PDA

Pogledaj punu verziju : l.parahybana



Mage
15.05.12., 19:59
Pozdrav drugari i drugarice :D
Za par dana treba da mi stigne L.parahybana iz NS i sada me zanima nesto..dosta sam citao ali bolje da pitam i vas nego da mi se nesto lose dogodi sa njom
Ovo mi je inace prvi pauk

1) Po recima prodavca ona treba da stigne u razmeri od 2 cm! Gde da je drzim dok ne poraste i cime sve da je hranim do tada....
2)Dali treba da nabavim neke sijalice mozda posto je malo hladnjikavo u Pancevu...i gde da je stavim u odnosu na terarujum...
3)Sta treba sve da imam u terarijumu
4)i koliko treba cesto da je hranim
5) i na koliko se presvlaci..i kada da znam da treba da se presvuce..
Hvala svima na odgovorima! :)

Cold_Beer
15.05.12., 20:35
Pozdrav sugardjanine :) Trebao si prvo da se malo informises pre nego sto si odlucio a uzmes pauka,ali nema veze,tarantula nije teska za cuvanje..

1) Dobices je u kutijici verovatno koja ce joj biti dovoljna za cuvanje u njoj, dok ne poraste malo. Hrani je lateralisima,po meni je to najbolja hrana za manje i srednje tarantule,mozes joj davati i tenebrije, a kasnije fobase i dubie..
2) Vidi da je drzis u toploj prostoriji,to ce joj biti dovoljno toplo. Sijalica bas i nije preporucljiva za tarantule. Ako ti je bas hladno u prostoriji gde ce biti pauk,onda nabavi foliju grejac ili kabl grejac
3) Dok je mala nemoj nista da joj ubacujes u terarijum,potrebno je da za podlogu ima treset i da je malo nakvasen u jednom delu.
4) Hrani je 2 puta nedeljno,a kad poraste redje malo
5) Ucestalost presvlacenja zavisi od temperature,kolicine hrane i same jedinke,tako da to ne mogu da ti kazem sa sigurnoscu kad ce se presvuci. Dok su male cesce se presvlace,a kad porastu redje,recimo moja parahybana od 22-23 cm se nije presvukla preko godinu i nesto,a nece ni skoro kako stoje stvari

Nadam se da sam ti bar malo pomogao :)

Vlada 71
15.05.12., 20:38
Drzi je u nekoj maloj teglici 5X5X5 cm otprilike. Temperatura danju treba da bude 25 stepeni, nocu ne treba da bude ispod 20, to mozes da regulises spot sijalicom. Hrani je malim lateralisima. Za odrasle tarantule ja koristim terarijum 40X30X30, za podlogu je najbolji kokosov treset, stavi neko skroviste da moze da se sakrije. Krov je kod mene iz 3 dela jedan deo je mrezica za ventilaciju, na jednom delu se nalazi spot sijalica i treci je za dizanje. Hrani je jednom u 5 dana dok je mala, kad poraste jednom nedeljno. Nikad se ne zna kad ce da se presvuce, parahybane brzo rasu i velike su.

Mage
15.05.12., 21:11
hvala Cold Bear i Vlado.....:D
Posto je sada kisno pa se bojim da joj ne skodi...Kod mene je inace hladno uvek posto sam na hladnijoj strani kuce..:)
Kupicu ovih dana neke kutijice providne da bih je trzao sa kanije ,a za ventilaciju cu nekako da isecem rupe pa da ih napunim necim,snacicu se vec...:)
E sada jos da smislim kako lateralise da cuvam i valjda cu je odrzati u zivotu :)
Ako imate jos neke savete ili predloge rado cu ih saslusati..posto sam nov nov :) Nisam imao nikakve pauke ,cak ni one po coskovima sobe :)

hey-ho
15.05.12., 21:23
Hladni medo je uvek tu da pomogne :D

filipj97
15.05.12., 21:27
Lateralise drzis u posudi u kojoj ti dodju i ubacis povremeno malo jabuke tako ja radim i dugo se odrze.

Ager
15.05.12., 21:29
Pozdrav, i dobrodosao u "nas" svet! Ako si uzeo T od Kima, kako mislim da jesi, dobices je u maloj okrugloj kutijici u kojoj ce moci da sedi bar jos mesec dana, za tih mesec dana nabavi neku malo vecu kutijicu i onda je prebacuj. Lateralisi ili tenebrije - po mom misljenju sve jedno. Lateralisi su malo tezi za odrzavanje koliko ja znam, svi su mi pocrkali za 15 dana, a evo vec mesec dana uspesno cuvam tenebrije, sve sto ti je potrebno je da ubacis malo parce voca / povrca i miran si. E sad tvoj je izbor cime ces hraniti malisana.

Mage
15.05.12., 21:30
a jel bitno na kojoj temp ih drzim?Mislim dali treba da bude neka visoka ili mogu na sobnoj temperaturi?

