PDA

Pogledaj punu verziju : Par pitanja u vezi Tarantule!!!



Stele
05.06.12., 17:10
Zdravo drugari,


ja sam nov na vasem sajtu ali sam dosta iscitavao ovde na forumu o Tarantulama pa me interesuje par pitanja ako mozete da mi pomognete?


Nasao sam Tarantulu koju cu uzeti i rec je o G.pulchripes ,pa me sad interesuje ako mozete da mi kazete da li je to dobar izbor za pocetnika i malo o toj tarantuli...

druga stvar je da imam mali akvarijum dimenzija: 30cm duzina, 18cm visina i sirina 14cm , dobicu tarantulu velicine 3cm i da li mogu u tom akvarijumu tj terarijumu da je drzim i do koje njene velicine dok ne uzmem veci,jer mi se relativno ne svidjaju kockasti terarijumi :(


I poslednja stvar je cime mogu da prikrijem dno terarijuma? ( nasao sam trinje od tresnje koju je neko sekao pa me interesuje jel to nije stetno za T?

Hvala na razumevanju...;)

Shark
05.06.12., 18:15
Drugar imam i ja istu tarantulu taj terarijum ti je i veliki za nju sada,kao male se drze u malim plasticnim posudicama posudicama pa kad porastu onda u terarijum.A,za podlogu koristi kokosov treset to ti je najbolje,nemoj stavljati nikakve trinje.Sto se tice tarantule super je ja sam zadovoljan.Toliko od mene ima ovde ljudi koji ce ti sve detaljnoo objasniti oni se godinama bave tarantulam ja sam ti ukratko rekao :)

Stele
05.06.12., 18:41
Hvala druze puno,samo mi reci gde mogu naci kokosov treset?

Shark
05.06.12., 18:46
Ma opusteno nema na cemu ;) i meni su tako ovde pomagali kad sam pocinjao :) Treset imas da uzmes kod Kima potrazi ga ovde on ce ti to poslati ;)

loshme10
05.06.12., 18:49
U Hidroponici kod Kalemegdana ili kod nekog od odgajivaca/prodavaca koje imas ovde na forumu u oglasima.

P.S. Vrati Miroslavu avatar! :D

Stele
05.06.12., 19:12
Ok potrazicu po netu da mi neko poslaje... Nego sto se tice avatara ja stvarno nikome nisma uzeo nasao sam sliku na netu :)))

Ager
05.06.12., 20:42
Moj ti je savet da drzis tarantulu u posudicu u kojoj ti stigne. Nemoj se sada opterecivati time, sve dok ti ne odraste tarantula, i onda joj napravi finalni ter. I dalje tvrdim da se svaka tarantula moze cuvati kao prva, ukoliko si dovoljno pazljiv i odgovoran. Ako nisi, da ti daju i najmirniju i najnepokretljiviju vrstu, moze doci do problema. Stoga pamet u glavu i samo polako! Dobrodosao na forumu! Pozdrav kolega! :)

filipj97
05.06.12., 21:08
Pa obicno posalju tarantulu u plitkoj posudici prakticno ne mozes ni da je vidis. Najbolje ti je u pocetku da je stavis u plasticnu teglu, samo izbusis poklopac i malo sa strane.

Stele
05.06.12., 21:16
Ok tako cu i uraditi ali T ce biti oko 3cm ,e pa sad samo mi recite oe dimenzije sto sam dao za koliku T moze da sluzi posto sam planirao uzeti G. pulchripes? Koliko ona moze da naraste?

Jazzman
06.06.12., 01:08
G. puclhripes- http://en.wikipedia.org/wiki/Grammostola_pulchripes

Procitaj odeljak foruma "Tarantule" od pocetka do kraja.Sve ce ti se kazati samo. ;)

Stele
06.06.12., 01:39
Hvala puno na linku ,pomogao je ;)

Uzgred sutra stize moja prva T.. :icon_cheers: