu ovakve postove koje je Geni citirao nekoliko puta, to govori da stvarno nekome ovo lezi i to debelo na dusu! Dakle, ako se slazete i zelite kako kazete, da olaksate svoju dusu, ovih dana da ocekujemo novi ili novih naloga(profila) samo za jednu upotrebu koji ce da kazu jasno i glasno imena u koga sumljaju i zasto, a ostali clanovi koji pojma nemaju , a zele da znaju neka oforme svoje misljenje! Mislim da na ovaj nacin ova tema moze da da neki rezultat i da se stavi neki kraj ovog zacaranog kruga!

Geni
29.05.12., 08:51
Upravo tako. Sve ovo ide u krug i ništa se ne dešava. Borko, ti si imao negativno iskustvo sa jednim članom prilikom menjanja tarantula pre tri godine i zbog toga si sve prodavce sa foruma nekoliko puta nazvao jajarama (prilično teška reč) i to upoređujući ih sa čovekom koji nije prodava a ni držao tarantule. To meni nije jasno... Zašto?!? Da li je i Sale78 imao jedno negativno iskustvo sa npr. kupovinom fobasa pre par godina pa prozva sve prodavce jajarama (i to naslednicima nekoga ko je nešto uradio Đapu)? Ništa meni ovde nije jasno. Ajde što meni nije jasno, i ne mora da mi bude jasno ali je to što ste uradili (ako sale78 nema konkretniji primer) užasno ružno spram ljudi koje ste prozvali. Sinbad se javio i sam, ja sa njim nikada nisam bio u kontaktu i ne poznajme čoveka ali mi je Žarko jako drobar prijatelj i lično mi jako smeta kada ste da vas dvojca izvređali na ovom forumu. Reći celoj grupi ljudi da su jajare bez ikakvog raloga je strašno.

A tek da mi neko objasni kakve ovo veze ima sa Đapom...

crow
29.05.12., 12:58
ovo sve je krenulo od mene i zelim da se ogradim...na pocetku sam samo izrazio zaljenje zbog cinjenice da tako malo ljudi na ovom forumu zali DJapu ali sam skontao da ga je isto toliko malo ljudi ovde poznavalo tako da se izvinjavam jer sam to napisao u jako potresnom momentu za mene.Sad ovi koji ga nisu poznavali imali su priliku da vide fotografije njegovih zmija i mogli su da shvate kakvog je teraristu ovaj forum izgubio!!...sto se tice prodavaca nikog nisam spomenuo a nemam ni neke vece zamerke.

Geni
29.05.12., 13:07
Nisam tebe zato ni citirao vezano za te prozivke, to su rekli sale78 i Borko. I ni tu ja ne pokušavam da teram mak na konac, čak sam i razmišljao da li da uopšte to potežem u ovakvoj temi ali su izrečene teške stvari bez ikakvih objašnjenja i bez (koliko mogu da vidim) ikakve veze sa Đapom. Ti si samo pomenu da je nekim smetao i da su mu zato brisali postove što ne znam o čemu se radi i rad sam da ti dam uvid u sve njegove obrisane postove da i sam vidiš da tu nema nikakve istine a i ne znam kome bi smetao ko je imao mogučnost da mu briše postove a i uopšte.

crow
29.05.12., 13:25
samo znam da mi je on rekao da je otisao sa foruma jer su mu brisani postovi...navodno nekome se nisu svidjale neke njegove sale. Toliko znam

Geni
29.05.12., 13:31
Ajmo na pp...

Borko
29.05.12., 14:53
Cekaj Geni brate!
Nisam ja rekao da su SVI prodavci sa foruma jajare...da sam to rekao onda bi se u to ubrajali i oni ljudi kod kojih ja kupujem.
Ja to nikad nebi izjavio zato sto preko foruma i ja kupujem i ne mogu da ocrnim sve ljude na forumu niti sam.
Molim te nemoj da mi stavljas rijeci u usta da sam SVE prodavce nazvao jajarama.
Kako ja mogu da nazovem jajarom neke ljude koje ni ne poznajem a javili su se u ovoj temi...npr Sinbad.
Koliko se sjecam nikad od njega nisam nista kupovao i zasto bi njega nazivao jajarom?!
Al ti kad napises da sam rekao da sve prodavce nazivam jajarama znaci da se tu ubraja i Sinbad i ovi ljudi kod kojih ja uzimam i bilo ko drugi!
Molim te nemoj to da radis,necu da kasnije bude da sam rekao da su "svi prodavci sa foruma jajare" !