Ager
15.05.12., 21:30
Na sobnoj ce biti sve ok. :) kad je zima mora biti malo toplije, ali sada ce leto pa si miran :)

Mage
15.05.12., 21:33
Iskreno ne znam od koga sam kupio :D
Znam da ima na FB NS exotic...pa pretpostavljam da je on :D
Hvala na zeljama...nadam se da cu uspeti da je odrzim posto planiram ili bolje Zelja mi je da nabavim i b.smithi! :)
ali sve je to otop potom..ni prvu jos nisam dobio :)

Ager
15.05.12., 21:37
Jeste, to je Momcilo. Niko se jos nije zadrzao na samo jednoj! Ja ovih dana ocekujem prinovu! Srecno sa malisanom, i nemoj zaboraviti da izbacis slike kada stigne! :)

Cold_Beer
16.05.12., 01:56
Hladni medo je uvek tu da pomogne :D

Pivo je u ptanju,a ne medved,ma nema veze,pogreši co'ek :)
@mage Ako nemas hrane javi se da ti dam nesto bubica za početak

hey-ho
16.05.12., 11:16
Pivo je u ptanju,a ne medved,ma nema veze,pogreši co'ek :)
@mage Ako nemas hrane javi se da ti dam nesto bubica za početak

Ma znam, zato i kažem, on je napisao Bear :)

Mage
16.05.12., 16:54
Hvala na ponudi..:D
Poslace mi ovi iz NS hranu :D

Mage
17.05.12., 13:39
A sto se tice grejanja i svetla ne znam kako da uradim...Posto mi je mala soba a cenim da ima oko 17tak stepeni(ne grejem vec mesec i vise dana) Sta da radim?Da ubacim neku sijalicu ili da nabavim spot lampu....u dilemi sam..a i ne znam kako da je postavim u odnosu na tarantulu...dali da greje od gore ,sa strane ili kako?

Cold_Beer
17.05.12., 14:24
A sto se tice grejanja i svetla ne znam kako da uradim...Posto mi je mala soba a cenim da ima oko 17tak stepeni(ne grejem vec mesec i vise dana) Sta da radim?Da ubacim neku sijalicu ili da nabavim spot lampu....u dilemi sam..a i ne znam kako da je postavim u odnosu na tarantulu...dali da greje od gore ,sa strane ili kako?

Pokusaj da nabavis foliju grejac ona bi ti resila problem,a nije ni skupa. Najbolje bi bilo sa strane da ima neko grejanje. Ako imas neki adapter od necega koji je ukljucen non stop,mozes pored adaptera da ga stavis. Znam da su neki ljudi grejali na adsl-ov modem male tarantule.

Mage
17.05.12., 14:52
a gde da ga nabavim?i kako da ga postavim? :D Mislim na foliju...a ne znam..meni je nekako hladan ovaj mod adapter od interneta :D
Jedino da aktiviram onaj stari od SEGE ;)

Ager
17.05.12., 15:29
Ma nije ti nista potrebno za grejanje, samo je stavi u sobu gde se kuva rucak (radi sporet) i miran si. Nije sada zima pa da je toliko hladno.

Mage
17.05.12., 15:45
Tamo je pa najhladnije :D
Kod mene cu da ukljucim TA pec pa cu za veceras da zagrejem :D
a do zime cu da poraste pa ce da dobije terarijum sa spot lampom :D

Cold_Beer
17.05.12., 16:48
a gde da ga nabavim?i kako da ga postavim? :D Mislim na foliju...a ne znam..meni je nekako hladan ovaj mod adapter od interneta :D
Jedino da aktiviram onaj stari od SEGE ;)

Nabavi od nekog ko prodaje tarantule,taj ima i folija grejace. Postavis je na jednu stranicu terarijuma.

Mage
17.05.12., 18:22
stranicu terarijuma tarantula od 2cm :D
pa drzacu je u onu posudu u koju mi dodje mesec dana,do tada ce da otopli...pa rekoh da sredim nesto zbog ovoga trenutnog zahladjenja :D
ako imas neki predlog kazi :)

Ager
17.05.12., 20:20
Meni i dalje nije jasno zasto je toliko potreban bilo kakav grejac? Nije sad temperatura u minusu pa da ce tarantula izmrznuti.

Mage
17.05.12., 20:28
Pa ne znam...bojim se da joj ne skodi! A i zato sto je mala pa da joj ne bude lose ili otkud znam :)

Ager
17.05.12., 21:08
To je samo pocetnicki trip. Kad je dobijes onda ces da se cimas svaki put kad odes iz kuce/stana da li nije slucajno uginula ili joj nesto fali. Opustices se vremenom. Ja sam cak morao zimi da je umotam u cebe od stanice do kuce, posto ima dobrih 10km.

