PDA

Pogledaj punu verziju : Novajlija u teraristici.



Aleksandar Pavlovic
29.06.12., 20:57
Pozdrav svima! Ja sam od nedavno postao ponosni vlasnik Smithi-ja i prezadovoljan sam! Uzeo sam je NS Exotics-u i svaka im cast na brzini i usluzi. Poceo sam i da gajim Lateralise od onog pocetnog sto se dobije uz tarantulu, nadam se da cu uspeti nesto... Naime, klopamo skoro svaki dan, nije nrmalna, pojede mi sve bube! :-D Nadam se nekim prinovama u narednih nedelju dana, planiram da uzmem jos neku vrstu. Nadam se da cemo se lepo druziti i saradjivati... Nadam se da nece biti na odmet ako pitam nesto, mada sve u sustini ima vec objasnjeno...
Ukratko, odusevljen sam tarantulom!

gagi
29.06.12., 21:51
Nemoj preterivati,nema potrebe da tarantula jede skoro svaki dan.Jednom nedeljno je dovoljan jedan lateralis.Biraš ih prema veličini ljubimca.

brane
30.06.12., 08:54
sa hranjenjem tarantule ne preteruj, al zato šopaj lateralise hranom ukoliko želiš da iskoristiš ove vrele dane koji im odgovaraju za razmnožavanje. ja sam prošle godine kupio 100 komada u proleće. krajem osmog meseca sam imao gomilu ooteka iz kojih su izašli malci i onda,tokom jeseni i zime nisu uopšte rasli.čim su došle velike temperature,salatu i mačju hranu ne mogu da im nanesem :-).

Aleksandar Pavlovic
30.06.12., 13:17
Ja ih hranim hranom za pse, to je isto cime si ih i ti hranio i paradajd. Keva vec planira kako da me iseli iz kuce jer cu sav paradajz potrositi pre nego sto sazri. :-D

Aleksandar Pavlovic
01.07.12., 14:43
Interesuje me na koliko otprilike se menja treset kod tarantule? Taj podatak nikako nisam mogao da nadjem na forumu.

loshme10
01.07.12., 14:56
Ja mojima ne menjam nikada, ne vidim razlog sto bih menjao... Ocistim otpatke od hrane i to je to. Jedino kad prebacujem u vecu posudu stavim novi treset, ali kod odraslih ne menjam nikad.