Rekao sam za jajare al nisam rekao da su SVI sa foruma jajare!
A to je velika razlika!
Pa neki ljudi sa foruma su mi i prijatelji....zar bi ih nazivao jajarama?

I nisam imao jedno lose iskustvo vec 3...al to i nije bitno,jer to i nema veze sa forumom vec sa tim pojedincima koji su eto preko foruma stupili u kontakt sa mnom il ja sa njima.


E da zaboravih...
Ovo sto je Crow zadnje napisao...to je i meni Djapo pricao.
Cisto samo da potvrdim da ne ispadne da samo Crow ima neku teoriju o odlasku Djape sa foruma.
Pretpostavljam da znamo iste price.

Geni
29.05.12., 15:00
Pa što onda to i ne kažeš? Ja ZNAM da nisi mislio da su svi prodavci jajare ali si tako rekao i još si sve to nekako povezao sa Đapom i oduzimanjem zmija što nema veze. AJ samo samo izvlačio zaključke iz onoga što si ti rekao a ne iz onoga što si ti mislio. Eno ti i ostali su isto to shvatili pa čak se i sinbad našao prozvanim. I ja sam tako shvatio. Niko sinbada nije nagovorio da se nađe prozvanim već je činjenica da si ti tako sročio svoje postove da si sve prozvao. Saada kažeš da to nisi mislio? Pa lepo onda reci šta jesi mislio i neće biti ovakvih problema. Lepo sam izvukao citate šta si rekao pa vidi i sam. Misli ne možemo da čitamo.

Napiši lepo šta misliš i nema problema, ovako si isprozivao gomilu poštenih ljudi.

Borko
29.05.12., 15:28
Geni:
Druze....ja koliko znam nigdje nisam napisao da su svi prodavci sa foruma jajare tako da je malo bzvz da ti kao administrator napises da sam to rekao.

U ovoj temi se Sinbad nasao prozvanim zato sto si ga ti pomenuo a ne zbog mojih postova.
Tvoj post: (Na prste se mogu nabrojati prodavci zmija na ovom našem prostoru koji redovno imaju nešto u ponudi. Peđa, Žarko, Kimo i Sinbad.)
Cak te je i citirao...jer sam ti si mu pomenuo ime i svrstao ga u ljude koji bi navodno mogli da drukaju tj koji prodaju/drze zmije.
Decko se vjerovatno nebi ni javljao kao prozvan da ti nisi pomenuo njega kao potencialnog!
Zato se i javio i rekao da ako neko ima nesto protiv njega nek kaze javno.
Sto to Sinbad nije napisao ranije vec odmah poslije tvog posta?
Znaci nije se nasao prozvanim (posto vjerovatno posluje normalno i korektno) od mojih postova vec kad si mu ti pomenuo ime....zato se i javio odmah i trazio da se javi bilo ko ako je nekoza "zavrnuo"

Geni
29.05.12., 15:34
Pitaj ga onda, hteo je da se javi i ranije i nisam ga ja podstakao. Mislim, nema ni veze, ako ti misliš da je u redu da onako komentarišeš a da posle tvrdiš da nisi ni na koga mislio i da svi koji su se pobunili su to uradili jer sam ih ja nagovorio, neka ti bude. Povlačim se. Svi mogu da pročitaju i šta si ti napisao i šta sam ja napisao pa neka svako čita to kako želi.

Borko
29.05.12., 15:43
Imam utisak da mislis kao da ciljam da si ti nagovorio Simbada da se javi.
Ja sam rekao da se on javio nakon toga sto si ti u komentarima pomenuo njegovo ime i stavio ga kao potencialnog.