Mage
17.05.12., 21:39
Aaa..pa moguce je :) Verovatno neki trip..sta znam

Mage
18.05.12., 16:42
Samo da se pohvalim da je tarantula stigla :D389338943895
Jest da sam hteo da ubijem postara kako ju je doneo ali sigla je :)
Dao sam joj jednu bubu da pojede,medjutim nije odmah htela....Kada sam bio u prodavnicu da joj kupim neku kutijicu ,u medjuvremenu je pojela!
Kutijica je 15x15 cm....a pauk je 2,5 cm manje vise
Dali je to veliko?..Evo i slika...

Dule
18.05.12., 17:41
Ma jok,bice joj tu dobro.Samo dobro izbusi rupe,da joj obezbedis dobru ventilaciju.

Mage
18.05.12., 17:49
Izbusio sam sa strane barem 10tak rupa....verujem da ce biti dovoljno..:) Eno je trckara po kutijici...malo pre je pojela jednu bubu i sada mi izgleda nekako vec ;)

filipj97
18.05.12., 18:06
Izbusi i poklopac nece nista faliti ipak ces biti sigurniji od pojave budji ili ustajalog vazduha :)

Mage
18.05.12., 18:24
Pokusao sam ali je krenuo da se lomi i puca....Ne moze da se probusi... Kako malo pokusam da probusim pojavi se pukotina....Tako da nisam hteo da rizikujem da mi se polomi poklopac!

Cold_Beer
18.05.12., 18:39
Uzmi zagrej neku zicu upaljacem, pa onda sa njom izbusi.

Mage
18.05.12., 19:07
To mi nije palo na pamet....Uradicu tako!

Ager
18.05.12., 19:17
Ili to ili busilica sa sitnom burgijom! :)

Mage
18.05.12., 20:00
Ma najbolje noz pa bodi gde stignes :DD

Ager
18.05.12., 20:40
Bolje nemoj tako ako ce se stvoriti pukotine. Ipak treba i lepo da izgleda! :)

vlada74ster
18.05.12., 22:10
I meni je danas stigla lasiodora parahybana. Kupio sam je od Homera mlada zenkica od 8cm, znam kako ti je i koliko si se brinuo da stigne citava i kako da je hranis grejes itd. Sve se to isto i meni izdesavalo
u roku od par sati cak sam imao problem i sa AKS om posto su mi doneli tarantulu do Kacareva i cimnuli me na mob. ali posto nisam cuo zvonjavu odneli su je nazad u Pancevo mada su lepo imali adresu i mogli
su da je donesu do stana, AKS usluga katastrofa sva sreca moja Lasidora je ziva zdrava i vesela, nahranio sam je posle par sati i bubu je odmah zgrabila cim sam je spustio pored nje.
sada vec razmisljam da pregradim jedan akvarijum od 45l na pola za druge dve tarantule jer definitivno necu da se zadrzim na jednoj.

Jos jednom da se zahvalim Homeru na mojoj Lasidori.

Mage
18.05.12., 22:33
Pozdrav Komsija Kacarevac :D
Ja sam iz Jabuke :)
Elem imam ppitanje vezano za lateralise..Stavio sam im vlaznu krpicu i parce sangarepe u posudu....posle par sati pojavile se 2-3 SKROZ bele da ne kazem providne velike jedinke i 2 -3 crva..Jel to lose ili ne?

Ager
18.05.12., 22:39
Nije lose, ne plasi se :)

Mage
19.05.12., 01:05
Otkud znam...Prvo mi je iskustvo sa njima a ne pise nigde na forumu za to :D

Mage
19.05.12., 03:19
Sada imam dva pitanja..Znam da smaram ali izvinite..ko nece ne mora da odgovara!
Dali da lateralise ubacujem zive u kutijicu sa tarantulom...Tj da izaberem nekog manjeg lateralisa i da joj ubacim ili da ga ubijem pre toga
i drugo..KAKO DA UHVATIM LATERALISA.....? Meni su oni tako odvratni....Ne bojim se tarantule ali lateralisi su meni nekako odvratni ... ;/

Jazzman
19.05.12., 04:09
Lateralise hvataj pincetom ako vec ne mozes rukom.I mozes da joj das zivog ali obrati paznju da plen mora biti manji od same tarantule kad joj dajes da lovi.A s obzirom da ti je pauk mali mozda ne zelis da rizikujes da se povredi tako da mozes lateru da polomis noge ili mu zgnjecis glavu (###, uzmi 2 pincete, sta da ti kazem :D ).Hrani je jednom nedeljno, eventualno dva puta mada sumnjam da ce jesti vise od jednom u 7 dana.

Pozdrav

Dule
19.05.12., 08:33
Ubacujes ga zivog,vidi da ne bude veci od tarantulinog tela.Hvatas ga pincetom.Ups,sad tek vidim da si vec dobio odgovor.

filipj97
19.05.12., 10:03
Lateralise najbolje drzi u onom kornetu za jaja ubacis samo u teglu malo, a ako ti se ne da da ga uhvatis lepo onda ih ubaci 10 minuta u frizider posle ce se sporije kretati neko vreme.

