PDA

Pogledaj punu verziju : Kako kontrolisati H.Maculata?



Mage
22.06.12., 22:44
Kao sto sama tema kaze....Kako kontrolisati H.Maculata..
Iskreno bojim se da otvorim terarijum da joj navlazim ili je nahranim...Prebrza je i u par navrata mi se nasla na ruci...Jednom mi je cak i pobegla iz tera i pobegla malo dalje...jedva sam je uhvatio :)

StefanBg
23.06.12., 02:06
Ne znam sta ima da se kontrolise, valjda ti je providan terarijum pa mozes da vidis kroz njega, ne moras valjda da otvaras da bi je video?

Mage
23.06.12., 04:01
Ne moram da otvorim da bih je video ali moram da otvorim da bih je nahranio i nakvasio treset...a ova moja poludi i na najmanji zvuk!

Wolf
23.06.12., 09:26
Možda da je zavežeš kao onaj zmiju xD

P.S Ja sam imao jednu ali je pobegla i nisam je više nikad vidio. :D

Moja preporuka ti je da uzmeš neku sporiju :)

Bifrost
23.06.12., 13:53
Kako rastu su lakse za primetiti... Dok su male su uber brze, ni ne primetis da je pobegla iz kutije dok vlazis posudu....

Dule
23.06.12., 14:51
Ja sam imao drugaciji problem,bezala je u stek cim udjem u prostoriju.Uzeo sam je kao slinga i dok nije narasla do nekih 8-9 cm u precniku,video sam je nekih 20ak puta i to na par sekundi.Sad vec izlazi svako vece i pozira.:)Prskaj kroz mrezicu,a poklopac otvaraj minimalno dok je hranis.Kad napravi stek,bezace u njega a ne na sve strane.Uzivaj dok je vidis.Kolika je ona,uopste?

Mage
23.06.12., 16:32
Pa ima valjda 2 cm manje vise...Ma moram da vadim,primetio sam nesto belo na granama u tegli(nisam znao da treba da pecem grane pre nego sto je stavim u ter)i sada moram da je sredim...stavicu neki prokuvani kamen ili tako nesto,ne vredi grane!

Dule
23.06.12., 16:42
Mozes grane,ali moraju da budu suve.Znaci ne beres sa zivog drveta,vec nadjes vec mrtvu i suvu.Onda je ispeces da pobijes gamad koja je mozda u njoj.Maloj maculati i ne moras da je stavis jer se najverovatnije nece pentrati,vec ce se ukopati.

Mage
23.06.12., 17:28
Sto je fora suva grana sa drveta...i penjala se na nju,posle 2 dana mrezu napravila i sve...i primetim budj kod grane..smorio sam se -.-