Naravno....svi mogu da procitaju.
Ja sam sto puta citao svoje postove i ni u jednom nema da sam rekao DA SU SVI prodavci sa foruma jajare.
A ti si rekao da sam sve nazvao jajarama.
Jedino to sam ti zamjerio.

nenad
29.05.12., 16:02
samo znam da mi je on rekao da je otisao sa foruma jer su mu brisani postovi...navodno nekome se nisu svidjale neke njegove sale. Toliko znam

Zaboli me glava kad se ponovo pomene priča o brisanju postova. Od prvog dana foruma brišu se postovi koji nemaju veze sa temom, koji su glupiranje u ozbiljnoj temi, koji se mogu doživeti kao uvredljivi. Tako su Geni i Miljan osmislili forum i kad su pozvali nas moderatore da se pridružimo, svi smo se prihvatili tog posla. Prvih godina vrlo striktno smo se pridržavali tog pravila i redovno sve čistili. Rezultat je bio stručan i pregledan forum, koji su svi hvalili. Danas se svi žale kako je forum izgubio na kvalitetu, između ostalog, jer ga guše nepotrebni postovi. Dakle, od prvog dana se brišu postovi za koje je procenjeno da im nije tu mesto, i totalno nije bitno KO ih je napisao, nego ŠTA je napisao. Ja sam obrisao nekoliko spornih Đapnih postova posle čega se on uvredio i napustio forum. Svi ti postovi i dalje postoje sačuvani u bazi foruma, i nijedan nema nikakve veze sa teraristikom, već su u pitanju šale koje bi neko mogao da shvati uvredljivo. Kada se on požalio na forumu zbog brisanja, i kada mu se još par ljudi pridružilo u kritikama, a posebno kada je rešio da zbog toga napusti forum, ja sam napustio mesto moderatora. I evo, sad čujem tračeve da je otišao zato što je neko imao nešto protiv njega pa mu brisao postove. Ja sam se tada aktivno družio sa njim, i ne vidim zašto bih imao razloga da teram jednog od najvećih terarista sa foruma. Đapo me je posle toga zvao i rekao da nije napustio forum zbog mene, da mu je jasno da forum ima takva striktna pravila, da se njemu ta pravila ne sviđaju, i da će zbog toga otići. Ubeđivao me je da se vratim u moderaciju, i čak nudio jednu zmiju na poklon da se iskupi, jer se osećao odgovornim što sam otišao. Naravno, takav poklon nisam prihvatio, niti sam ga krivio, jednostavno mi je dozlogrdila cela situacija Nemam nikakvu potvrdu za vas da se stvarno ovako odigrala priča, ali se kunem da jeste. Zato se jako iznerviram kad čujem priču da je navodno neko imao nešto protiv njega pa mu brisao postove. Posle svega toga Đapo se vratio na forum pod nikom Sepp i povremeno nastavio da piše, a ja sam se posle godinu i više vratio u moderatore kako bih pomogao Geniju i Marku koji su ostali sami da uređuju forum.
Do sada sam obrisao gomilu svojih postova, da li to znači da imam i nešto protiv sebe? Brisao sam postove i svojim drugarima, a imam baš mnogo drugova terarista, pa to ne znači da imam nešto protiv njih. S druge strane, kao i svi, i ja imam ponekog na forumu ko mi ide na živce, iz nekih razloga, pa takvim osobama nikad nisam brisao postove jer nije bilo nikakve potrebe. Stvarno me iznervira kad me neko proziva bez razloga, a posebno u ovakvoj situaciji kad je čovek poginuo.

Igor Velevski
29.05.12., 16:13
"Izvini molim te,nije tebi bilo namjenjeno vec nekim drugim ljudima,prepoznace se oni.
Morao sam da kazem jer mi je krivo....pljuvali su ga iza ledja a danas ga kao zale!
Da ne pricam o nabacivanju inspekcije
Cinicne jajare...nek vas je sramota!
Niste mu ni do koljena!"

"Kad nije imao mogucnosti ovdje da predstavlja svoju ljubav prema zmijama otisao je na akvarij net!
Odavde je otisao zbog zlih jezika
Neka se srame one jajare koje su ga pljuvale iza ledja a predstavljale se kao da su mu drugari"

"Tacno Sale...
I ja sam upoznat sa tom prijavom protiv njega...i meni je pricao!
Totalno si u pravu!
Podrzavam svako slovo koje si napisao!
Sve je vise jajara koji vide samo novac u tome a sve ce uraditi da bi dobili koju susku vise u džepu!
Znamo svi da Djapo nije bio diler i da je to drzao iz ljubavi a oni koji su mu bili zavidni i koji su mu pravili zvrcke neka to nose cijeli zivot na dusi!
Nikada nece biti kao on...nikada"