Mage
19.05.12., 10:22
Sinoc sam sa mukom jedva uhvatio jednog i pustio ga u kutijicu....Sada vidim ga na nije ni pipnula!...kasnije cu izvaditi tog lat. i ubaciti jednog zivog.....pa ako jede neka jede....ako nece nece :)
Hvala na savetima

Ager
19.05.12., 10:55
Ako nije juce nece ni danas dobrih 85%. Bolje ga izvadi i cekaj da prodje 2 - 3 dana pa onda probaj ponovo! :)

Mage
19.05.12., 12:32
Zabola se u jedan cosak i ne mrda.....Od sinoc skoro.. -.-
greota mi da je smaram da otvaram kutijicu,dzabe da je stresiram..Kasnije cu da ga izvadim pa cu da joj dam eventualno sutra opet da vidim dali ce da ga smaze

Ager
19.05.12., 13:41
Videces da ces kosu poceti da gubis kad dodje presvlacenje! :) Evo ovaj moj lenjivac ispleo posteljicu i nece da se okrene na ledja pa to ti je! Vec opasno pocinje da me nervira, uzecu ono za ljustenje krastavaca i krompira pa cu mu skinuti kosuljicu! :D hehe

Mage
19.05.12., 13:50
Ja ne znam sta da radim sada....Zavukla se u rupu..ne mrda se uopste....A ne vidim joj noge...tj vidim neke ali su u nekoj poziciji polu savijene...ni tamo ni ovamo...Ne znam sta da radim...Nemoguce da mi je uginula,a juce sam je dobio :(((((

Cak nema ni paucine...nista :( Ne mogu da verujem.....A necu da otvaram za svaki slucaj....

Ager
19.05.12., 15:06
Ako su joj noge skroz ispod tela onda si je na zalost izgubio, a ako su polusavijene onda ne. Koja je temperatura u sobi? Moj cyaneo je bio skupljen kad je bila malo niza temperatura.

Mage
19.05.12., 18:31
Pa normalna....oko 25 min....!
Evo sada sam lupnuo polako kutiju ne daje znake zivota....a jedna noga je ispruzena...ova zadnja.....:(

LJUDI MRDNULA JE ZADNJOM NOGOM....Ma koliko ovo apsurdno zvucalo ona se pomerila.....:DDDDDD Ne mogu da opisem koliko mi je laknulo :)
Moram da je vvratim u manju kutijicu...ovo mi je upravo skratilo zivot za bar 2 godine :D

Mage
19.05.12., 22:06
Upravo sam je prebacio iz one velike kutije u malu u koju sma je dobio..previse je velika ona kutija....Sada se razmrdala i seta se ko luda...
Ali sto je blentava...Ubacio sam joj lateralisa..omanjeg...ne veceg od nje....i prvo ga je gledala...pa je krenula da bezi po kutiji od njega...Ispada ko da lateralis juri nju :)

mata biolog
20.05.12., 01:14
kolega ti više stresiraš sebe nego tu tarantulu. opusti se malo, to su životinje koje nisu kao psi, ili mačke da su stalno aktivni.. jer ako to ne shvatiš tako, još ćeš da živce izgubiš ;)
nemoj si to radit. ako je gladna, jest će. ona bira, nemožeš je naterat. a u iščekivanju presvlačenja, isto nemoj komplicirat. sve ide svojim prirodnim tokom..

vjeruj mi, meni je kao početniku s 1 tarantulom isto bilo tako.. svake minute mi je oko bilo nad njom, ali sada nakon godine dana drugačije je..
zato, opusti se!!

vlada74ster
20.05.12., 10:59
Lasidora je prozdrljiva tarantula i skoro nikad neodbija hranu samo joj Lateralisa baci blizu nje na par cm od nje i zgrabice ga odma.
Ja moju hranim svaki 2 dan i nikad neodbija da jede.

I taradntula nije previse aktivna zivotinja netrci non stop u terarijumu cesto satima stoji na 1 mestu. Sve dok noge nesklupca ispod nje ziva je tako da se nebrines previse.


e i da kao avatar stavi sliku svoje tarantule a ne neke odrasle jedinke moj avatar je moja mala Lasidorica :)

Evo ovako to kod mene izgleda:http://img39.imageshack.us/img39/8955/p1210002q.jpg

marko
20.05.12., 13:59
@Mage - za sada 'stresiraš' i sebe i tarantulu. :) Prebaci je u neku kutijicu (bilo koju) i ostavi je par dana pre nego što joj ponudiš da jede. Pusti je neka se malo prošeta po novom terenu, neka 'obeleži teritoriju'. Naravno da neće da jede neposredno nakon što je prebaciš u novi prostor. I nemoj da se brineš kada stoji skupljena duže vreme, sakrila se takoreći. Dakle opustite se i ti i tarantula. :)

