PDA

Pogledaj punu verziju : Slepi mis - mladunce - pomoc



Cold_Beer
30.06.12., 14:41
Nasao sam sinoc malog slepog misa,ima oko 4-5 cm u telu. Intersuje me kako da mu pomognem da odraste i da ga posle pustim u prirodu. Pojma nemam o slepim misevima. Sta da mu dam da jede dok je mali,koliko cesto se hrani,koliko mu treba da odraste? Dao sam mu malo mleka na spric i to je na silu nekako popio,ali sta dalje.... Ako neko zna ili ako je neko imao iskustva sa slepim misevima,bilo bi lepo da odgovori...

gagi
30.06.12., 15:07
Nemam iskustva sa slepim miševima ali bih probao sa tenebrijama ili manjim fobasima da ga nahranim.Javi šta se dešava i ako ima neka slika bebca da ga vidimo.Pozz

rellik
30.06.12., 17:36
Mislim da ima tema na forumu o istima, potrazi malo

Cold_Beer
30.06.12., 17:50
Mislim da ima tema na forumu o istima, potrazi malo

Nema to sto mene interesuje i sto sam gore naveo.

@gagi Nemam tenebrije, imam samo lateralise i dubie, mislim da je jos mali da bi jeo insekte

Evo kako izgleda malisa,ima tu malu rupicu izmadju desne noge i repa,ne znam da li mu to pravi problem,pa je zbog toga bio na zemlji kad sam ga nasao

http://i47.tinypic.com/a2enhz.jpg

rellik
30.06.12., 18:55
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/3148-Slepi-mish?highlight=slepi

Ima.

Cold_Beer
30.06.12., 18:59
Znam da ima tema,ali nema ono sto mene interesuje,procitao sam celu tu temu jos sinoc. Ovo nije slepi mis koji moze sam da jede,jos uvek je mali.

Wolf
30.06.12., 19:18
Ako je baš mali da ne može jesti čvrstu hranu onda bi trebao da ga hraniš mlekom ipak on spada u vrstu sisara znači treba ti špric i mleko bar sam ja tako viđao da ih hrane ;)

Cold_Beer
30.06.12., 19:23
Pa hranim ga sa mlekom na spric,ali jedva da proguta,ne znam ni koliko cesto trebam da ga hranim tako ni koliko treba da popije mleka...

Bifrost
30.06.12., 19:45
E pa ovo sa slike nije mladunce. To moze da leti bar bi trebalo. Ako ne moze onda je povredjen ili bolstan....

Cold_Beer
30.06.12., 19:50
E pa ovo sa slike nije mladunce. To moze da leti bar bi trebalo. Ako ne moze onda je povredjen ili bolstan....

Izgleda mi bas mali,jednom mi je u sobu uleteo slepi mis,bio je duplo veci od ovog,zato mislim da je mladunac. Kazem ima tu malu rupicu u opni izmedju noge i repa,pa mozda zato nece da leti. Vidi se na slici rupica.

Bifrost
30.06.12., 19:55
Dok lete izgledaju veci, bar meni... Sigurno da mogu biti jos nesto veci, ali ovo je definitivno odrasla jedinka. Sad sto nece da leti ne znam, ta rupica ne bi trebala tolik oda smeta, verovatno je nesto drugo problem...

Cold_Beer
30.06.12., 19:58
Pokusacu onda kasnije da ga okacim na neku granu da vidim da li ce da odleti,da sacekam da padne mrak skroz. Bilo bi lepo kad bi odleteo.

rellik
30.06.12., 23:43
Ja ne znam kako si ti citao :D ali ja lepo vidim da je mis na toj temi malen i da nenad pise kako ga hrani sa mlekom i kako mu ubacuje hranu za macke u to mleko ... Al ako to nije ono sta si ti pitao onda gresim.