........................i ocekujes da svi mi kao clanovi, a posebno Simbad, Pedja, Zarko, Kimo, da znamo na koga si mislio, da smo vidoviti ili da gledamo u pasulj??? Druze, ovako kako si se ti proizneo STAVLJAS SVE U ISTI KOS! Od ovoga niko ne moze da sazna na koga NISI mislio i koji su ti prijatelji, pa ih zato ne nazivas tako! Postenije bi bilo da stavis u zagradu i na kazes "iskljucak su Simbad, Pera, Zdera, Popaj" i t.d. ! Ovako kako je, stvarno je glupo da pomislis da neko moze da shvati od koga si ti uzimao zivotinje, ko ti je prijatelj i na koga ti nikako nisi mislio!

Borko
29.05.12., 16:36
Pa druze...sta da ti kazem.
Sta ja mogu ako ti izjednacavas "namjenjeno nekim drugim ljudima - sa - svi ljudi na ovom forumu"
Mogu i ja da shvacam sta hocu i sta meni odgovara.
Uostalom...sto se Kimo nije javio il sto me nije zvao na mob da me pita sto ga porzivam.
Zato sto se nije nasao prozvanim jer zna da je sa mnom uvijek bio korektan i da je uvijek sve bilo u redu.
Nisam nikada nazvao sve ljude sa foruma jajarama....a to sto ti tako shvacas to je tvoj problem a ne moj.
Stalno potenciras da kazem za koga sam cuo da druka.
Necu to nikad reci javno (bar dok ne budem imao dokaze)
Uostalom ima onih koji su javno rekli da su 99% sigurni ko je ta osoba...nek oni kazu,sto bi ja govorio koji sam samo cuo.

Igor Velevski
29.05.12., 17:15
Druze ili ti nemozes da shvatis ili se samo tako pretstavljas! Svako zna o sebi dali je nekog pljuvao Djapu ili prijavljivao bilo koga, pa tako i Kimo zna o sebi sta je radio, ali pravi problem je sto ne znaju drugi, pa sumnjaju u njega, jer TI nisi se na pocetku, kad si pljuvao i vredjao, ogradio od njega, a to sto se ne javlja, veruj mi da odbija na gluposti i nece da se verovatno zamara sa praznom temom koja je otvorena samo za pljuvanje i vredjanje nepoznatog heroja!....i u pravu je, vidim da sam se i ja ovde nasao i kajem se zbog toga! To je jedno, a drugo je: "Stalno potenciras da kazem za koga sam cuo da druka.
Necu to nikad reci javno (bar dok ne budem imao dokaze)".....sta onda pises prazne postove i pljujes po nekoga koga neces da ga kazes. Kao prvo da pljujes nekog, a da neces da kazes koga pljujes (kako i sam kazes, pljujes po nekoga o kome nemas dokaze...i to je diskutabilno i vrlo pokvareno), to je totalno nekulturno i sta onda covece pises uopste u ovoj temu, pa ajde da svi kao tebe pljujemo nekoga za koga nemamo dokaze i koje necemo da odamo...na sta to lici????? Da bi izrazio veliku zalost za Dzapu i da svi vide kako ti je tesko pao gubitak Dzapa i pljujes ljude o kojima nemas dokaze kako bi se pretstavio da si jako fer i pravedan covek i da ne mozes da trpis takvu nepravdu. Epa pretstavio si se na najbolji moguci nacin, da se Simbad i njemu slici osecaju prozvani da se tu pravdaju....! U ostalom, svako cita ovde tvoje postove, pa neka proceni kakav si ti borac za pravdu i kako ne mozes da trpis nepravdu!
"Uostalom ima onih koji su javno rekli da su 99% sigurni ko je ta osoba...nek oni kazu,sto bi ja govorio koji sam samo cuo." - SAMO CUO i pljujes ljude ili coveka i vredjas ga jajarom????? Nemam komentara!!!! ...a gde su sad svi ti koji kako kazes su 99% sigurni??? Cute??? pljuvali vredjali i sad cute!!! BRAVO veliki borci za pravdu, veliki postivaoci Djapa! Pitam se sta li bi Dzapo rekao na sve ovo!!!