Mage
20.05.12., 14:00
Rado bih ja stavio moju ali je previse mala i neupadljiva za slikanje...:D Slikacu je kada malo poraste :)
Ali mene cudi jos sinoc sam ubacio lateralisa i to bas blizu nje!(zivog i skoro duplo manjeg od nje) i eno ga on je ziv a T ga samo gleda i kulira...Cak je napravla kao nego uzdignuce u zemlji i odatle se ne mrda :)

hey-ho
20.05.12., 14:23
Ne vidi ona njega, moze da ga oseti samo ako se pomera.

vlada74ster
20.05.12., 14:55
Stavi joj u kutijicu nesto sto bi joj posluzilo za skrivanje... ne nesto sto bi tebi zaklonilo 100% pogled na nju vec nesto sto ce baciti senku da se oseti bezbedno,
u mom slucaju to je komad kore a Lateralisa baci odma pored njene glave na 1,2 ili 3 cm od nje i odma ce ga zgrabiti , jer reaguje na vibracije pokret ako Lateralisa
stavis daleko od nje proci ce dosta vremena dok ga bude uhvatila ili ako sam lateralis ne natrci na nju.
Mozes cak ako ti nije strasno da lateralisu otkines neku nogu da ga usporis ali da moze da mrda da proizvidi neku vibraciju da namami tvoju tarantulu.

toliko od mene uzdravlje i ti i tvoja tarantula i da napreduje brzo :)

Mage
20.05.12., 15:01
Ajd sad cu bas da izvadim Lateralisa iz posudice,pa cu da joj ga dam blizu jako! A da stavim nesto u posudicu je nemoguce,posto je to ona mala kruzna u koju sam je dobio iz NS-a ...rekli su mi da je ne vadim odatle jos najmanje mesec dana,a i cini mi se da je i sama napravila neki zaklon :)
hvala na zeljama
!

Ager
20.05.12., 16:06
I meni su rekli da je ne pomeram odatle jos par meseci, pa sam je vec posle prvog presvlacenja preselio u vecu gajbu gde ima i skloniste i prostor za setnju, i sta joj fali? Nista. :)

filipj97
20.05.12., 16:22
Mozda se jos nije adaptirala a i mozda je stresirana u transportu tako da nemoj da se cudis i ako 10 dana ne bude jela. Moja geniculata kad je stigla imala je 4cm nije htela da jede dve nedelje.

Mage
20.05.12., 16:35
Transport je bio ocajan....Ovi iz poste su mi je bukvalno bacili sa pola metara u ruke...sa sve kockom od treseta i lateralisima......Stavio sam ja nju u vecu gajbu,ali sam je ipak vratio u ovu manju...Neka malo naraste pa ce da je preselim u malo veci ...Moja je manja od tvoje gent. Moja je oko 2cm.

vlada74ster
20.05.12., 17:38
Ako nebude hteo da jede nemoj da ga silis pusti ga i probaj ponovo za 2,3 dana.

Moja Lasidiora je odma jela cim je stigla :) nista joj nije smetalo.

Mage
20.05.12., 17:57
Ova moja ni da pipne :)
Dacu joj za dan dva...pa cu da vidim sta ce i kako...A mozda hoce i da se presvuce,posto na stomaku gore ima neku crnu mrlju,ne znam!

Ager
20.05.12., 18:28
Moja ga cenim da je sada oko 3 - 3,5cm a pred presvlacenjem je. Nadam se da ce 4+ posle :)

vlada74ster
20.05.12., 18:33
ako se crnilo siri znaci da treba da se presvuce, svi znaci su da ces za par dana da imas veceg i novog pauka :)

Ager
20.05.12., 19:26
Znam da ce presvlacenje uskoro ali me nervira ovo iscekivanje. Pocrneo je abdomen a ekstremiteti su mu posvetleli. Ne znam zbog cega. Plete dosta i samo cekam da se okrene na ledja. Mada se proslog puta presvukao bez okretanja na ledja.

Mage
20.05.12., 20:05
a i l.parahybana plete mrezu kada treba da se presvuce ili?Posto se nesto ustetala ko luda :)

loshme10
24.05.12., 20:23
Moja do nekih 15cm uopste nije plela, i od onda svaki put, prvo posteljica pa posle nekoliko dana presvlacenje...