NecrovoX
01.07.12., 10:38
Malo ih je teže naterati da jedu kada se uhvate, to obično ide tako što ih moraš u početku na silu hraniti i trpati im hranu u usta i onda nakon stotog puta će tu hranu i da proguta i posle će sami da jedu kada im ponudiš. Ja sam ih hranio po par pura dnevno onoliko koliko je hteo da jede. Davao sam mu muve i džigerice, pa kada je tako počeo lepo da jede čak sam ga i prislonio na neku veliku kosku i to je počeo da gricka i struže meso sa toga, smejurija...
Inače se hrane insektima tako da ako imaš nešto od toga ponudi im to, mada ni male količine mesa mu neće škoditi. Navučeš rukavicu i uzmeš ga u ruku i onda se zezaš. Samo koliko moraš biti uporan toliko moraš biti i nežan jer su ima jako tanke koske, jako se lako može povrediti.
Ni meni se ne čini kao beba, možda je mladunac ali ne baš beba. Verovatno je prvi put ispao iz gnezda. Hrani ga koji dan i onda probaj da ga baciš u vazduh lagano. Meni je to uspelo tako, prvi put je mahao krilima i padao dole leteći, ali posle je lepo odleteo u sumrak...
E sad rupica je drugo pitanje. Imao sam ih par sa polomljenim krilom ali njih nikada nisam uspeo spasiti, jedu sve lepo ali ono nikako ne može da zaraste tako da bi on mogao leteti i nakon par dana uginu nažalost. Ovo možda nije toliko strašno...
Javi kako je prošlo, želim ti sreću!!

scolopendra
08.07.12., 02:24
sta se desava sa ovim malcem?

Muffy
10.07.12., 03:18
Gledao sam davno emisiju o slepim miševima i mislim da je spomenuto da njima krila zarastu, ako se dobro secam. Ostalo je vec objašnjeno... :)

dzekson
29.07.13., 22:14
jel neko zna kako da uhvatim slepoga misa

refineddemon
29.07.13., 23:18
jel neko zna kako da uhvatim slepoga misa

Slepi misevi (svi) su ugrozeni i zasticeni svuda u svetu, pa i kod nas. Zbog preterane upotrebe insekticida (trovanje njihove hrane, pa tako njih samih) i vema niske stope razmnozavanja, ima ih sve manje imanje. Iz tog raloga uzimanje slepihmiseva iz prirode je zabranjeno ikaznjivo.

Ukoliko se radi o povredjenom ili bolesnom slepom misu, kojem zelimo da pruzimo pomoc, mozemo ga uhvatitii pobrinuti se za njega dok ne bude sposoban da se vrati u prirodu. Slepimisevi su veoma osetljivi u svakom pogledu i ukoliko nismo strucni,moze nam uginuti, zato je uvek bolje obratiti se nekom drustvu za zastitu slepih miseva ili nekome ko vec ima iskustvo.

Na internetu ima puno korisnih sajtova (na engleskom)sa veomakorisnim informacijama.

Mladuncad treba hraniti mlekom, a odrasle slepe miseve insektima. Najpogodnije su tenebrije (samo crvi, bube ne) i vostani moljci (mogu se kupiti od nekoga sa foruma). Slepimis za dan pojede insekata u kolicini 2-3x vecojos sopstvene tezine.

Smestaj takodje treba da bude odgovarajuci... ma toga ima previse za ovaj post,a sve se vec moze naci na netu...

Za hvatanje povredjene zivotinjeobavezno koristiti rukavicu, jer je takva zivotinja uplasena imogla bida ugrize.

Nikhanter
29.07.13., 23:21
Nemoj hvatati zivotinje iz prirode, ako imas neku povredjenu pomozi joj da se oporavi i pusti je! Tako je najbolje i za tebe a i za zivotinju, naravno. Svedoci smo svakodnevnih destrukcija stanista i populacija svega zivog oko nas pa nemoj mo sami doprinositi tome. Ako si istinski ljubitelj zivotinja drzi samo one odgajane vestacki a ne one iz prirode.
Dok sam ja polako kuckao svoj post refineddemon (http://www.teraristika.org/forum/member.php/1497-refineddemon) ti je takodje lepo i tacno rekao sta je najbolje da uradis.