Celav
29.05.12., 17:38
Sa mojim postom ovo je 96. post u ovoj temi, a ti ih borko u ovoj istoj temi imas 40. Ni u jednom nista konkretno nisi rekao i samo vrtis jedno isto. Okani se vise ove teme ako nemas nista pametno da kazes, a nemas i pusti ljude koji imaju da kazu sta imaju. Ako ti je bitno da nakupis sto vise postova da bi ti ispod nika pisalo ''zagrizeni ljubitelj egzoticnih zivotinja'' onda otvori sebi novu temu i dopisuj se sam sa sobom koliko god hoces.

Borko
29.05.12., 18:02
Hahahahaha :D
Igore...ti bas umijes da me nasmijes :D :D :D

Sto se tice Kime...da si citao moje postove procitao bi da sam licno za njega rekao da NE spada u tabor jajara.
Al ima vremena...procitaces ako te ne bude mrzilo ;)

A to sto pljujem po jajarama...pljujem zato sto sam i ja bio "izradjen" od nekih.
Naravno....nekima sam uzeo za zlo a nekima ne.
Neko je htjeo da zaradi na brzinu a neko jednostavno ne konta sta znaci kupoprodaja!

A to...sto se neko nasao prozvanim zbog mojih postova...to je licno njegova stvar...to sto se mozda pronasao u mojim recenicama.
Naravno osim Simbada koji se nasao prozvanim onda kad ga je Geni oznacio kao jednog od cetvorke koji prodaju/drze zmije.

A to da se dokazujem koliko mi je tesko zbog Djape nema potrebe.
Jako malo od vas je i znalo da sam se druzio sa njim a moze se primjetiti da i ja sam nisam nikad ni hvalisao kako sam dobar sa njim il tome nesto slicno.
To sto smo ja i on bili prijatelji ne moram nikom da dokazujem il bilo sta,to je moja stvar.
Tako da nemam potrebe da se sad nesto dokazujem da sam ovo il ono,da mi je zao il ne.

Na forumu su i prate ti ljudi koji su 99% sigurni...a sto cute to treba njih pitati.

Celav:
Postovi ovdje se ne ubrajaju tako da ti ne pije vodu to za zagrizeni ljubitelj zivotinja ;)
Ja na forumu nisam vec dugo aktiva (izuzev ovod od Djapine pogibije)
Tako da sto se tice tog ranga bas me i briga za cin na forumu.

loshme10
29.05.12., 18:05
Mislim da je uprkos onome sto je Geni rekao da ne treba da se brise da ne bi ispalo da se nesto krije i neko stiti, ipak najbolje da se cela ova tema obrise! Jer jedino sto ste do sada uspeli je da se raspravljate, optuzujete i svadjate izmedju sebe, nista dobro se nije izrodilo iz toga! Culi smo optuzbe, pljuvanje, pa i vredjanje a nismo odmakli ni korak od pocetka(osim sto je Celav napisao konkretno sta ima i to je to). Svi pucaju iz praznih puski i ne pominju imena i po meni je potpuno opravdano sto se neki bune - ako optuzujes, ne mozes da optuzujes nekoga ili neke a da ne kazes ime ili bar situaciju... Moje misljenje je da treba odmah da se zavrsi sa ovim jer je evidentno da niko nista konkretno nece da kaze, samo mogu da padnu jos teze reci sto moze samo da odvede u dalja prepucavanja, svadje itd., i samo se nanosi steta, pre svega forumu a onda i pojedincima... Pozz!

KAMENI
29.05.12., 18:29
Hahahahaha :D
Igore...ti bas umijes da me nasmijes :D :D :D

Sto se tice Kime...da si citao moje postove procitao bi da sam licno za njega rekao da NE spada u tabor jajara.
Al ima vremena...procitaces ako te ne bude mrzilo ;)

A to sto pljujem po jajarama...pljujem zato sto sam i ja bio "izradjen" od nekih.
Naravno....nekima sam uzeo za zlo a nekima ne.
Neko je htjeo da zaradi na brzinu a neko jednostavno ne konta sta znaci kupoprodaja!

A to...sto se neko nasao prozvanim zbog mojih postova...to je licno njegova stvar...to sto se mozda pronasao u mojim recenicama.
Naravno osim Simbada koji se nasao prozvanim onda kad ga je Geni oznacio kao jednog od cetvorke koji prodaju/drze zmije.