Mage
30.05.12., 15:58
Ljudi posle evo dve-tri nedelje koliko imam pauka ona je pojela 1 bubu do sada ....A uopste se nije presvukla ...cak stavise postala je nekako agresivna na svaki sum...Cim se priblizim kutijici ona odmah dotrci do ivice i ispruzi prednje noge i pokazuje ocnjake....Pre neki dan sam joj sredjivao terarijum i izrovarim ga celog cisto da vidim dali ima nesto u njemu i izvalim 4 ziva lateralisa kako su istraali iz treseta....bio sam ubedjen da ih je pojela..a samo sam je jednom video sam lateralisom u ustima...a dao sam joj 5 sve ukupno!...Svi kazu parahybana zderonja...ova moja nista...:)

StefanBg
31.05.12., 05:33
Mage, tarantulama bacas ISKLJUCIVO zivu hranu, nikako mrtvu, nikako iseckanu i ostalo.. Dakle samo zivu, nisam citao kolika ti je T ali ako je mala onda gledas i malog leteralisa (moj ti je savet da za pocetak dajes tenabrije) Leteralisa hvatas pincetom, kao i sve ostalo, nemoj da se #####avas sa rukama jer razne prljavstine ima na rukama, a i moze da ti baci iritirajuce dlacice ili slicno, a za tim nema potrebe... dakle nadji neku pincetu (najbolje medicinska koja je zakrivljena) a ako ne onda ova obicna za dlacice moze da posluzi samo malo veca... To ti je cela prica...

Dule
31.05.12., 09:36
I gledaj da sto manje prckas po terarijumu,jer joj remetis mir.Ona po teru razvllaci tanke niti koje ti najcesce ne vidis,zbog obelezavanja teritorije i daljeg snalazenja u zuvotu i radu.Premestanjem stvari,ubacivanjem,vadjenjem,kopanjem,zatrpavanjem i u opste svakim cackanjem,je stresiras.

Mage
31.05.12., 16:18
Tarantula je mala....oko 2 cm manje vise....Dajem joj male lateralise jer tenebrije ni nemam..a i cuo sam da hoce da napadaju tarantule,da umeju da ugrizu...Naravno da joj dajem zive lateralise...Za ove niti nisam ni znao..hvala na informaciji! Terarijum otvaram samo kada ga orosavam i dajem joj da jede....

ACO87
31.05.12., 20:58
Moja do nekih 15cm uopste nije plela, i od onda svaki put, prvo posteljica pa posle nekoliko dana presvlacenje...

moj muzjak LP ima nekih 10 cm i vec plete....Ne znam od cega zavisi

loshme10
31.05.12., 21:12
Zavisi od toga kako joj se cefne! :D

marko
01.06.12., 10:52
...Pre neki dan sam joj sredjivao terarijum...Opet si joj sređivao teraijum? Pa nije prošlo ni dve nedelje, zašto si to radio? Ostavi je malo čoveče, ili nabavi neku mačku. :)


Mage, tarantulama bacas ISKLJUCIVO zivu hranu, nikako mrtvu, nikako iseckanu i ostalo...Zašto "isključivo" živu? Ja često mališanima dajem mrtvu (ili polumrtvu ako tako nešto postoji).

Mage
01.06.12., 14:51
Kako mislis opet?Od kada sam je prebacio u onu kutijicu nisam je ni mrdnuo odatle :D

marko
01.06.12., 16:10
A kada je bilo to prebacivanje?

vlada74ster
02.06.12., 17:50
ovo me je bas zacudilo (da neotvaram novi post samo se nadovezujem na ovaj posto i ja imam L.P)
Kad god joj bacim Lateralisa bilo da pravim 1 dan pauze ili 2 dana moja Lasidora ga prozdere cak ga i
juri po terarijumu. Danas sam joj ubacio Dubiju i to jednu od 3,5 do 4 cm cisto da vidim kako ce da reaguje na
novu hranu i na vecu bubu. Zacudo krenula je prema dubiji i stala je iznad nje i nije je dirala. dubija se malo ukopala
i mirovala sa lasidorom, rekoh ajde da malo mrdnem dubiju da je lasdora oseti tada se desilo ono sto mi je cudno. lasidora
kako da se plasila dubije krene na nju iznenadnim napadom i odma se povuce podigne prednje noge kao da se brani od dubije
i tako 2 puta, morao sam da izvadim dubiju napolje, jer nisam zeleo da stresiram moju lasidoru. Nevidim da je pred preslvlacenjem
jer je prilicno aktivna i uvek pojede Lateralisa ali ovo sa dubijom je je iznenadilo.

Cold_Beer
03.06.12., 00:57
ovo me je bas zacudilo (da neotvaram novi post samo se nadovezujem na ovaj posto i ja imam L.P)
Kad god joj bacim Lateralisa bilo da pravim 1 dan pauze ili 2 dana moja Lasidora ga prozdere cak ga i
juri po terarijumu. Danas sam joj ubacio Dubiju i to jednu od 3,5 do 4 cm cisto da vidim kako ce da reaguje na
novu hranu i na vecu bubu. Zacudo krenula je prema dubiji i stala je iznad nje i nije je dirala. dubija se malo ukopala
i mirovala sa lasidorom, rekoh ajde da malo mrdnem dubiju da je lasdora oseti tada se desilo ono sto mi je cudno. lasidora
kako da se plasila dubije krene na nju iznenadnim napadom i odma se povuce podigne prednje noge kao da se brani od dubije
i tako 2 puta, morao sam da izvadim dubiju napolje, jer nisam zeleo da stresiram moju lasidoru. Nevidim da je pred preslvlacenjem
jer je prilicno aktivna i uvek pojede Lateralisa ali ovo sa dubijom je je iznenadilo.

