PDA

Pogledaj punu verziju : B. smithi mozda problem



SpeedYna
15.05.12., 23:39
Poz svima
odavno sam na forumu ali nisam imao nekih potreba za nekim savetima poshto vecina odgovora na pitanja sam vec nashao ovde...
Nego da predjem na problematiku.Imam smitija zenku vec 3 meseca, prve 2 nedelje jela je ok ali nije bila aktivna posle je usledio
post pred presvlachenje skoro mesec dana presvukla se o.k i izashla na nekih 11 cm i sve je ishlo o.k do pre nekih deset dana kada
je postala hiper aktivna pochela je sa prebacivanjem treseta sa stakla od terarijuma kad je sa prednje i sa obe strane odradila
biznis i prevalila sav treset u sredinu onda je pochela da visi po svim coshkovima da trazi izlaz iz terarijuma i tako to traje danima
pocheo sam da se tripujem i da proveravam klizna stakla poshto sam sebi vishe ne verujem,nisam neshto iskusan sa tarantulama
a ne bi da joj neshto treba a da sam je bez veze iskulirao...

StefanBg
15.05.12., 23:45
У место да будеш срећан, ти то називаш проблемом :Р :) Ста бих ја дао да моја Цјано то ради, узивај и опусти се, нов сам али 100% јој није ништа већ је само мало хипер активна, и буди срећан због тога, гледај је и уживај!

Dule
15.05.12., 23:49
Jeeee,ladno i moja ima oko 11cm i isto je pocela da kopa ko luda.Do duse uglavnom vadi zemlju iz sklonista,kontam hoce vecu gajbu,ali je kopala i na drugim mestima. Jel ima skloniste?Ako nema,mozda zeli da ga napravi,ali nema dovoljno zemlje?

SpeedYna
16.05.12., 00:10
@Stefan Ja i jesam happy ali nisam je primetio da toliko roksa po terru pa sam se malo zabrinuo.

@Dule Moja je svoju gajbu bukvalno zatrpala sad sam joj sredio ulazak inache gajbu sma uradio od kokosa lepo izgleda i lepo su uklapila poshto je u kokosovom tresetu...btw 3cm sam pljusno treseta.

Dule
16.05.12., 00:16
Ja bih vise stavio.Mojoj sam stavio oko 5cm,ali je tad bila mnogo manja.Kad je budem posle sledeceg presvlacenja prebacivao u veci terarijum roknucu 10cm.

SpeedYna
16.05.12., 00:23
Ja bih vise stavio.Mojoj sam stavio oko 5cm,ali je tad bila mnogo manja.Kad je budem posle sledeceg presvlacenja prebacivao u veci terarijum roknucu 10cm.

razmishljao sam da podebljam treset pa taman da je bacim u rebus ima dva dana da kopa... :S

Dule
16.05.12., 00:30
Koliko sam citao do sad 3cm treseta stavljaju slingu ili arborealnom pauku. Za tako velikog smithija je ipak malo.