A to da se dokazujem koliko mi je tesko zbog Djape nema potrebe.
Jako malo od vas je i znalo da sam se druzio sa njim a moze se primjetiti da i ja sam nisam nikad ni hvalisao kako sam dobar sa njim il tome nesto slicno.
To sto smo ja i on bili prijatelji ne moram nikom da dokazujem il bilo sta,to je moja stvar.
Tako da nemam potrebe da se sad nesto dokazujem da sam ovo il ono,da mi je zao il ne.

Na forumu su i prate ti ljudi koji su 99% sigurni...a sto cute to treba njih pitati.

Celav:
Postovi ovdje se ne ubrajaju tako da ti ne pije vodu to za zagrizeni ljubitelj zivotinja ;)
Ja na forumu nisam vec dugo aktiva (izuzev ovod od Djapine pogibije)
Tako da sto se tice tog ranga bas me i briga za cin na forumu.
pa sto nam bar ne kazes ko je tebe #######.

Igor Velevski
29.05.12., 18:56
"A to sto pljujem po jajarama...pljujem zato sto sam i ja bio "izradjen" od nekih." .....i pises da nemas dokaze i nisi siguran, a da ima ljudi koji znaju bolje od tebe (99%)....SVASTA! Nema veze nemoj da ih kazes... kako je lepo da tebe covek za..be. On te ....., a ti cutis, milina! (naravno ovde sam cinican, jer ne vidim drugi nacin da ti objasnim da shvatis, a pokusao sam drugacije, shvatili su svi, samo ne i ti).

"A to...sto se neko nasao prozvanim zbog mojih postova...to je licno njegova stvar...to sto se mozda pronasao u mojim recenicama.
Naravno osim Simbada koji se nasao prozvanim onda kad ga je Geni oznacio kao jednog od cetvorke koji prodaju/drze zmije." ....... ma naravno to je njihova stvar, sto tebe da boli uvo za to kako ce nevini da se osecaju na tvoje vredjanje i pljuvanje, ti si borac za pravdu i na ovaj nacin hoces da se oduzis Dzapi! ...i naravno ti nisi nista opet kriv, sad ispada da je Geni kriv sto se Simbad, ni kriv ni duzan nasao prozvanim i sto nam je svima otvorio oci i rekao nesto sto niko ne zna, a to je, nekoliko imena koje se bave prodajom zivotinja! Ma svi su bre krivi i ja ne znam sta tu lupetaju, pored tvojih jako kulturnih, logicnih i konciznih i veoma znacajnih postova u ovoj temi!
...a to sto si pljuvao ljude, nazvao jajare od kojih neki su tebe obradili, a o ostalima nemas dokaze, ali zato vredjas i neces javno da ih kazes, za to nikom nista, jel tako? Znaci vredjanje i pljuvanje moze i kad nemas dokaze, samo ne moze da kazes na kome si mislio a za onima koje imas, koje su tebe licno "obradili" njih skrivas! Svaka cast!!!

Borko
29.05.12., 21:36
Opet dolazimo do toga da nisi citao sta se pisalo...al vise nema ni veze.
Kad sam rekao da nemam dokaze to je bilo za onog sto je prijavljivao...da si citao skontao bi,posto sam 100 puta rekao.
Ne,ja uopste ne osudjujem Genija al ispade da sam ja prozvao Simbada a ustvari se on javio kad je pomenut (ne od mene)
Kao i sto si rekao da se nisam ogradio i da sam Kimu isprozivao...sto nije tacno.Da si citao vidio bi.

Te ljude koji su me "izradili" nisam imenovao ni tih dana kad je to bilo aktuelno a da ih imenujem sad.
Mislim da nema smisla....nemam pojma ni dal su na forumu.

Ovo ovako moze da ide u nedogled.
Ja vise ne mogu da se nastavljam i da iznova pisem sta sam vec napisao i tome slicno.
Imam ja bogami pametnijeg posla....lijepo se povucem kao geni i bas me briga.

Pozdravljm vas sve......

Celav
29.05.12., 23:07
"A to sto pljujem po jajarama...pljujem zato sto sam i ja bio "izradjen" od nekih." .....i pises da nemas dokaze i nisi siguran, a da ima ljudi koji znaju bolje od tebe (99%)....SVASTA! Nema veze nemoj da ih kazes... kako je lepo da tebe covek za..be. On te ....., a ti cutis, milina! (naravno ovde sam cinican, jer ne vidim drugi nacin da ti objasnim da shvatis, a pokusao sam drugacije, shvatili su svi, samo ne i ti).