Pokusaj da malo pincetom umrtvis dubiu i da je ostavis parahybani,moja lasiodora je tako pojela stotinu odraslih dubia,uglavnom muzjaka.

Mage
03.06.12., 18:52
A kada je bilo to prebacivanje?

Pa ima tome vec 2 nedelje...ako ne i vise!

Mage
06.06.12., 22:18
Ljudi imam pitanje...Tarantula mi se presvukla sve lepo ali ne mogu da nadjem njenu "kozu" ..presvukla se bukvalno za 2-3h koliko ja nisam bio kuci....A primetio sam da se presvukla zato sto je bas porasla..skoro pa duplo....:) i jos nesto...od tada ona nije jela...jos uvek se boji lateralisa...bezi od njih ko luda...svaki drugi treci dan joj vlazim kutijicu spricem i vodom sa cesme...Danas sam joj bas navlazio sve i stavio lateralisa ali ona bukvalno bezi od njega celo vreme...Dali da probam sa crvima za pecanje ili dubijama ili sta? :/

marko
06.06.12., 22:21
Probaj za nedelju dana sa lateralisom. ;)

Mage
06.06.12., 22:27
Pa ja njoj celo vreme i dajem lateralise...Za sada je pojela samo jednog...cak ni njegovo telo ne mogu da nadjem :)...

Jazzman
06.06.12., 23:08
Crvi za pecanje nikako!Sto se crva tice samo tenebrije ili fobasi (super crvi).Kao sto kaze Marko, pricekaj.A u slucaju da i dalje nece da jede probaj da ubijes latera ili tenebriju stiskanjem glave.Iz licnog iskustva znam da moje male t nisu jele po mesec i vise dana i isto tako bezale ko sumanute od hrane.Ja sam im u tom periodu nudio zivu hranu.Kako sam im dao sveze ubijenu hranu odmah su pocele da zderu.Ali sada kako su porasle malo love i zive cvrcke. :D

Mage
06.06.12., 23:10
pa zar nisu tenebrije ti crvici za pecanje?ili sam ja pogresno negde procitao....Sada cu bas da izvadim ovog latera pa cu da joj dam...:D

Jazzman
07.06.12., 00:32
Nisu.Crvi za pecanje su nesto drugo. :D

marko
07.06.12., 08:59
Pa ja njoj celo vreme i dajem lateralise...Jasno mi je to, pročitao sam šta si napisao. :)
Samo ti kažem da ne moraš da menjaš hranu, ne moraš da probaš sa crvima ili bilo kojom drugom hranom, lateralisi su
sasvim dobra hrana. Jednostavno sačekaj malo (najmanje nedelju dana) i onda probaj opet sa lateralisom.

loshme10
07.06.12., 11:13
Zohari su mnogo bolja hrana od crva. Moj savet ti je da je hranis lateralisima do nekih 10cm, a posle da predjes na dubie.

Ager
07.06.12., 12:05
Moj cyaneo recimo nije hteo da jede latere a tenebrije cepa kao lud. Odbio je pre 20-ak dana, ali znam da ce presvlacenje pa se ne cimam oko toga. :)

loshme10
07.06.12., 15:15
Ma samo ti njemu ostavi lateralisa na mrezi, pa ces da vidis kako nece ako je gladan! :D

Mage
07.06.12., 17:14
Sinoc sam ubio latera ..ostavio ga onako osakacenog bez glave...Mrdao je nogicama pa sam kontao da proizvodi vibracije ,tako da T moze da ga oseti...Jutros kada sam ustao primetio sam da ga je T ugurala skroz u cosak,ali je citav...:D..Da li da ga vadim iz posude ili da ostavim da stoji tamo ?Bojim se da se ne ubudja ili tako nesto!

Ager
07.06.12., 19:15
Ne znam sta da ti kazem, ja bih ga izvadio. Loshme brate nece, bezi od latera kao djavo od krsta. Ne znam u cemu je problem. :(

Jazzman
07.06.12., 23:18
Sinoc sam ubio latera ..ostavio ga onako osakacenog bez glave...Mrdao je nogicama pa sam kontao da proizvodi vibracije ,tako da T moze da ga oseti...Jutros kada sam ustao primetio sam da ga je T ugurala skroz u cosak,ali je citav...:D..Da li da ga vadim iz posude ili da ostavim da stoji tamo ?Bojim se da se ne ubudja ili tako nesto!


