PDA

Pogledaj punu verziju : Parenje Sirijskih hrcaka



kaplarm
28.05.12., 11:38
Imam dva komada sirijskih hrcaka oko mesec dana jutros sam video da se zenka okotila, nisam imao pojma kojih su polova tako da nisam znao ni da su se parili. sta da radim sada , da li da odvojim muzjaka, u stvari ja i neznam koji je muzjak. Trenutno je jedan kod malih non stop a drugi se zavukao u neku rupu, taj sto je kod malih je malo sitniji a a ovaj sto se sakrio je malo krupniji i sad ne znam kako da opisem ima pozadi kod repa neku ili nesto malo izduzeno, nadam se da sam dobro opisao:D.

Andrej123
28.05.12., 13:12
E nisam upucen u to ali imam drugaricu kojoj se to isto desilo,ona je odvojila muzijaka a zenka je "pojela" mlade sledeceg jutra , svojim ocima sam video !

Reptile Whisperer
28.05.12., 14:40
Onaj tj ona sto je sa mladima je najverovatnije zenka , trebalo bi da odvojis muzjaka . Mi kuci gajimo hrckove , nzm koliko su oni razliciti od sirijskih , ali obavezno odvojimo muzjaka . Andrej , verovatno je pojela mlade jer ih je neko dirao ili nesto slicno , posto onda vise nemaju isti miris i onda ih pojede , to se i kod mene desavalo ...

kaplarm
28.05.12., 15:20
Onaj tj ona sto je sa mladima je najverovatnije zenka , trebalo bi da odvojis muzjaka . Mi kuci gajimo hrckove , nzm koliko su oni razliciti od sirijskih , ali obavezno odvojimo muzjaka . Andrej , verovatno je pojela mlade jer ih je neko dirao ili nesto slicno , posto onda vise nemaju isti miris i onda ih pojede , to se i kod mene desavalo ...

U pravu si jeste zenka sa njima, video sam dok je pila vodu, e sad muzijak je skroz na drugom kraju kaveza u nekom tunelu i odatle ne izlazi uopste, nije mi problem da odvojim muzijaka samo mi reci sta bi npr. moglo da se desi ako ih ostavim zajedno?

djavoceka
28.05.12., 15:55
Cao kaplarm
Zenka samo jede mlade ako su bolesni ili je preopterecena stime. Odvojih ih i nebi trebao da drzis dva hrcka muzjaka u istom terarijumu
pozdrav
djavoceka

Kaplarm
On ce je opet napasti, pari cu se i onda nece imati snage da odgajih mlade i da opet rodi i umrece a ako ona umre umrecu ti svi mladi dok doje.
pozdrav
djavoceka

kaplarm
28.05.12., 18:00
OK hvala na odgovorima, prebacio sam ga , a inace nemam dva muzjaka vec muzjaka i zenku.

kaplarm
29.05.12., 00:21
Za sada je sve u redu muzjak je izbacen u drugi kavez, malci i zenka su dobro, interesuje me posle koliko vremena mogu male odvojiti od majke kao i cime da ih hranim u tom periodu.