"A to...sto se neko nasao prozvanim zbog mojih postova...to je licno njegova stvar...to sto se mozda pronasao u mojim recenicama.
Naravno osim Simbada koji se nasao prozvanim onda kad ga je Geni oznacio kao jednog od cetvorke koji prodaju/drze zmije." ....... ma naravno to je njihova stvar, sto tebe da boli uvo za to kako ce nevini da se osecaju na tvoje vredjanje i pljuvanje, ti si borac za pravdu i na ovaj nacin hoces da se oduzis Dzapi! ...i naravno ti nisi nista opet kriv, sad ispada da je Geni kriv sto se Simbad, ni kriv ni duzan nasao prozvanim i sto nam je svima otvorio oci i rekao nesto sto niko ne zna, a to je, nekoliko imena koje se bave prodajom zivotinja! Ma svi su bre krivi i ja ne znam sta tu lupetaju, pored tvojih jako kulturnih, logicnih i konciznih i veoma znacajnih postova u ovoj temi!
...a to sto si pljuvao ljude, nazvao jajare od kojih neki su tebe obradili, a o ostalima nemas dokaze, ali zato vredjas i neces javno da ih kazes, za to nikom nista, jel tako? Znaci vredjanje i pljuvanje moze i kad nemas dokaze, samo ne moze da kazes na kome si mislio a za onima koje imas, koje su tebe licno "obradili" njih skrivas! Svaka cast!!!

Mislim da ne vredi nervirati se. Dzabe ti pises jedno kad on uporno vrti svoju praznu pricu.



Ovo ovako moze da ide u nedogled.
Ja vise ne mogu da se nastavljam i da iznova pisem sta sam vec napisao i tome slicno.
Imam ja bogami pametnijeg posla....lijepo se povucem kao geni i bas me briga.

Pozdravljm vas sve......

Ovo ti je najpametnije do sad sto si napisao :D Hvala puno na utrosenom vremenu ali nemoj vise. Pozz...

Sinbad
30.05.12., 00:19
Ne,ja uopste ne osudjujem Genija al ispade da sam ja prozvao Simbada a ustvari se on javio kad je pomenut (ne od mene)

Borko @
Nisi me direktno prozvao imenom i prezimenom (nick-om) ali sam se osetio prozvanim jer si od svih odgajivaca (prodavaca) samo Kima izbacio iz tog kruga jajara , nekazem da si to hteo ali je tako ispalo i kada je Geni sveo knjigu na 3 slova tj. na nas trojicu (Pedja , Zarko i ja) osetio sam potrebu da napisem moj predhodni post ( da se neponavljam opet ) .
Ne zelim da imam losu reputaciju i zbog novih i zbog starih clanova foruma jer mislim duuuugo da se bavim sa teraristikom a vreme ce pokazati ko sam , sta sam i koliko vredim a 99,9% sam siguran da nikoga nisam prevario sto se da i videti po mom radu do sada !!!

Ne mislim da je iko imao losu nameru , samo sam zeleo ovo da se razjasni !!!

Igor Velevski
30.05.12., 02:21
"Te ljude koji su me "izradili" nisam imenovao ni tih dana kad je to bilo aktuelno a da ih imenujem sad.
Mislim da nema smisla....nemam pojma ni dal su na forumu." ......pa naravno sto bi ih sad imenovao kad mogu jos nekoga da zaj..u! Nema zasto da ih imenujes, kad si ih ves ispljuvao i uvredio, a cak i ne znas dali su na forumu. Najbolje je da pljujes i da vredjas, a da ne kazes koga, jel tako?...super bar im daj sanse da obradjuju i dalje! A to sto vise neces da pises u ovoj temu, veruj mi, osetice se veeeelika praznina i nedostatak tvojih konciznih, logickih i pravednih postova u kojima stalno nesto novo moze svaki clan da nauci! Inicijator za ovu temu, onaj koji je otpoceo sad napusta temu, posle toliko iscrpnih odgovora.
Pravo da ti kazem svejedno je dali ces da pises ili ne, jer svaki tvoj post, evo pogledaj, je isti, a svaki novi kad vidim da si napisao, odma sam znao sta pises! Tako da druze kao sto kaze Celav bukvalno je svejedno, a mozda i najpamenije da vise u ovoj temi ne pises i da ne iritiras!