Vadi ga napolje.Probaj za 10 dana opet.Ocigledno da nece da jede cim ga je pomerila...

Mage
08.06.12., 16:18
Sada pa ne mogu ni da nadjem lateralisa :D

marko
08.06.12., 17:03
Probaj za nedelju dana sa lateralisom. ;)


Sinoc sam ubio latera...

Dobro pa si me poslušao. :)Z

StefanBg
08.06.12., 19:22
Не знам како људи не схватају да не треба давати Т храну сваки дан... Убациш плен, и ако видиш да је заинтересована оставиш га, а ако не, одма га вади и дај јој за недељу дана... Неће црћи сигурно.

Ager
08.06.12., 20:10
Upravo tako, njima je 5 dana kao nama 5 minuta. Cak sam citao da ako joj dajes manje hrane (redje je hranis) duze ce ziveti. E sad koliko je to tacno.. Ostavljam strucnjacima :)

filipj97
08.06.12., 20:45
Pa normalno da ce duze ziveti jer ce se i redje presvlaciti. Kad je manje hranis i drzis na nizim temperaturama usporava se metabolizam tako da ce sporije rasti, a samim tim i duze ziveti.

Boogi
08.06.12., 22:31
U potpunosti se slazem sa Ager i filipj97. . .i ja sam se tako cimao ali jako kratko vreme,dok mi loshme nije pojasnio neke stvari :D Mislim da nema potrebe toliko se cimati uopste oko t. i njene ishrane,das joj danas ako nece za 4-5 dana ponovo i to je to :)

Mage
10.06.12., 19:20
Od onog dana kada sam izvadio nisam joj jos ni dao da jede...ali mi se duce desila jedna nezgoda...Elem osetim ja kako mi se pojavila bdj u kutijici..i procitam na sajtu da treba da uzmem tu zemlju i stavimm u rernu na 200C 15 min...uradim ja to sve ali zaboravim posle 5 min na rernu...Ulazim posle pola sata u dnevnu a ono u rerni zemlja onako uzarena dimi se :D Posle sam morao novu zemlju da stavim(u pitanju je kokosov treset)! :)

hey-ho
10.06.12., 20:58
:th_clap::th_clap::th_clap:

Ubuduce da znas da je dovoljno samo povaditi budj. To sto ispeces zemlju ne znaci da se budj nece ponovo stvoriti. Verovatno imas problem sa ventilacijom :)

Mage
11.06.12., 13:35
Ma nije ni bilo budji...Samo onaj odvratni ustajali vazduh...:/

darkomarkovic21
11.06.12., 17:37
ma budj nije opasna kad se pojavi, može da se ukloni... ali zato grinje :mad:

vlada74ster
14.06.12., 21:05
moja lasidora se upravo presvukla bila je 8 cm sad jos neznam posto se odmara posle presvlacenja ali izgleda mi da je porasla barem 4 cm nazalost nemam baterije da je slikam a mracno je u sobi. :(

vlada74ster
15.06.12., 20:16
Evo i slicice jucerasnjeg presvlacenja sveze boje :)

http://img856.imageshack.us/img856/4874/p1010903zaforum.jpg

Druga poza :

http://img406.imageshack.us/img406/1524/p1010901zaforum1.jpg

Mage
15.06.12., 23:39
Kacarevac pa lepa zivotinja :D Daj da ukrstimo tu tvoju i ovu moju iz Jabuke ,cudo da naravimo..Ja nemam kako da je slikam,aparat me zeza a telefon ima slabu kamericu :D

Mage
18.06.12., 22:11
Da se pohvalim da sam danas uzeo H.Maculatu,koju sam od pocetka zeleo :D
Posle jedno dooobrih 1h jurnjave po terarijumu uspeo sam da je stavim u manju teglicu :)
nekako mi je lepsa od l.parahybana ..Onako srebrno siva...brza ko munja ,dok je parahybana roza i veoma dosadna :) Mada jede ko zmaj :)

marko
19.06.12., 08:56
Za takve stvari postoji jedna lepljiva tema pod nazivom:
Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.) (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/5416-Razna-obave%C5%A1tenja-o-va%C5%A1im-tarantulama-(presvla%C4%8Denja-klopanja-itd-))

;)

StefanBg
19.06.12., 13:54
Marko kakve veze ima, zasto da razbacuje informacije o svojoj T preko celog foruma, kad moze ovde da stavi? :)

Mage
19.06.12., 14:09
Ne ,upravu je Marko..Moja greska,nisam video da postoji taj sticky ovde :D

marko
19.06.12., 16:22
Marko kakve veze ima, zasto da razbacuje informacije o svojoj T preko celog foruma, kad moze ovde da stavi? :)
Skrenuo bih ti pažnju na naslov ove teme.